[SOLVED] xsession-errors w XFCE

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Środowiska graficzne XFCE [SOLVED] xsession-errors w XFCE

  • This topic has 9 odpowiedzi, 2 uczestników, and was last updated 6 years temu by Avatar photoazja.
Oglądasz 10 posty - 1 do 10 (z 10 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #7072
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    Od dłuższego czasu gdy po zalogowaniu sprawdzam plik .xsession-errors są tam dwie pozycje ktore nie dają mi spokoju.

    xrdb:  "Xft.hinting" on line 19 overrides entry on line 6
    xrdb:  "Xft.hintstyle" on line 22 overrides entry on line 7
    
    (xfce4-session:673): xfce4-session-WARNING **: xfsm_manager_load_session: Something wrong with /home/robson/.cache/sessions/xfce4-session-amd:0, Does it exist? Permissions issue?
    conky: nie znaleziono żadnego procesu
    conky: Syntax error (/home/robson/.conky/conkyrc_info:1: syntax error near 'yes') while reading config file. 
    conky: Assuming it's in old syntax and attempting conversion.
    conky: desktop window (156) is root window
    conky: window type - normal
    conky: drawing to created window (0x1a00002)
    conky: drawing to double buffer
    conky: unknown variable '$'
    conky: forked to background, pid is 725
    
    No window manager registered on screen 0. To start the xfdesktop without this check, run with --disable-wm-check.
    Failed to grab XF86AudioRaiseVolume
    Failed to grab XF86AudioLowerVolume
    Failed to grab XF86AudioMute
    xfce4-panel: No window manager registered on screen 0. To start the panel without this check, run with --disable-wm-check.
    xfsettingsd: No window manager registered on screen 0.
    
    (xfsettingsd:722): xfsettingsd-WARNING **: Failed to get the _NET_NUMBER_OF_DESKTOPS property.
    Playing WAVE '/home/robson/Dokumenty/logowanie.wav' : Signed 16 bit Little Endian, Rate 22050 Hz, Stereo
    
    (wrapper-2.0:892): Gtk-WARNING **: Negative content width -13 (allocation 1, extents 7x7) while allocating gadget (node button, owner GtkToggleButton)
    
    (caja:1074): Gtk-WARNING **: Failed to register client: GDBus.Error:org.freedesktop.DBus.Error.UnknownMethod: Method "RegisterClient" with signature "ss" on interface "org.xfce.Session.Manager" doesn't exist
    
    ** Message: Initializing gksu extension...
    Caja-Share-Message: Called "net usershare info" but it failed: 'net usershare' zwrócił błąd 1: Can't load /etc/samba/smb.conf - run testparm to debug it

    A konkretnie o xfdesktop, wykonywałem te komendy:
    xfdesktop --enable-wm-check
    oraz
    xfdesktop --disable-wm-check
    I nic to nie daje, po ponownym zalogowaniu te problemy nadal występują.

    Kolejnym problemem jest xfsettingsd, tego to już całkowicie nie rozumiem.
    Czy mógłby mi ktoś z Was wyjaśnić co należy zrobić, aby te błędy się nie pojawiały.

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #7077
    Avatar photoazja
    Moderator

    … nie każdy błąd musi być błędem. W tym sensie, że komunikat z użyciem słowa error nie musi oznaczać problemu. Może, to być na przykład informacja o niepowodzeniu wykonania jakiejś operacji – niekoniecznie sytuacji alarmowej w systemie.
    … nie jestem pewien o jaki error Ci chodzi, bo nie wskazałeś dokładnie. Jeżeli dobrze się domyślam, to:
    No window manager registered on screen 0
    oraz
    Failed to get the _NET_NUMBER_OF_DESKTOPS property
    Na przedzie pojawiają się link’i arch’owe.

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

    #7084
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    @azja Na tych stronach zaproponowanych przez Ciebie nie znalazłem rozwiązania. Szczerze mówiąc, to najbardziej mnie martwi ta linijka odnośnie xfsettingsd.
    (xfsettingsd:722): xfsettingsd-WARNING **: Failed to get the _NET_NUMBER_OF_DESKTOPS property.

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #7086
    Avatar photoazja
    Moderator

    … podejrzewam, że
    No window manager registered on screen 0
    oraz
    Failed to get the _NET_NUMBER_OF_DESKTOPS property
    to objawy tego samego problemu, ale nie potrafię powiedzieć, czy to coś poważnego. Tak w ogóle, to czy oprócz komunikatów w log’ach dzieje się coś złego?

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

    #7087
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    Tak w ogóle, to czy oprócz komunikatów w log’ach dzieje się coś złego?

    Właśnie że nic się złego dzieje (przynajmniej tak mi się wydaje), ale te komunikaty informują o tym że coś jest nie tak.

    EDIT
    Poradziłem sobie z tymi błędami, a konkretnie to przy użyciu edytora ustawień.

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #7088
    Avatar photoazja
    Moderator

    … a dokładniej rzecz biorąc … co zrobiłeś, jakie wprowadziłeś modyfikacje, po których komunikaty błędu przestały pojawiać się w log’ach? Jakie ustawienia zmodyfikowałeś (było/jest)?

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

    #7090
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    Po prostu zaznaczyłem jak na screenie wartość true.

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #7093
    Avatar photoazja
    Moderator

    … cieszę się, że działa, ale próbuję zrozumieć dlaczego wcześniej było źle, a teraz jest dobrze:
    # wykonałeś ten ruch, bo dotarłeś do jakichś informacji; coś Cię zainspirowało; metodą prób i błędów?
    # używasz wielu monitorów?

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

    #7094
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    Raczej metodą, prób i błędów.
    Używam jednego monitora.

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #7096
    Avatar photoazja
    Moderator

    … no jasne, OK. Nie ma sensu dalej podbijać wątku, bo samym gadaniem do niczego nie dojdziemy, a nie mamy motywacji, aby poświęcić weekend na analizę. Najważniejsze, że działa.

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

Oglądasz 10 posty - 1 do 10 (z 10 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.