[SOLVED] Zamykanie pokrywy laptopa i wstrzymanie systemu

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia Sprzęt i sterowniki [SOLVED] Zamykanie pokrywy laptopa i wstrzymanie systemu

Oglądasz 11 posty - 1 do 11 (z 11 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #1665
    pyotr
    Forumowicz

    Problem wygląda tak: zamykam ekran laptopa i, niestety, system nie zostaje wstrzymany. Jak to ustawić?

    #1666
    pavbaranov
    Forumowicz

    A jakieś, choćby podstawowe informacje nt. jakiego środowiska używasz? Jak je masz ustawione w zakresie, który opisujesz?

    #1667
    pyotr
    Forumowicz

    Laptop HP-635, Manjaro Xfce. Ustawienia: Menedżer zasialania -> Pokrywa laptopa -> Wstrzymanie.
    Wcześniej używałem Minta Xfce i wszystko grało.

    #1668
    pavbaranov
    Forumowicz

    Coś to mówi?
    PS. Mint a Manajro, to jeśli się nie mylę, dwie różne dystrybucje, nadto ta, którą miałeś była na innym inicie.

    #1669
    pyotr
    Forumowicz

    Tak, mówi. Np. to, że Mint jest bardziej 'user frendly’. Doskonale wiem, że są to dwie różne dystrybucje, ale nie rozumiem po co w ustawieniach dawać opcje związane z pokrywą jeśli nie działają?. Przy okazji – na OpenSuse przykrywa laptopa też super działała… Jeśli Manjaro ma być dystrybucją dla Kowalskiego to jeszcze developerzy muszą trochę nad nią popracować.

    #1670
    pavbaranov
    Forumowicz

    I co wylałeś żale? Działa, czy nie?

    #1671
    pyotr
    Forumowicz

    To nie żale, tylko stwierdzenie faktu. Z tym, że nie jest to problem tylko Manjaro – XFCE ma też jeszcze sporo do poprawy. Co do pokrywy – na samym początku pisałem, że nie działa.

    #1673
    pavbaranov
    Forumowicz

    Czy zastosowałeś się do wiki?

    #1674
    pyotr
    Forumowicz

    Rozwiązanie problemu:

    w pliki /etc/systemd/logind.conf należy odhaszować dwa wpisy i zmienić ich wartość na „suspend” tak jak poniżej

    HandleLidSwitch=suspend
    HandleLidSwitchDocked=suspend
    #8854
    irasek85
    Forumowicz

    Witam ja mam najnowsze manjaro deepin i mam też problem z pokrywą ale odwrotny. Chce aby system się nie usypiał a się usypia. W ustawieniach systemu oczywiście zaznaczone żeby się nie usypiał. Ktoś pomoże?

    OK już sam rozwiązałem:
    w pliku /etc/systemd/logind.conf należy odhaszować dwa wpisy i zmienić ich wartość na „ignore”

    HandleLidSwitch=ignore
    HandleLidSwitchDocked=ignore
    #8855
    Avatar photoazja
    Moderator

    Zapraszam na nowe forum.

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

Oglądasz 11 posty - 1 do 11 (z 11 ogółem)
  • Wątek ‘[SOLVED] Zamykanie pokrywy laptopa i wstrzymanie systemu’ jest zamknięty.