Zarządzanie Androidem ADB przez WiFi

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia Poradniki Zarządzanie Androidem ADB przez WiFi

Oglądasz 1 post (z 1 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #580
    Avatar photoaquila
    Moderator

    Witam
    Android Debug Bridge (w skrócie ADB) to interfejs służący do komunikacji i zarządzania urządzeniem z Androidem na pokładzie z dowolnego komputera.
    Nie będę się rozpisywał bo o ADB jest mnóstwo w internecie. Chcę tylko przedstawić alternatywę łączenia się z telefonem przez wifi.

    Telefon.

    1. Musimy mieć zrootowany.
    2. Pobieramy ten program ADB Tools (pewnie może być inny ale ja natrafiłem na ten). Instalujemy i dajemy mu prawa root (program sam powinien o to zapytać).
    3. Przelączamy na wifi i klkikamy Apply

    ADB Tools

    Manjaro.

    1. Instalacja pakietów:

    sudo pacman -S android-tools android-udev
    2. Pobieramy odpowiednią dla naszej architektury paczkę QtADB
    3. Rozpakowujemy w dowolnym miejscu.

    Działania.

    1. Wchodzimy do rozpakowanego katalogu, klikamy na QTADB i na początku podajemy ścieżkę do ADB /usr/bin (jest na filmie).
    2. Później wybieramy Połącz→wifi i w nowym oknie podajemy adres, który jest w programie ADB Tools na telefonie (patrz zdjęcie wyżej). U mnie juz pamięta adres więc na filmie tego nie ma.
    Jeśli wszystko poszło dobrze to program wygląda i działa mniej więcej tak.

    Filmik jak działa QtADB

    Aby uaktywnić zakladkę sms trzeba ściągnąć program QtADB.apk z tej samej strony co wczesniejszą paczkę i uruchomiamy na telefonie. U mnie jakoś nie chciało to dobrze działać.

    To tylko jeden ze sposobów, alternatywa, propozycja bo rozwiązań łączenia się z telefonem jest wiele.
    Komendy ADB można znaleźć na pierwszej lepszej stronie google.
    Pozdrowienia

Oglądasz 1 post (z 1 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.