Złe wyświetlanie ikon na pulpicie

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Środowiska graficzne XFCE Złe wyświetlanie ikon na pulpicie

Oglądasz 6 posty - 1 do 6 (z 6 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #6688
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    Witam
    Gdzieś od miesiąca występuje problem z ikonami na pulpicie w XFCE, a konkretnie, tekst pod ikonami jest przesunięty w lewo, nieproporcjonalnie do ikony.

    Użycie komendy podanej na oficjalnej stronie Manjaro:
    xfconf-query -c xfce4-desktop -p /desktop-icons/center-text -n -t bool -s false
    Daje taki efekt, a to chyba nie o to chodzi.

    Dopiero jak ustawię rozmiar ikon na 49 to tego tak nie widać.

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #6690
    Avatar photoazja
    Moderator

    … używam ikon na biurku w ograniczonym zakresie, więc nie zauważyłem wcześniej – dla mnie nie jest, to problem, ale jeżeli chcesz przebadać sprawę, to:
    # im mniejszy rozmiar font’u, tym większy odchył w lewo. U mnie zaczęło wyglądać dobrze, przy rozmiarze 15 (zapewne zależne jest, to również od rodzaju font’u);
    # gdy zaznaczysz ikonę, to zobaczysz text, odchylony w lewo, oraz wycentrowany 'cień’ z tłem. Jedno z drugim pokrywają się przy różnych rozmiarach font’u i różnych text’ach (ze względu na łamanie i przenoszenie do następnego wiersza).

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

    #6691
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    Dla mnie to też nie jest aż tak wielki problem.
    Tylko zastanawia mnie jedno, czy to występuje tylko w Arch-pochodnych, czy ogólnie, czyli w środowisku XFCE.

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #6693
    Avatar photoazja
    Moderator

    … zastanawiające jest również, to dlaczego – skoro jest działające rozwiązanie – nie zostało ono wdrożone przez chłopaków z Manjaro (niezależnie od źródła problemu – Xfce czy Arch/Manjaro)? Może problem nie pojawia się zawsze i wszędzie albo wiąże się z jakimiś konsekwencjami i dali możliwość wyboru user’om. Spekuluję, bo nie znam uzasadnienia podanego przez Ciebie rozwiązania.
    Myślę, że analiza komend i parametrów mogłaby wyjaśnić co nieco.

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

    #6760
    Avatar photoazja
    Moderator

    … a jednak, cieniowanie. Manjaro określa problem jako ’Font-Shadow issue within XFCE’:
    https://forum.manjaro.org/t/stable-update-2018-02-03-kernels-libreoffice-browsers-thunderbird-php-haskell/39663/2
    powołując się na wpis na askubuntu.com:
    https://askubuntu.com/questions/801460/how-to-center-text-in-xfce-desktop/801478
    a tam, z kolei, posiłkują się dokumentacją Xfce, nt. ukrytych opcji:
    https://docs.xfce.org/xfce/xfdesktop/advanced
    … na forum Manjaro jest również:
    ’Switch to another theme (e.g. Arc Maia)’
    Jednak zmiana stylu nie działa (przynajmniej, nie działa bez restartu/przelogowania/przeładowania).

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

    #6766
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    Już sobie poradziłem z tym niby „problemem”. A konkretniej użyłem tej komendy:
    xfconf-query -c xfce4-desktop -p /desktop-icons/center-text -n -t bool -s false
    I rzeczywiście cienie zniknęły, ale mnie nie odpowiadało rozmieszczenie tekstu pod ikoną. więc usunąłem tą ikonę, i z whiskermenu dodałem ma pulpit Caję (bo Thunar mnie nie odpowiada)
    i zmieniłem nazwę na Katalog domowy.

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
Oglądasz 6 posty - 1 do 6 (z 6 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.