[SOLVED] Zniknięcie tapet systemowych

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia Inne [SOLVED] Zniknięcie tapet systemowych

Oglądasz 5 posty - 1 do 5 (z 5 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #3440
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    Witam. Po aktualizacji systemu 2 dni temu (około 60 pakietów) zniknęły tapety systemowe jak i te które doinstalowywałem z repo Manjaro. Czy ktoś z Was może wie jaki pakiet w systemie odpowiada za wyświetlanie tapet systemowych i nie tylko.

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #3442
    pavbaranov
    Forumowicz

    Nie wiem, czy już funkcja F w pacmanie w Manjaro pracuje (ostatnio gdzieś się w testing bodaj poniewierała taka wersja). Normalnie w pacmanowych od pacman 5.0 robi to się tak:
    pacman -Fs nazwa_pliku
    W tym przypadku nazwa_pliku to najczęściej wallpaper.png i otrzymujesz cały zestaw. Zwykle tapeta jest w jakiejś paczce z systemowym wyglądem. W przypadku Manjaro dla różnych środowisk się one różnie nazywają. Zwykle jednak nazwa ma coś wspólnego z maia (o ile pamiętam).
    Dlaczego zniknęły – musisz sobie przeglądnąć log pacmana (choć to umożliwi wyłącznie stwierdzenie jak przebiegała aktualizacja).

    #3443
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    Niestety wywala błąd: `[robson@amd ~]$ sudo pacman -Fs wallpaper.png

    [sudo] hasło użytkownika robson: 
    błąd:  GPGME error: Brak danych
    błąd:  GPGME error: Brak danych
    błąd:  GPGME error: Brak danych
    błąd:  GPGME error: Brak danych
    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #3444
    pavbaranov
    Forumowicz

    W takim razie szukaj na githubie. To mogą być te źródła.
    BTW – pamac, czy octopi, czy co tam masz nic Ci nie pokaże, gdy mu wpiszesz w szukajkę artwork, wallpaper itp.?

    #3545
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    Chciałbym z radością stwierdzić że po dzisiejszej aktualizacji systemu powróciły tapety systemowe i nie tylko. Taka drobna rzecz a cieszy, ponieważ lubię gdy w moim systemie wszystko działa jak w zegarku.

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
Oglądasz 5 posty - 1 do 5 (z 5 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.