[SOLVED] Brak domyślnego częściowo ciemnego menu whisker

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Środowiska graficzne XFCE [SOLVED] Brak domyślnego częściowo ciemnego menu whisker

Oglądasz 15 posty - 1 do 15 (z 27 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #7233
    Cenart
    Forumowicz

    Witam.
    Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu jaki mam po ostatniej dużej aktualizacji. Od wczoraj w żaden sposób nie mogę ustawić częściowo ciemnego motywu w menu Whisker(np. poprzez motyw domyślny Manjaro czyli Vertex Maia).
    Obecnie(niezależnie jaki był ustawił motyw) mam tylko albo jasny albo cały czarny.
    Nie podoba mi się to i zastanawiam się co się stało, że tak to teraz wygląda, czy to zamierzony efekt. Może da się to naprawić bez przeinstalowania systemu?
    Proszę o pomoc.

    #7234
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    Nie podoba mi się to i zastanawiam się co się stało, że tak to teraz wygląda, czy to zamierzony efekt.
    Proszę o pomoc.

    O czym Ty w ogóle piszesz? jaki zamierzony efekt, w pierwszej kolejności przeinstaluj whiskermenu.
    A tak w ogóle to ja również używam XFCE, i u mnie to wygląda tak.

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #7236
    Cenart
    Forumowicz

    Nie podoba mi się to i zastanawiam się co się stało, że tak to teraz wygląda, czy to zamierzony efekt.
    Proszę o pomoc.

    O czym Ty w ogóle piszesz? jaki zamierzony efekt, w pierwszej kolejności przeinstaluj whiskermenu.
    A tak w ogóle to ja również używam XFCE, i u mnie to wygląda tak.

    Zastanawia mnie czy to, że nie można ustawić domyślnego wyglądu WiskerMenu, to zamierzony efekt zespołu Manjaro… ale nie w tym rzecz.
    Przeinstalowałem WiskerMenu ale nic to nie dało.
    Chodzi mi o to, że obecnie nie mam możliwości ustawienia takiego domyślnego motywu Wiskermenu:
    https://manjaro.org/wp-content/uploads/2017/03/xfce-170.pnghttps://manjaro.org/wp-content/uploads/2017/03/xfce-170.png
    O to chodzi, a właśnie ten domyślny motyw mi odpowiada.

    #7237
    Cenart
    Forumowicz

    Przepraszam, nie załączyłem zrzutu tego o co mi chodzi. Ma to wyglądać jak w załączniku.
    Tera to wygląda tak jak w drugim załączniku i nie idzie tego zmienić.

    #7241
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    Screen przedstawiony przez Ciebie to jest z wersji Live. I nie pamiętam czy po instalacji na HDD ten wygląd whiskermenu jest taki sam, ponieważ ja zaraz po instalacji zmieniam motyw na Vertex-Dark.
    A aby zmieniać wygląd whiskermenu, trzeba na nie najechać kursorem i kliknąć PPM i wybrać właściwości.

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #7243
    Avatar photoaquila
    Moderator

    Możliwe, że coś zmienili w motywie. Ściągnij stąd paczkę, rozpakuj. W katalogu będą 2 motywy w tym vertex-maia. Przeniesś go do .themes, potem w Preferencje wyglądu zmień na vertex-maia. Jeśli nie zmieni się możliwe, że trzeba będzie odinstalować oryginalny temat, który jest w systemie o tej samej nazwie.

    #7244
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    Z tego co pamiętam to podczas ostatniej aktualizacji było aktualizowane whiskermenu, a Vertex-themes nie. Ale spróbuj jaki radzi @aquila, może to coś da.

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #7267
    Cenart
    Forumowicz

    Możliwe, że coś zmienili w motywie. Ściągnij stąd paczkę, rozpakuj. W katalogu będą 2 motywy w tym vertex-maia. Przeniesś go do .themes, potem w Preferencje wyglądu zmień na vertex-maia. Jeśli nie zmieni się możliwe, że trzeba będzie odinstalować oryginalny temat, który jest w systemie o tej samej nazwie.

    No niestety nic to nie daje.Chyba spróbuję przeinstalować system.
    Tak teraz przypominam sobie, że jak ostatnio szła ta duża aktualizacja(coś z 900 MB) to gdzieś czytnąłem, że zalecenie jest aby zrobić ją poprzez np.płytę ISO. Zignorowałem to, zacząłem pobierać ale nie pobrałem do końca, bo musiałem wyłączyć kompa i robić coś innego. Nazajutrz dociągnęło mi jakieś 360 MB i krzyknęło, że system aktualny. Z terminala to samo.
    No i zaczął się ten problem.
    Wydaje mi się, że sam coś skopałem. No chyba, że jest jakiś inny problem.
    A jakby tak przeinstalować całe XFCE albo zrobić coś na kształt przywracania systemu(tylko nie wiem jak to działa pod Manjaro)?

    #7269
    Avatar photoaquila
    Moderator

    1. Nie wierzę by nie było sposobu naprawy tak prostego problemu żeby aż cały system przeinstalowywać.
    Czy usunąłeś paczkę z systemu? Pokaż:

    pacman -Qs vertex | sort

    2. Nie wiem skąd te ciągłe obawy i kłopoty z dużą ilością pakietów aktualizacji? Nie raz miałem ponad 1 GB (raz około 1,5GB) i nie było problemów.
    3. Co znaczy przeinstalować cały Xfce? Możesz wyrzucić wszystkie pakiety zawiązane z Xfce i zainstalować je ponownie lecz w Twoim przypadku to szkoda czasu i pracy.
    4. Na przyszłość jeśli chcesz się bawić w kopie systemu i ich przywracanie to jest program Timeshift

    Na razie podaj wynik komendy podanej wyżej a potem będziemy myśleć.

    #7272
    pavbaranov
    Forumowicz

    Uruchom ten system na innym użytkowniku. Jeśli nie masz – stwórz. Zobacz, czy również obserwujesz ten sam problem. Inaczej nikt nie będzie wiedzieć, czy problem wynika z jakiejś Twojej konfiguracji, czy leży gdzieś głębiej w systemie.

    #7275
    Avatar photoazja
    Moderator

    # sugestia dotycząca instalacji systemu z ISO dotyczyła (nie analizowałem tak precyzyjnie tego text’u, ale na podstawie dotychczasowej wiedzy – jestem pewien) instalacji nowych systemów. Chodzi o to, aby nie instalować ze starego ISO i upgrade’ować, tylko zainstalować od razu z nowego ISO;
    # zdarzyło mi się kilka razy upgrade’ować system na dwie raty i nigdy nie zauważyłem z tego powodu problemów;
    # propozycja @pavbaranov jest prosta i szybka – pozwoli w kilka minut uzyskać informację, czy problem leży w profilu user’a (konfiguracja lub cache);
    # jeżeli przeinstalujesz system z takiego powodu, to będziesz winien śmierci resztek mojej wiary w ludzi.

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

    #7283
    Cenart
    Forumowicz

    1. Nie wierzę by nie było sposobu naprawy tak prostego problemu żeby aż cały system przeinstalowywać.
    Czy usunąłeś paczkę z systemu? Pokaż:

    pacman -Qs vertex | sort

    2. Nie wiem skąd te ciągłe obawy i kłopoty z dużą ilością pakietów aktualizacji? Nie raz miałem ponad 1 GB (raz około 1,5GB) i nie było problemów.
    3. Co znaczy przeinstalować cały Xfce? Możesz wyrzucić wszystkie pakiety zawiązane z Xfce i zainstalować je ponownie lecz w Twoim przypadku to szkoda czasu i pracy.
    4. Na przyszłość jeśli chcesz się bawić w kopie systemu i ich przywracanie to jest program Timeshift

    Na razie podaj wynik komendy podanej wyżej a potem będziemy myśleć.

    Witajcie. Ależ nigdy nie uciekałem przed walką, lubię wyzwania i nowe rzeczy. Dla mnie to także nauka, ale mam na względzie także ekonomikę działań. Kurrdę: no też nie wierzę, że takiej pierdoły nie da się pokonać, bo tak w ogóle system działa normalnie i nie obserwuję jakiś sensacji.

    Może najpierw do Aquila -> zrobiłem tak:
    – zaciągnąłem wskazaną paczkę
    – odinstalowałem oryginalny motyw ale nie ruszałem ikon, to fakt
    – wrzuciłem do: /usr/share/themes/ rozpakowaną paczkę
    – wybrałem temat vertex-maia
    – wylogowanie/zalogowanie -> brak zmian i dalej to samo
    – restart -> brak zmian i dalej to samo
    – wyrzuciłem zaciągniętą paczkę i z Pamaca zainstalowałem oryginalny motyw -> brak zmian i dalej to samo
    – zrobiłem teraz wskazaną komendę i wynik:
    [domek@domek-pc ~]$ pacman -Qs vertex | sort
    Official Manjaro Gtk2/3, Metacity, Xfwm, Cinnamon, Openbox and GNOME Shell themes, based on Vertex
    Vertex Gtk2, Gtk3, Metacity, Xfwm, Cinnamon and GNOME Shell themes.
    local/vertex-maia-themes 20171114-1
    local/vertex-themes 20171114-1
    [domek@domek-pc ~]$
    – też jestem zdziwiony bo od tylu miesięcy siedzę na Manjaro, użyszkodnikowałem na różne sposoby, różne rzeczy instalowałem, brałem wszystkie aktualizacje, jądro najnowsze zalecane i była morda jak skała…. a tu masz babo placek.

    Teraz do Pavbaranow:
    – robiłem ten manewr z tworzeniem nowego użyszkodnika -> bez skutku i pod nim to samo ale żeby nie było spróbuję jeszcze raz
    – podaję zrzut z innego konta.

    #7285
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    A mnie się wydaje że kombinacje nic nie dadzą, po prostu po ostatniej aktualizacji whikermenu będzie teraz tak wyglądało a nie inaczej. A swoją drogą, mimo że XFCE4 rozwija się bardzo powoli, to jednak się rozwija i wygląd interfejsu również, tak więc kolego @Cenart, nic nie stoi w miejscu, tylko idzie do przodu.

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #7288
    Avatar photoaquila
    Moderator

    Spróbuj dopisać to do .config/gtk-3.0/gtk.css

    /* Make sidebar buttons match */
    #whiskermenu-window button {
    	background-color: #2d2d2d;
    	font-weight: 600;
            font-size: 12px;
            border-color: #2d2d2d;
            border: 3px solid #2d2d2d;
            padding: 4px;
            border-radius: 0px;
            color: #fafafa; }
    #whiskermenu-window button:hover {
    	background-color: mix(#fafafa,#fefefe,0.1);
    	border-color: mix(#fafafa,#fefefe,0.1);
            border: 3px solid #2d2d2d;
            border-radius: 0px;
            padding: 4px;
            color: #2D2D2D; }
    #whiskermenu-window button:checked {
    	background-color: #fafafa;
    	border-color: #2d2d2d;
            border: 3px solid #2d2d2d;
            padding: 4px;
            border-radius: 0px;
            color: #2D2D2D; }
    
    /* Make treeview match */
    #whiskermenu-window treeview {
    	background-color: #fafafa;
    	border-color: #fafafa;
            color: #3b3b3b; }
    #whiskermenu-window treeview:hover {
    	background-color: #2D2D2D;
    	border-color: #2D2D2D;
            color: #fafafa; }

    Można go dowolnie konfigurować. Tego jest więcej na necie więc może być wpis inny.

    EDIT: Zmieniłem wcześniejszy plik by upodobnić bardziej do oryginału.

    Attachments:
    #7290
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    @aquila A czy mógłbyś w skrócie wyjaśnić, jak dodałeś whiskermenu do LXDE.

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
Oglądasz 15 posty - 1 do 15 (z 27 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.