[SOLVED] Brak domyślnego częściowo ciemnego menu whisker

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Środowiska graficzne XFCE [SOLVED] Brak domyślnego częściowo ciemnego menu whisker

Oglądasz 12 posty - 16 do 27 (z 27 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #7291
    Avatar photoazja
    Moderator

    # @Robert75 -> rozumiem, że LXDE, to pomyłka i chodziło Ci o XFCE. Nie używam whiskermenu, więc nie zobaczę jak, to wygląda u mnie, ale gdybym miał strzelać, to przychyliłbym się do Twojej opinii, że jest to świadoma zmiana i tak ma teraz być.
    # @Cenart -> Zauważyłem u Ciebie (na screen’ie) inny problem z Xfce:
    https://manjaro.pl/forum/topic/zle-rozmieszczenie-ikon-na-pulpicie/
    # Podoba mi się taka jednorodność kolorystyczna menu. Gdyby mnie taka zmiana zaskoczyła, to potraktowałbym ją jako bonus, a nie problem. Kwestia gustu – wszystko się zmienia, ale nigdy nic nie zadowoli wszystkich.

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

    #7292
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    @azja Nie to nie jest pomyłka, chodzi o LXDE.
    Np. taka dystrybucja jak Peppermint ma środowisko LXDE, a używa whiskermenu.
    U @aquila także widzę że ma LXDE, stąd moje pytanie.

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #7293
    Avatar photoazja
    Moderator

    @cenart -> sprawdzałeś jak, to wygląda w wersji live (w najnowszym ISO – 17.1.8)?

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

    #7296
    Cenart
    Forumowicz

    No zrobiłem tak jak podałeś… i już mi się podoba :-) Trochę brakuje do oryginału ale już bardzo blisko. Jakby tak jeszcze zrobić ten górny pasek cały na czarno: no tam gdzie pisze domek, to już by było pięknie. Jaką modyfikację zrobić w gtk.css? Wspomożesz jeszcze użyszkodnika?
    Aaaa…drobna uwaga: w podanej przez ciebie lokalizacji w ogóle nie miałem pliku gtk.css. To normalne?

    ———————–

    @cenart -> sprawdzałeś jak, to wygląda w wersji live (w najnowszym ISO – 17.1.8)?

    Nie, nie zdążyłem jeszcze tego sprawdzić. Zgram na pendraka i dam znać jak to wygląda w Live.

    ————————

    A mnie się wydaje że kombinacje nic nie dadzą, po prostu po ostatniej aktualizacji whikermenu będzie teraz tak wyglądało a nie inaczej. A swoją drogą, mimo że XFCE4 rozwija się bardzo powoli, to jednak się rozwija i wygląd interfejsu również, tak więc kolego @cenart, nic nie stoi w miejscu, tylko idzie do przodu.

    Wiesz co…też mam takie wrażenie co do whiskermenu ale obstawiam, że komuś u manjaraków coś umkneło. Bo to fajny motyw był i ostatecznie pewnie to poprawią.
    Co do XFCE to siedzę na tym grubo ponad rok i ten powolny rozwój trochę mnie razi. Ale z drugiej strony mam za to stabilne, dopracowane i przewidywalne środowisko. To wartość sama w sobie. Ale z ciekawością czekam na zapowiadaną nową wersję.

    ———————–

    Tak, faktycznie jest ten znany w Manjaro problem ze złym rozmieszczeniem ikon ale dotyczy to konta gościa więc jak dla mnie bez znaczenia. Normalnie wszystko jest Ok.

    #7302
    Avatar photoazja
    Moderator

    … a propos gtk.css – zapewne brane jest z katalogu stylu
    /usr/share/themes/vertex-lub-cos-innego/gtk-3.0/
    chyba, że jest w
    ~/.config/gtk-3.0/
    wtedy ten zlokalizowany w profilu user’a ma pierwszeństwo.
    ————-
    EDIT-20180420-2207 … no właśnie!, gdybyś skopiował
    /usr/share/themes/Vertex-Maia/gtk-3.0/gtk.css
    do
    ~/.config/gtk-3.0/gtk.css
    Zakładając, że tego motywu używasz (jeżeli nie, to szukasz folderu ze swoim) i, że nie zmienił się ostatnio (jeżeli tak, to szukasz poprzedniej wersji).

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

    #7304
    Avatar photoaquila
    Moderator

    @Cenart, nie piszemy posta pod swoim postem, pkt. 4 regulaminu forum. Połącz swoje 4 ostatnie wpisy w jedno. By nie zaśmiecać tego wątku proponuje IRC to może tam coś wspólnie wymyślimy.

    #7305
    Cenart
    Forumowicz

    @cenart, nie piszemy posta pod swoim postem, pkt. 4 regulaminu forum. Połącz swoje 4 ostatnie wpisy w jedno. By nie zaśmiecać tego wątku proponuje IRC to może tam coś wspólnie wymyślimy.

    Przepraszam, wiem: na forum porządek musi być.
    Trochę zabałaganiłem i nie wiem jak połączyć te posty.
    Ale… Co do zasady Twoja porada rozwiązała mój „problem” i mógłbym prosić o zamknięcie posta, ale mam prośbę(w miarę możliwości o pomoc): jak zmodyfikować plik gtk.css aby tam gdzie pisze domek pasek(tzn.aby cały ten pasek)był na czarno.
    Jakby to się udało,to byłoby to o co mi chodzi i posta można zamykać dla potomności i innych użyszkodników.

    #7307
    Avatar photoaquila
    Moderator

    Zmień background-color na kolor czarny czyli u mnie #2d2d2d

    /* Whiskers menu gtk3 colors */
    
    #whiskermenu-window {
    	background-color: #2d2d2d;
    	border-color: #fafafa;
            color: #fafafa; }

    Zresztą pokaż swój konfig

    #7311
    Cenart
    Forumowicz

    Zmień background-color na kolor czarny czyli u mnie #2d2d2d

    /* Whiskers menu gtk3 colors */
    
    #whiskermenu-window {
    	background-color: #2d2d2d;
    	border-color: #fafafa;
            color: #fafafa; }

    Zresztą pokaż swój konfig

    Co masz na myśli: pokaż swój konfig?
    W której części pliku gtk.css mam dodać wskazane komendy? W załączeniu aktualny gtk.css

    Attachments:
    #7313
    Avatar photoaquila
    Moderator

    No cóż, jesli to u Ciebie tak wygląda to może trzeba jednak edytować plik gtkrc-2.0. Trudno mi powiedzieć bo ja jestem na LXDE/Openbox a operuję tu tylko na xfce4-panel. Całe środowisko Xfce reaguje inaczej dlatego prosiłem byś wszedł na IRC to może by ktoś pomógł kto ma też DE Xfce. Zobacz jeszcze ten wątek

    EDIT: Czyli już coś wiem więcej. Zadałem sobie ten trud i zainstalowałem na virtualce Xfce w celach poznawczych. :) Live posiada poprawne kolory whiskera oraz po instalacji. Motyw zostaje zmieniony po aktualizacji. I teraz ciekawostka, przed updatem konfiguruje sie go poprzez gtkrc-2.0 ale po aktualizacji już przez gtk.css w katalogu gtk-3.0. Wychodzi na to, że motyw został przepisany do nowszej biblioteki.To jest mój konfig, który daje ciemną belkę. Trzeba stworzyć katalog gtk-3.0 w .config i wrzucic do niego ten mój plik.

    PS. Ze względu, że istnieje tutaj na forum plik o nazwie gtk.css, mój plik ma dodane 1. Dlatego po ściągnięciu zmieńcie na prawidłową nazwę.
    I jeszcze trzeba przeładowac panel

    xfce4-panel -r

    Jeśli to nie zadziała to stworzyć lub edytować plik .gtkrc-2.0 wpisując:

    style "darkback"
    {
    	bg[NORMAL] = "#404040"
    	bg[ACTIVE] = "#606060"
    	bg[PRELIGHT] = "#808080"
    	fg[NORMAL] = "#ccc"
    	fg[ACTIVE] = "#fff"
    	fg[PRELIGHT] = "#fff"
    }
    widget "whiskermenu-window*" style "darkback"

    Czekam na odzew czy to działa u Was.

    Attachments:
    #7315
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    @aquila działa i to bardzo dobrze, oto dowód.

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #7316
    Cenart
    Forumowicz

    Człowieku, jesteś wielki. działa elegancko:
    – wrzuciłem plik do .config/gtk-3.0 -> ten katalog u mnie już był
    – potem dałem wyloguj/zaloguj
    – działa :-))
    – nie musiałem przeładowywać panelu ani edytować .gtkrc-2.0 ale może u innych będzie taka potrzeba.
    Masz u mnie porządnego browca. Ba, z przyjemnością postawiłbym czteropaka.
    Posta można zamknąć a kolegów porady na pewno przydadzą się innym.
    Pozdrawiam.

    PS. Działa ale z ciekawości wykonałem wskazaną komendę i otrzymałem taki komunikat:
    „Gtk-WARNING **: 11:57:30.786: Theme parsing error: gtk.css:195:1: '/*’ in comment block”

Oglądasz 12 posty - 16 do 27 (z 27 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.