[SOLVED] Brak możliwości instalacji z bootpendrive

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia Podstawy [SOLVED] Brak możliwości instalacji z bootpendrive

  • This topic has 32 odpowiedzi, 4 uczestników, and was last updated 7 years temu by Avatar photoNju.
Oglądasz 15 posty - 16 do 30 (z 33 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #3646
    Avatar photoaquila
    Moderator

    Odpowiedz dokładnie na zadane wyżej przez @pavbaranov pytania i wątpliwości. Podaj wynik z konsoli:
    inxi -SMG
    Proszę również o spokój.

    #3647
    Avatar photopavbaranov
    Forumowicz

    @aquila – Niestety nju się to nie uda, o ile nie wejdzie do „trybu konsolowego” przez alt+ctrl+F2. Trzeba by jeszcze mu podać domyślne login i hasło w takim przypadku. Niestety nie pamiętam, a nie mam pod ręką Manjaro (niestety proste wpisanie w net nie dało mi odpowiedzi, choć pewnie gdzieś ona jest).

    #3648
    Avatar photoNju
    Forumowicz

    Nie z pendrive ale z płyty DVD wystartował. Co do możliwości to mam do wyboru instalację free drivers, non-free drivers i test, mogę wybrać jedną z opcji i wcisnąć enter. Uprzedzając pytanie, wszystkie wypróbowałem. Wszystkie dają ten sam efekt.
    alt+ctrl+f2 już próbowałem, znalazłem poradnik na internecie, ale też nie zadziałało.

    EDIT. Nie wiem dlaczego teraz nie działa alt+ctrl+f2, ale mam jeszcze stary system obok win10 na który chce nadpisać manjaro. Fedore i tam wykonałem polecenie, na zdjeciu rezultat

    Attachments:
    #3656
    Avatar photopavbaranov
    Forumowicz

    Jaką konkretnie wersję Manjaro próbujesz zainstalować? Dalej ów „cinnamon 16.10”? Jeśli tak – pobierz, wypal (lub wrzuć na pendrive) którąś z oficnalnych wersji z tej strony. Do Cinnamon najbliżej Gnome. Potem ewentualnie (jeśli się uda) zmienisz środowisko.
    Z wersją cinnamon 16.10 i kartami NVidia coś jest chyba nie tak, bowiem już któraś osoba sygnalizuje problem objawiający się jak u Ciebie (miganie ekranu i nic dalej).
    BTW – jeśli ctrl+alt+Fx nie działa, to niekiedy działa samo alt+Fx.

    #3659
    Avatar photoNju
    Forumowicz

    Manjaro XFCE Edition (17.0.1) tę wersje mam wypaloną. ctr+alt+Fx „działają”, ale „przerzucają” mnie na inne okna gdzie od nowa pojawiają sie komunikaty z „fail”. Nie ma możliwości zalogowania się, mogę tylko czytać komunikaty.

    #3672
    Avatar photopavbaranov
    Forumowicz

    Obawiam się zatem, że jest jakiś błąd w skrypcie, który próbuje uruchomić Manjaro z prawidłowym sterownikiem. Dziwne o tyle, że na nouveau powinno mu się udać.
    Możesz jeszcze spróbować Cinnamon 17.0.1 lub poukładać sobie system we własnym zakresie (niestety nie znalazłem nowszego netinstall). Twoja karta normalnie winna być wykrywana i są do niej zarówno własnościowe, jak i otwarte sterowniki. Fakt – co rusz z NVidią problemy :)

    #3674
    Avatar photoNju
    Forumowicz

    Chyba nie pozostaje mi nic innego jak wyciągnięcie dysku i udanie się do kolegi by zainstalować system :P To już powinno się udać bez problemu

    #3679
    Avatar photoUlther
    Moderator

    Przypuszczam, że może rozchodzić się o partycję LVM , którą Fedora tworzy przy instalacji. Potrzebowałbyś ją wyłączyć i sformatować.

    #3700
    Avatar photoNju
    Forumowicz

    A jak to dokładnie zrobić?

    #3701
    Avatar photopavbaranov
    Forumowicz

    Obawiam się, że partycja nie ma tu nic do rzeczy, albowiem livecd zatrzymuje się na wcześniejszym chyba etapie, ale może w istocie –
    podaj nam jak masz przygotowany dysk pod tę instalację, jak również czym został on przygotowany, wiemy, że na dysku jest Win10. Coś jeszcze? Ile zajmuje? Masz tam zainstalowaną Fedorę?
    Najsensowniej chyba będzie, abyś odpalił ową Fedorę i podał nam wynik polecenia:
    fdisk -l
    (ew. z uprawnieniami roota, bo nie pamiętam jak akurat to polecenie „przepuszcza” F24).

    #3704
    Avatar photoNju
    Forumowicz

    No zainstalowałem win10 a potem wykorzystałem program do partycjonowania ten co jest wbudowany.

    Attachments:
    #3706
    Avatar photopavbaranov
    Forumowicz

    wykorzystałem program do partycjonowania ten co jest wbudowany.

    W co? W10, czy coś innego?
    Ty tam masz zainstalowaną bądź miałeś zainstalowaną Fedorę?
    Sam ustawiłeś takie partycje???

    #3708
    Avatar photoNju
    Forumowicz

    Na windowsie 10 zrobiłem nową partycję, potem z pendriwa zainstalowałem Fedore na tej partycji. Mam wciąż zainstalowaną Fedorę obok win10, partycje ustawiałem sam, tylko ta fedora-swap została sama zrobiona przez system.

    #3710
    Avatar photopavbaranov
    Forumowicz

    Wypróbuj możliwość instalacji przez manjaro-architect. Pewnie będziesz sobie musiał dysk pod to przygotować.
    Manjaro-architect winno być niezależne od karty graficznej, którą winno się udać skonfigurować na późniejszym etapie.
    W sieci nawet wideo poradniki jak w ten sposób zainstalować Manjaro.

    #3711
    Avatar photoNju
    Forumowicz

    No i poszło, zainstalowano. Problemem chyba była jednak partycja sda5 z tą fedorą, bo widziało ją, ale mówiło, że nie ma dostępu bo używana.

Oglądasz 15 posty - 16 do 30 (z 33 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.