Conky rozmanzane widgety

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Środowiska graficzne KDE Conky rozmanzane widgety

Oglądasz 13 posty - 1 do 13 (z 13 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #6782
    Fiszek
    Forumowicz

    Witam mam problem.
    Conky mam manager-a mam ale coś się krzaczy przy wyborze skórek wygląda to jak by jedna na drugą nachodziła albo się crashowała

    View post on imgur.com

    View post on imgur.com

    Może ktoś pomóc ?

    #6783
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    Ja mam identycznie na Manjaro XFCE. tylko wtedy gdy zrebootuje lub wyłączę kompa za pomocą zakończ sesje. I znalazłem rozwiązanie, gdy chcę system zrestartować to uruchamiam terminal i wpisuje reboot, a gdy chcę wyłączyć to wciskam ma klawiaturze power.

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #6784
    Fiszek
    Forumowicz

    Tyle że u mnie jest tak za każdym razem nie da się ustawić widgetu bo to nie wygląda

    #6785
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    Zapomniałem dodać że należy wyczyścić system programem BleachBit. i dopiero terminal i reboot.

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #6787
    Fiszek
    Forumowicz

    Gdzieś czytałem że wywoływanie polecenia „primerun” może powodować krzaczenie się WM czyli tego prg też

    #6788
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    A spróbuj dodać motyw conky @napcok, conky i musisz skopiować ten config i utworzyć pusty dokument i nazwać go conky, uruchomić edytora tekstowego i wkleić ten config. następnie uruchomić managera plików i wyświetlić ukryte pliki otworzyć katalog .conky i wkleić ten motyw do tego katalogu. I po uruchomieniu conky-managera ten motyw tam będzie.

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #6789
    Fiszek
    Forumowicz
    #6790
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    Nie mam pojęcia dlaczego tak to u Ciebie wygląda.
    Jeszcze na Twoim miejscu zainstalowałbym BleachBit i zaznaczył wszystko prócz:
    -hasła
    -lokalizacji językowych
    -uwolnij przestrzeń dysku
    I wyczyścił dysk ze śmieci.

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #6791
    Fiszek
    Forumowicz

    Dzisiaj system stawiałem xD

    #6800
    czapnaper
    Forumowicz

    Jeśli chodzi o czarne tło to dodanie own_window_argb_visual yes powinno pomóc. Co do niewyraźnych czcionek to sprawić czy masz w systemie daną czcionkę z której korzysta conky np. pakiet cantarell-fonts będzie potrzebny by conky @napcok działało poprawnie.

    Manjaro KDE/Xfce - CPU - i5-7300HQ - GPU - Intel/NVIDIA GP107M [GeForce GTX 1050 Mobile]

    #6801
    Fiszek
    Forumowicz

    rozumiem ze own_window_argb_visual yes mam wpisać do .conkyrc ??
    Witam wie ktoś jak zainstalować taki skin?
    https://zagortenay333.deviantart.com/art/Conky-Harmattan-426662366
    bo plików .conkyrc tam nie widzę

    #6802
    czapnaper
    Forumowicz

    Tak own_window_argb_visual yes masz dopisać do pliku w którym jest skrypt np. aaa.conky (z tego co widzę na zrzucie ekranu). Co do drugiego pytania to w wszystko jest napisane Harmattan.

    Manjaro KDE/Xfce - CPU - i5-7300HQ - GPU - Intel/NVIDIA GP107M [GeForce GTX 1050 Mobile]

    #6806
    Fiszek
    Forumowicz

    Przeinstalowałem system jeszcze raz teraz widać ładnie wszystko ale.

    Zaraz mnie krew zaleje może mi ktoś pomóc zainstalować te widgety? Harmattan-a
    To jakaś kpina
    conky manager/ curl/jq zainstalowane
    droid sans zainstalowane
    .harmattan-assets przeniesione od ` (obok .conky)
    ciliora-secunda-v2.conkyrc plik konfiguracyjny dodany do `/.conky/ <- tak uzupełniłem go

    Program nie widzi widgetu (inny dodany jest do sam plik tree.conkyrc program widzi)

    Co mam zrobić z folderem SVG i plikiem preview ???

Oglądasz 13 posty - 1 do 13 (z 13 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.