[SOLVED] Instalacja Manjaro Linux krok po kroku ?

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia Poradniki [SOLVED] Instalacja Manjaro Linux krok po kroku ?

Oglądasz 15 posty - 16 do 30 (z 42 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #1607
    Avatar photoaquila
    Moderator

    Hm.. Z wcześniejszego Twojego wpisu myślałem, że masz Antergosa. Ale skoro zainstalowałeś Ubuntu to po sprawie.

    #2464
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    Ja miałem podobny problem z instalacją Manjaro Cinnamon. A mianowicie gdy chciałem zainstalować system, po ustawieniach języka, lokalizacji i po podsumowaniu gdy chciałem zainstalować instalator się wyłączał. Dopiero przy uruchamianiu LiveCD gdy zaznaczyłem drugą opcje tzn. start(non-free drivers) instalacja przebiegła bez problemów. I system się odpalił bez problemów, widocznie to zależy od sterów grafiki.

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #2465
    Avatar photoGary58
    Forumowicz

    Ja od 3 dni mam Manjaro KDE, też mam kartę graficzną ( ja się niedawno dowiedziałem dedykowaną) z Ge Force, 4 GB pamięci ram i u mnie nie da się zainstalować Manjaro z grafiką xfce bezpośrednio a tylko instalując manjaro z KDE i póżniej dogrywając śrowdowisko xfce.Oczywiście instalacja pozycja druga , non-free drivers. Jak się dowiedziałem ma to związek z grafiką.Ale chodzi elegancko, lekko zobaczymy po dłuższym czasie.

    #2466
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    U mnie niestety ale KDE5 czyli Plasma nie wchodzi w grę. Instalowałem wiele dystrybucji z tym środowiskiem graficznym i efekt był ten sam, po zainstalowaniu sterów do grafy ikony i litery były tak małe bez możliwości połapania się co jest co. Tak więc Plasme sobie odpuściłem.

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #2469
    michaldybczak
    Forumowicz

    W Plazmie można łatwo powiększyć domyślne czcionki… Zresztą większość dobrych DE ma opcje do tego.

    #2470
    Avatar photonapcok
    Administrator

    W Plazmie można łatwo powiększyć domyślne czcionki… Zresztą większość dobrych DE ma opcje do tego.

    Szczerze mówiąc to nie znam żadnego środowiska czy nawet managera okien, gdzie nie dałoby się dokonać tak podstawowej konfiguracji ;)

    #2472
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    Ale tu nie chodzi tylko o czcionki ale o całokształt. Zresztą jak bym je miał powiększyć musiał bym wejść w ustawienia, a ustawień też nie widać. Powtarzam czcionki i ikony są mikroskopijne.

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #2475
    pavbaranov
    Forumowicz

    @Robert75 – Z całym szacunkiem, ale przedwczesne Twoje żale. Z innych Twoich postów wynika, że masz wadliwie skonfigurowane sterowniki do karty graficznej. Otrzymywany przez Ciebie wygląd Plasmy jest tego efektem (dokładnie to prawdopodobnie jakiejś ekstremalnie wysokiej rozdzielczości). Najpierw zatem ustawienie sterowników.

    #2479
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    Ja przez ponad rok miałem zainstalowany system ROSA Fresh KDE (oczywiście KDE 4) i nigdy ale to nigdy nie miałem problemów z tym systemem a w szczególności z grafiką. W ROSIE domyślnym jądrem jest 4.1 i z tego względu gdy system pobierał stery do mojej karty to były NVidia 304.131 i wszystko chodziło jak w zegarku. Natomiast Manjaro do mojej karty pobiera stery NVidia 304.134, i być może tu jest „pies pogrzebany”. Jeszcze chciałem dodać gdy instalowałem ROSE Fresh Plasme z kernelem 4.1 i po zainstalowaniu sterów do karty NVidia 304.131 to efekt był tragiczny opisany w postach powyżej.

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #2485
    pavbaranov
    Forumowicz

    Skonfiguruj w końcu to Manjaro. Pogadamy.
    Kerneli w Manjaro pod dostatkiem. Nie one są tu problemem.

    #4194
    Pio24
    Forumowicz

    Dzień dobry.
    Po wielu próbach instalacji nie mogę zainstalować tego linuxa.Manjaro Deepin
    Przechodzę cały proces i po naciśnięciu zainstaluj zong.Mogę tylko listwą wyłączyć.
    Instalowałem najnowszego minta cinamon i żadnych problemów nie miałem.

    #4195
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    @Pio24 A podczas uruchamiania systemu z Live, którą opcje wybrałeś podejrzewam że pierwszą. Należy wybrać opcję drugą czyli (start non-free drivers) i jestem pewny że system się zainstaluje.

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #4196
    Pio24
    Forumowicz

    Kolejna próba inny dysk.Dwa razy free drivers iso dvd i znów zong.
    Może tu jest problem 1 komunikat.
    Pointer to flag panel table invalid grafika nvidia zintegrowana.

    Attachments:
    #4198
    pavbaranov
    Forumowicz

    No to kilka pytań:
    1. Czy na pewno chcesz usunąć partycję z systemem Windows?
    2. Do czego Ci ma służyć 8GB partycja swap? Nawet jeśli myślisz o hibernowaniu (supend to disk), to i tak sensowniej użyć np. swapfile bądź systemd-swap.
    3. Dlaczego nie chcesz utworzyć partycji /home? Jest to bardzo dobre rozwiązanie zwłaszcza dla początkujących użytkowników, którzy prędzej czy później dokonają reinstalacji systemu; bez tej partycji i bez kopii zapasowej utracą wszystkie dane.
    4. Dlaczego dysk MSDOS a nie GPT?
    Słowa „zong” itp. nic nie mówią. Zrzut ekranu wygląda na taki, gdzie można dać „dalej” (oczywiście o ile się chce). Na czym zatem polega problem?
    Po pierwsze i najbardziej pierwsze: na pewno poprawnie zamknąłeś W10 przed próbą instalacji? (Chodzi o zamknięcie W10 a nie tylko jego uśpienie co dzieje się bodaj, gdy dasz tam „wyjdź” czy coś takiego. Nie mam W10, zatem dokładnie nie napiszę, ale chodzi o domyślny sposób wychodzenia z tego systemu.
    I teraz tłustym, bo jesteś na chwilę przed tym, jak sobie zrobisz z tą instalacją krzywdę: przed instalacją Manjaro sięgnij po jakąkolwiek instrukcję jego instalacji.
    Na „Pointer to flag panel table invalid” prawdopodobnie pomoże instalacja sterowników własnościowych, przy czym w Twoim przypadku winny być zainstalowane – prawdopodobnie bowiem nie istnieje coś takiego jak „grafika NVidia zintegrowana”, albowiem NVidia nie wypuściła jeszcze żadnego APU i pewnie myślisz o tym, że masz procesor Intel (z zawartą tam jednostką GPU) oraz kartę NVidia – w takim przypadku system winien wybrać sterownik bumblebee (intel oraz nvidia).

    #4199
    Pio24
    Forumowicz

    Tak chcę usunąć w 10
    8 gb swap system podczas instalacji tak ustawił
    Nie wiem czy mój dysk obsługuje GPT.Zong znaczy że NIC nie mogę już zrobić nawet napęd nie działa.Zostaje twardy reset.
    Kolejna próba i też nie powodzenie.Naciskam dalej i to już koniec .Czemu Mint zainstalował się od razu?
    Płyta główna ga73pvm-s2h

    Attachments:
Oglądasz 15 posty - 16 do 30 (z 42 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.