Instalacja programów z internetu

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia Oprogramowanie Instalacja programów z internetu

Oglądasz 2 posty - 16 do 17 (z 17 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #6153
    pavbaranov
    Forumowicz

    @michaldybczak – Discover daje dostęp do wszystkich paczek (a nawet więcej), jakie są w repozytorium. Z innej przyczyny go nie polecam. Zainstalowany jednak bez opcjonalnych zależności dubluje jednak jedynie GHNS dając dostęp do tego co dostępne w store.kde.org. Po doinstalowaniu packagegit-qt5 daje dostęp do paczek w repozytorium. Można jeszcze doinstalować flatpak i po jego konfiguracji (dodaniu repozytoriów flatpaka) mamy też dostęp do paczek w tym formacie. Niestety jest jeden problem z discover. Uważam, że jest to bardzo niebezpieczne narzędzie. Cały czas ma dostęp do zasobów komputera z uprawnieniami roota (packagekit-qt5 działa zawsze w tle). Co najdziwniejsze, gdy testowałem go ostatnio (czyli jak się pojawiał w Plasma), umożliwiał instalację paczek bez podania hasła administratora, ale dla odinstalowania jej już tego hasła wymagal. Cóż, wg mnie mocno skopana aplikacja. Niemniej jednak za jej pomocą można zainstalować paczki z repozytorium dystrybucji, paczki flatpak oraz to co oferowane w sklepie KDE, a nawet lekko więcej, bowiem także dostępne są różne dodatki, których nie ma w store.


    @azja
    – Subtelność Twoja nie zna granic. Co innego moja gruboskórność, która jednak wymaga, by jeśli jest odesłanie do jakiegoś rozwiązania, to owe musi nadawać się do stosowania. Niestety trudno mi to powiedzieć o proponowanej przez Ciebie możliwości zainstalowania yumi-bin, które nie jest po prostu przestarzałe. Skoro nadal nie sprawdziłeś co proponujesz, to służę:
    – PKGBUILD ma wadliwe sumy md5,
    – nawet jednak po poprawie tych sum, sekcja package jest skopana, albowiem skrypt nie dokonuje rozpakowania paczki *.deb, a wobec powyższego nie dokona żadnej operacji na data.tar.gz.
    Doprawdy zatem nie wiem jak mam patrzeć na „ducha” Twego rozwiązania i dopatrzeć się w nim jakiegokolwiek sensu, albowiem ani „duch”, ani „litera” nie umożliwiają instalacji yumi w jakikolwiek sposób. Jeśli już odsyłasz do AUR z wadliwym skryptem, to popraw go – inaczej nikt nie jest w stanie z Twojej porady skorzystać.

    #6154
    Avatar photoaquila
    Moderator

    Zamykam, tworzy się niepotrzebna dyskusja. Autor, jeśli będzie chciał odblokować wątek, niech napisze maila.

Oglądasz 2 posty - 16 do 17 (z 17 ogółem)
  • Wątek ‘Instalacja programów z internetu’ jest zamknięty.