Jak się nazywa "taśma aluminiowa" do chłodzenia w laptopie?

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Różności Luźne rozmowy Jak się nazywa "taśma aluminiowa" do chłodzenia w laptopie?

Ten wątek zawiera 2 odpowiedzi, ma 2 uczestników, ostatnio zmodyfikowany przez  piespawlowa 2 tygodni, 4 dni temu.

Oglądasz 3 posty - 1 do 3 (z 3 ogółem)
  • Autor

piespawlowa
    Forumowicz

Jak się profesjonalnie nazywa „taśmę aluminiową”, używaną do łączenia wentylatora z radiatorem w laptopie, która została użyta w 10:55 minucie w tym filmiku https://www.youtube.com/watch?v=Y00nqbqCMqw ?
    Chyba muszę kupić taką.
    Byłbym wdzięczny za link do allegro.
    Dzięki za pomoc.

azja
    azja
    Forumowicz

… bez tego również będzie działało, ale warto takie połączenie wykonać, aby:
    # zlikwidować prześwity, przez które powietrze ulatywało by bokami;
    # pewniej połączyć oba elementy mechanicznie, co przekłada się również na lepsze przewodnictwo cieplne (likwidacja mostka cieplnego).

… zamiast specjalistycznej taśmy, można użyć wąskiego kawałka zwykłej folii aluminiowej, a na to dać szerszą taśmę samoprzylepną, która wszystko połączy – dobrze sprawdza się płócienna taśma izolacyjna, albo dobra-na-wszystko srebrna taśma.

Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

piespawlowa
    Forumowicz

Wielkie dzięki @azja ! Wiatraczek albo jest cichutki, albo warczy jak wiertarka udarowa. Rozkręciłem chłodzenie i wygląda, że wiatraczek trze o miedziany korpus… Co to może być? Chyba nie łożyska, a raczej brak precyzji w złożeniu układu?
    Śmieci było naprawdę nie wiele.
    Nim kupię nowy wiatraczek, który to nie jest jakoś kosmicznie drogi, to…

…Do tego mojego lapka mam stację dokującą i mam taką koncepcję, że to przez tę stację, bo w stacji laptop jest ustawiony klika stopni względem poziomu (niby ziemia jest okrągła, ale co tam :P).
    Co o tym sądzisz?
    pozdrawiam serdecznie i życzę najlepszego w nowym roku
    P.S.
    Tym, którzy wiedzą, o co chodzi, a nie chce się pisać, też najlepszego życzę :)

Oglądasz 3 posty - 1 do 3 (z 3 ogółem)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.