Głośna praca wentylatora w laptopie

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia Sprzęt i sterowniki Głośna praca wentylatora w laptopie

Oglądasz 3 posty - 16 do 18 (z 18 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #8247
    Avatar photoazja
    Moderator

    nie lubimy się, bo imgur.com oczekuje ode mnie znacznie więcej, niż ja jestem skłonny o sobie powiedzieć.
    na pierwszy rzut oka, wygląda, to na nit (zamocowanie 'zielonego’ do 'srebrnego’). Jeżeli tak jest, to kiepsko. Ale być może poprawi sytuację przełożenie samego 'czarnego’ (pod warunkiem, że problem leży w zużyciu właśnie tego elementu).

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

    #8249
    Zanonimizowany
    Forumowicz

    No to i ja chyba też przestanę się z imgur.com lubić :-)

    Tak, to niestety nit. Popróbuję jeszcze z przekładaniem, dodatkowo naoliwię wazeliną techniczną albo olejem do maszynki do strzyżenia włosów.
    Całkiem możliwe, że ten nowy wentylator działa głośno, bo jak tłukłem młotkiem w kielnię, to się sporo starej zaprawy murarskiej kruszyło i mogło coś wpaść do środka.
    Z resztą doraźnie problem rozwiązany, mogę teraz zamówić oryginał z Chin i czekać tak długo jak trzeba, bez żadnych stresów, że mi się sprzęt całkiem rozkraczy.

    Kończąc już ten mój nudnawy, miejscami absurdalny offtop, chciałbym ci jeszcze raz najserdeczniej podziękować za rozjaśnienie kilku zagadnień. Brzydko to się pewnie innym czyta, ale wiedza bardzo mi się przydała i jeszcze przyda w przyszłości.

    #8257
    Avatar photoazja
    Moderator

    w zasadzie, wszystko co piszemy jest temacie.
    w przypadku tak drobnych/precyzyjnych elementów, nie stosuj stałych smarów. Działają tutaj na tyle małe siły, że stały smar będzie stanowił dla nich wyzwanie. Tylko płynne – można experymentować z różnymi oliwami do mechanizmów precyzyjnych; smarami (w spray’u) do łańcuchów rowerowych; penetratorami (np. WD-40), które odparowują, ale zostawiają warstwę 'smaru’.
    najprościej oddać do serwisu; prosto – wymienić cały wentylator; ale jeżeli ktoś chce i lubi poznać sprzęt, na którym pracuje jego system (którego wnętrze stara się poznać), to taka zabawa z wentylatorem stanowi cenne doświadczenie i może przynieść satysfakcję (lub frustrację, ha ha).

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

Oglądasz 3 posty - 16 do 18 (z 18 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.