Jak zmienić transmisje danych z 4G na 3G?

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Środowiska graficzne XFCE Jak zmienić transmisje danych z 4G na 3G?

Oglądasz 15 posty - 1 do 15 (z 25 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #6624
    WojtekPL
    Forumowicz

    Witam,
    Mam pytanie. Jak mogę zmienić transmisję danych z 4G na 3G? Używam do łączenia z Internetem programu NetworkManager 1.8.11. Jednak cały czas łączy się z LTE a chcę zmienić na HSPA+ tylko nie wiem jak. Mój modem to huawei e3372s-153 i z tego co wyczytałem pozwala na 3G. Mój system to Manjaro XFCE. Proszę o pomoc, w Internecie nie mogę znaleźć informacji dotyczącej tego jak mógłbym to zrobić.

    #6625
    klatu
    Forumowicz

    Może masz wersję Hilink – wtedy wszystko ustawia się w przeglądarce.

    #6626
    WojtekPL
    Forumowicz

    Może masz wersję Hilink – wtedy wszystko ustawia się w przeglądarce.

    Niestety raczej chyba nie mam takowej opcji. Zawsze na Win wyskakiwał instalator, a na linux normalnie łączy z Network Managerem. Może znasz jakiś program, który pozwala na takową zmianę albo jakoś w systemie trzeba to zmienić?

    #6627
    klatu
    Forumowicz

    Z tego co piszesz to masz zwykły, nie Hilink.
    Wygląda na to, że to ustawienie zostało usunięte, bo w miejscu w którym powinno być jest pusta ramka.
    Przynajmniej tak mam u siebie, na KDE.

    Nie wiem, może wystarczy doinstalować jakiś komponent do Network Managera, który przywraca tą funkcjonalność.
    Tylko to mi przychodzi do głowy, i chyba lepiej żeby ktoś bieglejszy w temacie się wypowiedział.

    #6628
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    Mnie się wydaje że można zmienić transmisje danych przez przeglądarkę.
    W moim przypadku gdy używam modemu Airbox wystarczy wejść na stronę dostawcy internetu, i tam dokonać modyfikacji.

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #6629
    WojtekPL
    Forumowicz

    Ja mam kartę bez żadnego abonamentu w PLAY i raczej takiej opcji nie mam. Musi być jakiś sposób w Manjaro tylko cholera wie jaki. Mało informacji o tym jest.

    #6630
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    A nie prościej Ci wykupić jakiś tani abonament na neta? Przecież teraz są takie korzystne oferty, że jest w czym wybierać.

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #6631
    klatu
    Forumowicz

    Myślę że lepiej będzie poszukać pomocy gdzie indziej.
    Może na anglojęzycznym forum Archa, a jeżeli bariera językowa jest dużą przeszkodą, to choćby tutaj:
    https://forum.archlinux.org.pl/

    Bo problem ewidentnie nie jest ściśle związany z Manjaro.

    Archowy antergos:

    A tak wygląda to na kubuntu 16.04:

    #6632
    Avatar photomajo
    Moderator

    Wymuszenie HSPA+ to raczej nie jest kwestia Linuksa ale ustawień modemu.
    Osobiście nie posiadam modemu huawei e3372s-153, jednak z tego co widzę w wątku poniżej (gdzie ktoś miał podobny problem, tylko chciał wymusić Lte), zrobisz to w ustawieniach modemu.
    W dowolnej przeglądarce www musisz:
    – otworzyć stronę modemu http://192.168.8.1
    – wejść w zakładkę „Ustawienia” (ang.: Settings)
    – podać nazwę użytkownika i hasło (domyślnie chyba: admin i admin)
    – przejść do zakładki „Ustawienia sieci” (Network Settings) i wybrać właściwy „Preferowany tryb:” (Preferred mode:)

    Powinno to wyglądać jakoś tak:
    http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=41574#p492488

    Manjaro [stable] LTS, Xfce - tego używam

    #6633
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    @klatu Jeszcze można modyfikować połączenie przez terminal, wpisując:
    nmtui

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #6634
    klatu
    Forumowicz

    Do zarządzania połączeniami w konsoli jest nmcli
    Interesujące nas ustawienie powinno nazywać się: gsm.network-type
    Problem jest taki, że tego ustawienia tam po prostu nie ma:

    Być może w starszej wersji Network Managera to było i ktoś usunął, nie wiem.


    @majo
    To co piszesz nie ma tu zastosowania, bo jak już ustaliliśmy to nie jest modem Hilink, tylko zwykły.

    #6635
    Avatar photomajo
    Moderator

    @klatu
    W pierwszym poście jest napisane, że sprawa dotyczy huawei e3372s-153, a podane rozwiązanie (oraz link) dotyczy dokładnie tego modemu, więc, zakładając, że jest to dokładnie ten modem, powinno się wymusić 3G w podany przez mnie sposób, co pewnie WojtekPL jest w stanie zweryfikować.

    Manjaro [stable] LTS, Xfce - tego używam

    #6636
    WojtekPL
    Forumowicz

    Właśnie nic mi się z tych stron nie otwiera więc na 100% nie mam Hilinka. Jak połączyłem się z Internetem to było Play Online Domyślne 1 (PLAY HSPA+) chwilę później HSPA+ zmieniło się na UMTS a na końcu w LTE… Może pamiętacie w network manager w dawnej wersji była takowa opcja?

    #6637
    Avatar photomajo
    Moderator

    @WojtekPL
    Czy na pewno masz modem e3372s-153 ?
    I jak jest on podłączony do komputera? Czy Bezpośrednio? (gdyż wtedy będzie dostępna strona konfiguracyjna modemu http://192.168.8.1 )
    O ile mi wiadomo, przy modemie włożonym do routera, strona konfiguracyjna modemu nie będzie dostępna.

    Manjaro [stable] LTS, Xfce - tego używam

    #6638
    klatu
    Forumowicz

    Możesz jeszcze spróbować bezpośredniej modyfikacji plików konfiguracyjnych.
    Porada z tego wątku: https://askubuntu.com/questions/801837/how-to-configure-gsm-modem-network-type-edge-umts-auto-etc-since-ubuntu-16-04

    Przy okazji ważne sprostowanie: Na kubuntu 16.04 też to nie działa, pomimo że w GUI można wybrać typ połączenia – jak na screenie który załączyłem powyżej – to nic to nie daje.

Oglądasz 15 posty - 1 do 15 (z 25 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.