Jak zmienić transmisje danych z 4G na 3G?

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Środowiska graficzne XFCE Jak zmienić transmisje danych z 4G na 3G?

Oglądasz 10 posty - 16 do 25 (z 25 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #6639
    WojtekPL
    Forumowicz

    Tak na pewno mam taki modem, model jest wypisany od wewnatrz. Kiedyś bawiłem się java-rxtx w wysyłanie modemowi poleceń więc w wolnym czasie napiszę program pod to i powinno styknąć. Jeżeli ktoś jednak posiada kluczową informację to nie pogardzę. Dziękuję Wam za pomoc.

    #6640
    Avatar photomajo
    Moderator

    Rozważ może przerobienie modemu na hilink. Znalazłem opisy (choć dla Windowsa, ale mogą się przydać).
    1.
    http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=40841&postdays=0&postorder=asc&start=0#p485225

    2.

    Manjaro [stable] LTS, Xfce - tego używam

    #6641
    klatu
    Forumowicz

    @majo Przy udzielaniu tego typu „porad” może warto byłoby jakoś delikatnie napomknąć o negatywnych skutkach takiej przeróbki, z możliwym ucegleniem modemu włącznie?

    #6642
    Avatar photomajo
    Moderator

    @klatu
    W podanych linkach autorom udawało się skutecznie przerobić ten modem na hilink (wersję bardziej funkcjonalną, m.in. z łatwą opcją wymuszenia 3G )bez jego uszkodzenia.
    Ale skoro uważasz, że istnieje groźba uszkodzenia modemu i masz tu jakieś konkretne wskazówki, to na pewno warto wziąć to pod uwagę.

    Manjaro [stable] LTS, Xfce - tego używam

    #6643
    klatu
    Forumowicz

    @majo To żeby przerabiać modem, bo na linuksie nie działa, to twój „pomysł”. Ja tego nie popieram.

    #6644
    Avatar photoaquila
    Moderator

    OT.
    Chciałbym przypomnieć jaki jest temat. Modem działa i nie trzeba go zmieniać w nic innego. Podpowiedzi w stylu: „Popsuł mi się firefox. -Zmień na chrome”, darujmy sobie bo to nie ma sensu. To tak jakby małżeństwo poszło do poradni:
    Mąż: -Żona mi się zepsuła, nie chce się ze mną kochać.
    Terapeuta: -Niech pan zmieni na Jolę spod 6.
    Ktoś zakłada wątek i oczekuje odpowiedzi związane z tym pytaniem i do tego się ograniczmy. Proszę.

    Co do samego problemu nigdy nie miałem do czynienia z modemami a i w necie nie za wiele tego więc nie pomogę. Jak ktoś już tutaj trafnie zauważył, załóż wątek na forum anglojęzycznym gdzie jest większa ilość osób.

    #6645
    Avatar photomajo
    Moderator

    A może jednak nie OT? :)
    Domyślam się, że aquila miałeś na myśli moją propozycję.
    Zatem pragnę wyjaśnić że:
    1. Proponowane przeze mnie rozwiązanie problemu z tematu wątku, polegające na zamianie firmware w modemie na wersję hilink i dalsze proste wymuszenie 3G w modemie hilink, jest zdecydowanie propozycją w temacie tego wątku.
    2. Jest to, jak dotychczas, jedyna skuteczna propozycja rozwiązania problemu.

    Manjaro [stable] LTS, Xfce - tego używam

    #6648
    klatu
    Forumowicz

    @aquila Uważam, że trzeba coś z tym zrobić. Szkodliwe porady można by jakoś oznaczyć, ew. całkiem usunąć/ukryć.
    Jak się to tak zostawi jak jest, to ktoś z podobnym problemem może to zastosować i ponieść szkodę.
    No i takie pobłażanie lekkomyślnym osobom to też nic nie da. Tylko się utwierdzą w tym co robią, jak zresztą widać na powyższym przykładzie.
    Opinia o forum też na tym może tylko ucierpieć.

    #6652
    WojtekPL
    Forumowicz

    Próbowałem na Hilinka przerobić, ale właśnie modem zrypałem więc przestroga dla innych. W sumie mogłem napisać program do wysyłania komend AT, ale jednak chciałem spróbować i spróbowałem, bo czas się liczył dla mnie. Ogólnie zdupiłem CHYBA przez moją winę bo niechcący odłączyłem modem. Ale walić to nie mam do nikogo żalu dziękuję Wam za odpowiedź a szczególnie @majo za pomoc w szukaniu rozwiązania. Wiadomość dobra jest taka, że znalazłem stary modem 3G i się bawić nie muszę a dodatkowo mam nowszy modem 4G więc żadna strata z cegłą.

    PS. Nie najezdzajcie tak na @majo Podał po prostu swoją propozycję dodatkowo autor w filmie wspomniał, że może coś pójść nie po naszej myśli. A to, że ktoś o czymś wspomniał i to, że ktoś się jakiegoś rozwiązania podejmie to bierze to na swoje ramiona nikt nikomu nie rozkazuje.

    #6656
    klatu
    Forumowicz

    Możliwe że ta funkcjonalność została przeniesiona do Modem managera i jest dostępna w GUI. Żeby to sprawdzić trzeba by doinstalować pakiet Modem Manager GUI (modem-manager-gui)
    No i oczywiście mieć albo też doinstalować pakiet modemmanager

    Jeśli tych opcji by nie było w GUI, to w konsoli poleceniem: mmcli
    – żeby wyświetlić podpięte modemy:
    mmcli -L
    powinno zwrócić coś w stylu:
    Found 1 modems:
    /org/freedesktop/ModemManager1/Modem/0 [Huawei Technologies Co., Ltd.] H3372

    mmcli -m 0
    powinno pokazać szczegółowe dane o modemie.
    W sekcji Modes supported: będą wszystkie typy połączeń wspierane przez modem, a w
    current: te aktualnie wybrane i preferowany, np.:
    current: 'allowed: 2g, 3g, 4g; preferred: 4g’

    Zmienić to ustawienie można chyba komendą:
    mmcli -m 0 --set-allowed-modes=3g
    lub
    mmcli --modem='/org/freedesktop/ModemManager1/Modem/0' --set-allowed-modes=3g
    (należy podać dokładną ścieżkę do modemu. Tę: /org/freedesktop/ModemManager1/Modem/0 wziąłem ze starego ubuntu, nie wiem jak będzie w Manjaro).

    Ewentualnie zamiast tego można zmienić preferowany typ sieci:
    mmcli -m 0 −−set−preferred−mode=3g

    Wszystkie komendy dostaniemy wpisując:
    mmcli --help-all

    Nie wiem czy to będzie działać, niestety nie mam teraz jak tego sprawdzić.
    Jeśli ktoś ma taką możliwość, to bym prosił o zweryfikowanie. Sam jestem ciekaw.


    @WojtekPL
    Przykro, że tak to się skończyło, zdaję sobie sprawę, że Tobie już na nic to się nie przyda.
    Może komuś innemu jednak tak.

Oglądasz 10 posty - 16 do 25 (z 25 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.