LibreOffice Calc – złe wyświetlanie "Komentarza"

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia Oprogramowanie LibreOffice Calc – złe wyświetlanie "Komentarza"

Oglądasz 3 posty - 16 do 18 (z 18 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #3516
    Avatar photopavbaranov
    Forumowicz

    Zmieniłeś źródła, zatem musisz zmienić sumę kontrolną, bądź zrezygnować z jej kontroli.
    Pierwsze: updpkgums, drugie to np. --skipchecksums, czy --skipinteg – to wszystko jest w… helpie makepkg.
    Jeśli chodzi o drugie – zbyt mało podałeś danych, ale:
    1. opcja -R to nie jedyna dla pacmana przy usuwaniu paczek – znów help jest w programie; nie podam komendy nie dlatego, że mi się nie chce (choć tak podstawowe i dobrze opisane „problemy” nie powinny się znajdować na forum), tylko nie wiem, co chcesz zrobić – co chcesz odinstalować.
    2. nie wiem jak to już należy pisać: jeden wątek = jeden problem. Forum ma służyć wszystkim. Nikt tu nie jest i nie robi za prywatny czyjś support.

    #3517
    Avatar photocardu
    Forumowicz

    1. Używam Octopi, przepraszam nie napisałem o tym. pacman to ostateczna ostateczność, świadomie wybrałem Manjaro a nie Arch – rozumiesz. Doprecyzowując chciałem odinstalować libreoffice-fresh a zostawić libreoffice-fresh-pl (ponieważ były zainstalowany oddzielnie) a Octopi wymusiło odinstalowanie obu na raz.
    2. Nie podałem żadnych danych ponieważ tak jak pisałem, jak sobie nie poradzę założę drugi wątek.

    Dzięki za pomoc ale zostanę przy instalowaniu za pomocą Octopi.

    #3518
    Avatar photopavbaranov
    Forumowicz

    Cóż – to nie zainstalujesz sobie libreoffice-fresh-rpm za pomocą octopi, chyba, że we własnym zakresie przygotujesz sobie te rzeczy, które trzeba w PKGBUILD zmienić. Podobnie jak nie zainstalujesz też b.wielu programów z AUR.

    To, że odinstalowało Ci pakiet spolszczający libreoffice, gdy chesz je odinstalować. Samo w sobie jest w systemie bez sensu i dlatego w swoich zależnościach ma libreoffice.

Oglądasz 3 posty - 16 do 18 (z 18 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.