Octopi polecenie zakończone błędami

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia Podstawy Octopi polecenie zakończone błędami

Oglądasz 3 posty - 31 do 33 (z 33 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #4150
    pavbaranov
    Forumowicz

    Sensowniej by było, abyś zamiast opisywać i dawać fragmenty wyników jakichś poleceń dawał całość – wówczas można byłoby zweryfikować, czy wszystko robisz prawidłowo.
    Po ściągnięciu bazy kluczy wykonałeś:
    # pacman-key --init && pacman-key --populate archlinux manjaro
    Jeśli tak, to w istocie problemem może być zapomnienie przez team Manjaro ponowienia odciśnięcia palców i wówczas należałoby to im zgłosić. Weryfikacji może dokonać ktoś, kto ma Manjaro aktualizując system. Błąd winien się bowiem również u niego pojawić.
    Możesz też użyć innego serwera kluczy. Może to coś pomoże.
    Możesz również raz jeszcze spróbować zresetować całą bazę kluczy GPG pacmana.
    # rm /etc/pacman.d/gnupg && pacman-key --init && pacman-key --populate manjaro archlinux
    Tymczasowym wyjściem może być zmiana
    SigLevel = PackageRequired
    na
    SigLevel = Never
    w pacman.conf. Oczywiście o ile masz zaufanie do pobieranych paczek.
    Wykonaj jeszcze:
    # pacman -Scc
    by usunąć źle ściągnięte paczki (bo ich ściągnięcia, jeśli będą w cache pacman nie wykona).

    #4151
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    U mnie ten problem nie istnieje. Pozdrawiam

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #4152
    pavbaranov
    Forumowicz

    Skoro problem nie występuje u @Robert75, zatem błąd nie leży po stronie teamu Manjaro. Próbuj zatem innych przedstawionych rozwiązań i nie zgłaszaj błędu przynajmniej dopóki nie dowiemy się czegoś więcej. Na początek wszystko raz jeszcze, wraz z pokazaniem nam dokładnie tego co robisz ew. spróbuj zmienić serwer gpg.

Oglądasz 3 posty - 31 do 33 (z 33 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.