[SOLVED] Octopi – wyszukiwanie aktualizacji, konfiguracja

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia Oprogramowanie [SOLVED] Octopi – wyszukiwanie aktualizacji, konfiguracja

  • This topic has 22 odpowiedzi, 7 uczestników, and was last updated 6 years temu by Avatar photoazja.
Oglądasz 8 posty - 16 do 23 (z 23 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #6996
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    @majo Jest bardzo prosty sposób aby wyłączyć pobieranie całej bazy w Pamac-u. Nie wiem jak jest w tradycyjnym, bo np. w Pamac-classic (którego używam) wystarczy odznaczyć tą pozycje jak na screenie.

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #6997
    Avatar photomajo
    Moderator

    @Robert75
    Najwyraźniej pamac z extra jest uboższy o taką opcję:

    Manjaro [stable] LTS, Xfce - tego używam

    #7000
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    Muszę dodać że tak ustawiony pamac-classic podczas startu systemu normalnie sprawdza czy są dostępne aktualizacje (wiem bo w conky widać jak działa pamac-user-deamon), i najważniejsze, pobiera tylko około 8 MB.

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #7001
    Avatar photomajo
    Moderator

    8 MB w pamac-classic to mniej niż 37 MB w pamac, ale ciągle dużo więcej niż kilkadziesiąt KB w Octopi. Poza tym Pamac (w przeciwieństwie do Octopi) pobiera te dane przy każdym restarcie (niezależnie od jego ustawień), więc w kontekście oszczędności transferu, o co m.in. pytał Fiszek, Octopi jest lepszym rozwiązaniem.

    Manjaro [stable] LTS, Xfce - tego używam

    #7002
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    Te 8 MB, to tyle, ile pobiera się przez komendę:
    sudo pacman -Syy
    Choć dla ścisłości, ta komenda pobiera jakieś 7 MB.

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #7003
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    Panowie a jak już przy update-ach
    Jest jakiś patent żeby szybciej pobierało aktualizację i kilka pozycji na raz? Bo na pendrive mam poprzednią wersję manjaro i 1Gb poprawek ściągał się 3h (liche transfery)a net 30 Mb

    Musisz wygenerować najszybsze mirrory poleceniem:
    sudo pacman-mirrors -f3
    Następnie odświeżasz mirrory:
    sudo pacman -Syy
    Są to 3 najszybsze mirrory, z których zostanie wybrany jeden.

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #7004
    Avatar photomajo
    Moderator

    Mając na uwadze minimalizację transferu, synchronizację baz wystarczy wykonać za pomocą sudo pacman -Sy, co w większości przypadków, kiedy bazy na serwerze są takie same, jak u nas w komputerze, pociągnie za sobą transfer kilkudziesięciu KB danych (a tylko czasami, gdy będą różnice w bazach, transfer będzie większy).
    Wykonywanie wymuszonej synchronizacji za pomocą sudo pacman -Syy, co wiązać się będzie ze ściągnięciem całej bazy plików /var/lib/pacman/sync/*.db (obecnie ok 6,5 MB), jest potrzebne, gdy robiliśmy w systemie coś związanego z repozytoriami i chcemy, aby zmiany zostały wprowadzone.

    Manjaro [stable] LTS, Xfce - tego używam

    #7008
    Avatar photoazja
    Moderator

    … jest również checkupdates:
    – nie wymaga sudo;
    – ściąga ok. 7MB do /tmp;
    – można uruchamiać z ręki albo wrzucić do cron’a.

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

Oglądasz 8 posty - 16 do 23 (z 23 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.