[SOLVED] Kodi – Problem z youtube.

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia Multimedia [SOLVED] Kodi – Problem z youtube.

Oglądasz 12 posty - 1 do 12 (z 12 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #5928
    Zanonimizowany
    Forumowicz

    Mój problem zaczął się kiedy zainstalowałem Kodi i zbiegł się też z aktualizacją systemu (przez ponad miesiąc nie aktualizowałem – zmiana dostawcy internetu).
    Problem występuje losowo i polega na tym, że nie ma animacji – kręci się „kółko” buforowania. Kiedy przewinę do przodu, mogę obejrzeć klatkę z konkretnego momentu, ale nie ma animacji. Dotyczy wszelkich przeglądarek.

    Radzę sobie w ten sposób, że włączam Kodi, następnie wyłączam (długo się zamyka, nawet do minuty) i po takiej operacji jest na jakiś czas spokój.

    #5929
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    Ja mam inny problem po zainstalowaniu Kodi. A konkretnie, to mi się wiesza Chromium w taki sposób że muszę robić restart systemu z palca. Już się pozbyłem tego Kodi, widać że nieżle miesza w systemie.

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #5930
    Zanonimizowany
    Forumowicz

    A ja walczę, w nadziei, że przy aktualizacji się coś poprawi.

    U mnie było tak:
    – Kodi zawiesił się
    – hard reset
    – pojawił się problem z youtube na wszelkich przeglądarkach
    – odinstalowałem, wraz z zależnościami Kodi, usunąłem katalog .kodi z katalogu użytkownika
    – nie pomogło (EDIT: pomogło, ale nie na długo)
    – ponownie zainstalowałem kodi i tym razem prawidłowo zainstalowałem też wtyczkę „ramic”
    – poprawiło się, jednak problem powraca

    Mam teraz nowy, szybki internet. Szkoda by mi było rezygnować z kodi, tym bardziej że jego odinstalowanie nie pomaga w problemie, a telewizorek czasami się przydaje :)

    PS.
    A nie możesz ubić procesu w terminalu?

    #5931
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    Nie da rady nawet terminala uruchomić po prostu cały system zamiera, tak że tylko hard reset.

    Coś mi się zdaję że będę musiał zrobić reinstalacje systemu, bo mimo że się pozbyłem Kodi z systemu wraz z zależnościami to dalej Chromium mi zawiesza cały system.

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #5932
    Zanonimizowany
    Forumowicz

    A takie coś:
    alt + ctrl + F3 (albo F4 albo F2)
    później:
    killall -u <user>
    ?
    Jak nie potrzebnie drążę, to sorry. Bardzo rzadko mam tak, że muszę używać hard reset.

    #5933
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    Do tty nie próbowałem wchodzić, ale dzięki za przypomnienie.

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #5934
    Avatar photoaquila
    Moderator

    1. Przeprowadzałeś jakąś diagnostykę w czasie zacięcia się przeglądarki oglądając YT?
    (obciążenie procesora, pamięci RAM, połączenie z internetem)
    2. Co wypluwa konsola gdy otworzysz w niej przeglądarkę i zaistnieje problem?
    3. Czy próbowałeś stworzyć innego użytkownika i na nim sprawdzić działanie YT?
    4. Czy na innym jądrze jest podobnie?
    5. Czy przeglądałeś logi? (journalctl)
    6. Sprawdź wszystkie ww. czynności po uruchomieniu YT w Kodi (Ad 1. można to zrobić na 2 monitorach) i czy nie zostawia jakiegoś kodi_crashlog?
    7. Wszystko jak wyżej (bez pkt. 6) po usunięciu Kodi i jego katalogu.
    8. Mam rozumieć, że wszystkie inne serwisy wideo działają poprawnie?

    Do @piespawlowa i @robert75
    Panowie lub panie (nie wiadomo „who is who” w internecie :) ), kłania się tu regulamin forum pkt. 5

    Obowiązuje zasada – Jeden temat, jeden wątek. Zakładając wątek postaraj się podać jak najwięcej informacji dotyczących problemu….

    Nawet nie wiemy jakie masz środowisko graficzne i system.
    Niedawno w jednym z wątków, po którymś poście okazało się, że gość ma Rosa Linux a nie Manjaro. Hm…

    #5935
    pavbaranov
    Forumowicz

    @aquila – Ja mam inne pytanie: który z dwu różnych problemów zawartych w tym wątku rozwiązujemy. Zgłoszony przez jego autora, czy też „inny problem” zgłoszony przez Robert75.
    Wstępna analiza symptomów wydaje się wykluczać możliwość wspólnego zdiagnozowania tych problemów i udzielenia na nie jednej odpowiedzi.

    #5936
    Avatar photoaquila
    Moderator

    Oczywiście zajmujemy się tematem głównym tego wątku.

    #5937
    pavbaranov
    Forumowicz

    @piespawlowa – Przydałoby się, abyś podał więcej informacji.
    1. Kodi – skąd? Ktoś sygnalizował jakieś problemy z Kodi i po instalacji wersji archowej – przeszły (sprawdź wątek)
    2. Czy do Kodi masz zainstalowane jakieś dodatki?
    3. Jaka przeglądarka?
    4. Czy YT oglądasz na HTLM5, czy na flash?
    5. Czy problem występuje także na innych przeglądarkach i np. na smplayer+smtube?
    6. Co masz otwarte, gdy YT łapie zadyszkę i ile kart masz otwartych w przeglądarce, czy są one mocno obciążające?
    7. Ile RAM, jaki procesor, jakie GPU i sterownik?
    8. Uruchom sobie „testowego” użytkownika i sprawdź, czy na nim problem również występuje.
    9. Czy jesteś w stanie wykluczyć – choćby chwilowy – problem z dostawcą internetu? Niekiedy łapią przerwy w życiorysie.
    10. Jakie połączenie z netem? WIFI, kabel, inne? Czy na kablu również występuje?
    11. Co mówi ping, gdy YT łapie zadyszkę?
    To tak na wstępie :)
    Reszta jak aquila. Jakieś logi by się pewnie przydały, obciążenie itp.

    #5938
    Zanonimizowany
    Forumowicz

    Mam Maboxa.

    @pavbaranov
    , @aquila , dziękuję za zainteresowanie. Doceniam Wasze długie posty, ale pozwolę sobie odnieść się tylko do części punktów. Za chwilę wytłumaczę dlaczego tylko do części.

    Pisałem wcześniej dość karkołomnie, ale ładniej i precyzyjniej nie umiałem, że „nie ma animacji – kręci się „kółko” buforowania” – to nie były klasyczne zawieszki, żadnej „zadyszki”. Mogłem śmigać po stronach, płynnie odpalać filmiki na cda.pl, jednak YT działał w ten sposób, że mogłem PŁYNNIE ustawiać znacznik przewijania w konkretnym miejscu i miałem obraz konkretnej klatki, mogłem włączać inne filmiki bez żadnego opóźnienia, jednak nie było animacji (wiem, że nadal nie piszę precyzyjnie, ale mam nadzieję, że rozumiecie, o czym piszę). I to niezależnie od użytej przeglądarki.
    Jeżeli zdarzał się „wypadek”, to nie wyłączając Firefoxa (moja podstawowa przeglądarka), próbowałem odpalać YT w Operze, PaleMoon i czym tam jeszcze. Z tym samym rezultatem.

    Teraz dlaczego – mimo ogromnej wdzięczności za waszą chęć pomocy – nie odniosę się do wszystkich punktów. Otóż najprawdopodobniej znalazłem przyczynę i Kodi jest Bogu ducha winny! Winny jest jeden z bardziej popularnych portali informacyjnych. Wyjaśniam jak do tego doszedłem:
    – odpalam FF, PaleMoon, Chromium, a w nich YT i pauzuję wszystkie filmiki
    – w nowym oknie w FF odpalam „portal informacyjny”
    – włączam <play> we wszystkich przeglądarkach, oczywiście nie odtwarza się, kręcą się jedynie „kółeczka”
    – teraz zamykam okno z otwartym „dziwnym portalem” i wszystkie filmiki nagle zaczynają ryczeć!

    Podkreślam, że „dziwny portal”, to polski portal informacyjny i to dość popularny, nie żadne fikiriki.

    Proszę, nie zamykajcie na razie jeszcze tematu, bo chcę się jeszcze upewnić.
    Jeszcze raz dzięki
    pozdrawiam serdecznie

    P.S.
    Nie wiem, czy może mieć to związek, czy może założyć nowy temat, ale HexChat uruchamia mi się bardzo długo, pewnie z kilkanaście minut.

    #6556
    Zanonimizowany
    Forumowicz

    Przepraszam @pavbaranow oraz @aquila , że się nie odzywałem – mimo waszych konkretnych propozycji rozwiązania problemu – ale miałem pewne obowiązki i musiałem porzucić cały pomysł z codi. Problem rozwiązał się przy okazji którejś z aktualizacji.
    Dzięki za troskę i sory, że nie ustosunkowałem się do Waszych zaleceń, tym bardziej że trochę czasu z pewności poświęciliście by wypunktować procedurę.

Oglądasz 12 posty - 1 do 12 (z 12 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.