Tablet graficzny. Który warto wybrać?

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia Sprzęt i sterowniki Tablet graficzny. Który warto wybrać?

Ten wątek zawiera 2 odpowiedzi, ma 3 uczestników, ostatnio zmodyfikowany przez  pavbaranov 6 miesięcy temu.

Oglądasz 3 posty - 1 do 3 (z 3 ogółem)
 • Autor
  Posty
 • #8437

  qianjia
  Forumowicz

  Witam.

  Zastanawiam się nad zakupem jakiegoś tabletu graficznego. Dla przyjemności bawię się nie raz w Photoshop lub w Ilustratorze.

  Co możecie polecić na początek? Co do budżetu, to jako, że chcę przede wszystkim to wypróbować, chcę aby był możliwie najmniejszy.

  Ce ma sfatuiti sa aleg :

  https://www.xp-pen.com

  Pozdrawiam,

  #8438
  azja
  azja
  Moderator

  https://manjaro.pl/forum/topic/jaki-tablet-graficzny-dla-poczatkujacego/ Może być problem ze znalezieniem tutaj informacji, bo temat jest niszowy.

  Twój post jest pytaniem, czy reklamą produktów XP-Pen? Nawiasem, mają driver’y linux’owe, ale pod Debian-like. Aby zastosować je pod Arch/Manjaro, trzeba by zapewne trochę popracować. W repozytoriach Manjaro i AUR zauważyłem sterowniki do Wacom. Nigdy jednak nie używałem takiego sprzętu, pod jakimkolwiek systemem, więc nie mam uwag praktycznych, choćby z drugiej ręki.

  OT: ta sentencja nad linkiem, to rumuński? Coś konkretnego znaczy?

  Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

  #8439

  pavbaranov
  Forumowicz

  Ups… Nie mój system, nie moje pchły, ale dmuchać na zimno.
  Driver jest „distro-independent” ot, skrypt, który wrzuci w system biblioteki. No właśnie, wrzuci, ale zamieni biblioteki systemowe (Qt5) na starsze niż te, które są w systemie. Na tych bibliotekach budowane są zarówno środowiska, jak i programy. Jeśli zatem ktoś ma system oparty o Qt5 (jak Plasma, LXQt, Deepin…) to mocno odradzam bezrefleksyjne wgranie tych sterowników. W pozostałych przypadkach też się należy mocno zastanowić, bowiem libstdc++.so.6 oraz libusb-1.0.so.0 też zostaną wgrane w starszych wersjach.

  Generalnie – skoro wszystkie biblioteki dostarczane przez ten sterownik są dostępne w systemie (qt5-*, icu, libusb i gcc-libs), to prawdopodobnie ten tablet winien być możliwy do obsłużenia bez potrzeby instalowania sterownika ze strony.

Oglądasz 3 posty - 1 do 3 (z 3 ogółem)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.