Używam Manjaro ponieważ … ?

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Różności Luźne rozmowy Używam Manjaro ponieważ … ?

Oglądasz 15 posty - 1 do 15 (z 27 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #3792
    Avatar photoUlther
    Moderator

    Opowiedzcie z jakiego powodu używacie Manjaro albo do jakich celów. Osobiście korzystam z linuxa ze względów idologicznych, nie podoba mi się polityka pewnej znanej marki, a Manjaro ma moje uznanie za sterowniki i stabilność – tak stabilność, duża część distro przez mój sposób użytkowania, bawienia się (czasem popsucie), kończyła się reinstalacją (nie jest tu winą brak umiejętności dojścia co jest problemem, a to że problem rodził kolejny). Wiem też że duża część studentów programowania korzysta z Manjaro, a wy do jakich celów?

    #3793
    pavbaranov
    Forumowicz

    Nie używam Manjaro ze względu na politykę jego twórców oraz – obecnie – kompletny misz-masz jeśli chodzi o prawidłowe prowadzenie tej dystrybucji. Korzystam z systemu macierzystego, albowiem tu mam prawidłową pracę systemu.

    #3794
    Avatar photonapcok
    Administrator

    Nie używam Manjaro ze względu na politykę jego twórców oraz – obecnie – kompletny misz-masz jeśli chodzi o prawidłowe prowadzenie tej dystrybucji. Korzystam z systemu macierzystego, albowiem tu mam prawidłową pracę systemu.

    Od jak dawna nie używasz?
    „Nie używam” – „obecnie – kompletny misz-masz” – ciekawe zestawienie orzeczenia i opinii w jednym zdaniu, które w sumie się wykluczają, bo skoro nie używasz to nie możesz mieć wiedzy na temat obecnego stanu.

    #3795
    pavbaranov
    Forumowicz

    Mogę ocenić. Nie używam od czasu kernel 3.13.

    #3798
    Avatar photoLinGruby
    Forumowicz

    Poważna sprawa dlaczego używałem Manjaro najprostsza droga coby przejść na Arch i nie być zobligowanym do czekania na aktualizacje etc. itp.

    No w końcu nie ciągnięcie za instalacją jakiejś paczki kupę zależność które są psu na budę, ( a poza instalowaniu można wywalić bo i tak są niepotrzebne, po co to komu ciągniecie niepotrzebnych plików )

    No wiele przyjemniejsze zarządzanie systemem po przejściu z Manjaro na Arch

    a na Arch siedzę od ponad miesiąca a dokładnie przeszedłem 2 tygodnie po wydaniu manjaro-i3-17.0-stable-x86_64.iso

    Chyba tyle więcej nie pamiętam…

    ( ͡° ͜ʖ ͡°) Linux User #592024
    System: Host: arch-bspwm Kernel: 4.19.5.ll6-1-lingruby-git+ x86_64 (64 bit gcc: 8.2.1)
    Desktop: mwm info: polybar wm: bspwm 0.9.5 dm: lightdm Distro: Arch Linux
    Machine: Device: laptop System: Acer product: Aspire E5-571

    #3799
    Avatar photonapcok
    Administrator

    Panowie od Archa… tytuł wątku brzmi:

    Używam Manjaro ponieważ … ?

    więc nie wiem po co się tu wypowiadacie?
    Jeśli czujecie tak wielką potrzebę powiedzenia światu, że używacie Archa (i że jest on taki wspaniały/czujecie się dzięki temu lepsi*), to stwórzcie sobie może wątek „Używam Archa bo….?”. A nie zaśmiecajcie forum.
    Z góry dziękuję.

    * niepotrzebne skreślić

    #3800
    Avatar photonapcok
    Administrator

    … a teraz do rzeczy.

    Używam Manjaro bo:
    ma bardzo bogate repozytoria – włączając w to wszystkie pakiety pochodzące z Arch Linux (poza kernelami z przyległościami), sporo gotowych paczek przygotowanych specjalnie dla Manjaro + dostęp do AUR (tzw. Arch User Repository),
    dystrybucja ciągła, czyli prawie natychmiastowa dostępność najnowszych pakietówrolling release czy też jak wolą niektórzy semi rolling release. Nie trzeba czekać pół roku albo rok na nową wersję ulubionych programów.
    stabilne, dobrze przetestowane aktualizacje.
    dostępność wielu serii jądra (kernel) i bajecznie prosty sposób ich instalacji – nie zawsze najnowsza seria obsługuje dobrze sprzęt – zdarzają się regresje, dzięki dostępności wielu serii, nie stanowi to problemu. Można instalować obok siebie kernele z dowolnych serii.

    #3801
    pavbaranov
    Forumowicz

    Panowie od Archa… tytuł wątku brzmi:

    Masz rację. Przepraszam.
    Przestaję się też udzielać na tym forum.

    #3802
    Avatar photoquadro555
    Forumowicz

    Używam manjaro ze względu na to że działa. Nie zawiesza się i są wszystkie programy które używam. Manjaro to dla mnie taki pclos, który wcześniej używałem najdłużej z linuchów.

    #3803
    Avatar photoUlther
    Moderator

    @napcok dzięki.

    @pavbaranov
    nie chodzi byś przestał się udzielać. Udzielaj się, miło, przyjemnie ale na temat :)

    Dołożę jeszcze kwestię samych sterowników, że potrafi wykryć i w prsty/przejzysty sposób je zainstalować można.

    #3804
    Avatar photoGary58
    Forumowicz

    1.Łatwość instalacji kompletnego „systemu” opartego na Archu.
    2.Szybkość, stabilność, lekkość.
    3.Dostęp do najnowszych programów.
    4.Automatycznie rozwiązuje problem sterowników do „podwójnych kart graficznych”
    5.Dystrybucja ciągła.
    6.Generalnie bezproblemowy (porównując do innych systemów)
    7.Przyjemny w użytkowaniu.
    Jest to opinia rocznego użytkownika Linuksa a przed wszystkim zwykłego użytkownika. Ocena na podstawie: ubuntu, linuks mint, debian, kaos, antergos i pochodne.
    Zapomniałem dodać , żę też kompletnie nie spodobała mi się polityka MS i to było powodem całkowitego porzucenia Windowsa.

    #3805
    pavbaranov
    Forumowicz

    @pavbaranov nie chodzi byś przestał się udzielać. Udzielaj się, miło, przyjemnie ale na temat :)

    Oczywiście, że powinienem udzielać się na temat. Napisałem już – przepraszam. Po wpisie @napcoka po prostu uświadomiłem sobie, że udzielając się tutaj więcej mogę zaszkodzić niż pomóc. Zatem po co?
    Koniec OT.

    #3806
    Avatar photoaquila
    Moderator

    Spokojnie.
    Lista wg. ważności dla mnie.

    1. Łatwość instalacji –Calamares.
    2. Skanowanie sprzętu i instalacja optymalnych sterowników – MHWD.
    3. Mnóstwo pakietów – repo + AUR.
    4. Ciągłość dystrybucji.
    5. Łatwość zmiany jądra oraz sterowników, instalacja pakietów językowych oraz ich zmiana na inny język itp.- Manjaro Settings Manager.
    6. Proste, graficzne instalowanie/odinstalowanie/aktualizacja pakietów – Octopi, Pamac
    7. Przyjazne forum Manjaro oficjalnego, jak również, mam nadzieje naszego, dla niedoświadczonych użytkowników (noobów) :D

    PS. Używam około 3 lat.

    #3807
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    Ja używam Manjaro od niedawna (styczeń tego roku), ale wystarczy aby się przekonać że ten system jest jak skała. Ostatnio na pewnym forum się kłóciłem z pewnym użytkownikiem, ponieważ twierdził że Manjaro po aktualizacji jądra się nie odpalił, pewnie ten kolega po instalacji jądra nie zrobił restartu tylko używał systemu w najlepsze, a potem ups niespodzianka. Ja osobiście na obecnym systemie miałem 5 aktualizacji związanych ze zmianą kernela i system chodzi jak ta lala. Moim zdaniem MANJARO jest THE BEST.

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #3808
    Avatar photoLinGruby
    Forumowicz

    Używam Manjaro ponieważ …

    najprostsza droga coby przejść na Arch

    ot wszystko jak pisałem na IRC

    ( ͡° ͜ʖ ͡°) Linux User #592024
    System: Host: arch-bspwm Kernel: 4.19.5.ll6-1-lingruby-git+ x86_64 (64 bit gcc: 8.2.1)
    Desktop: mwm info: polybar wm: bspwm 0.9.5 dm: lightdm Distro: Arch Linux
    Machine: Device: laptop System: Acer product: Aspire E5-571

Oglądasz 15 posty - 1 do 15 (z 27 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.