[SOLVED] Virtualbox, extension pack.

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia Oprogramowanie [SOLVED] Virtualbox, extension pack.

Oglądasz 13 posty - 16 do 28 (z 28 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #7441
    pavbaranov
    Forumowicz

    @czapnaper – Wiki Archa jest lekko już stare. Paczka virtualbox-ext-vnc znajduje się w repozytorium community obecnie.


    @warsztat-dom
    – Nie jestem lekkim i miłym współpracownikiem na forach, bo zwykłem nazywać rzeczy po imieniu, a w obecnym społeczeństwie nie jest to politycznie poprawne (tak, zdaję sobie z tego sprawę). „Idiotyczne” nie niesie u mnie żadnego ładunku, charakteryzuje jedynie coś. Możemy znaleźć jakiś eufemizm. Nie bierz w każdym razie tego do siebie, bo nie o Ciebie mi w tym chodzi, a o czynność, sam sposób w jaki program działa. Jeśli wziąłeś do siebie – nie było to moją intencją – przepraszam.

    Niemniej jednak znów chcesz wykonać taką czynność :)

    W wolnym czasie sprawdzę paczki z archa bo mnie kusi sprawdzić czy i tam nie będzie problemu z usb2.0.

    Możesz mi powiedzieć co Cię kusi, by mieszać dystrybucje? Do Manjaro trafia niemal 100% tych paczek, które są tworzone w Archu (wyjątkiem są paczki, które są tu tworzone i zastępują oryginalne paczki Archa). Paczki te znajdują się w repozytorium Manjaro. Wszelka instalacja ma się odbyć z tych repozytoriów. Jest także paczka rozszerzeń VB. Koniec kropka.

    I raz jeszcze problem nie leży w samej paczce (czy ona jest z Archa, czy z Manjaro to jest to ta sama paczka). Problem leży w konfiguracji i raz już Ci link do rozwiązania podałem. Masz zatem zastosować się do niego, a nie kombinować z jakimiś innymi paczkami. Jeśli sposób tam opisany nie będzie działać, to wówczas to przedstaw. Pomyślimy co dalej.

    Przy okazji – ja mam 52. Średnią zawyżam :)

    #7442
    czapnaper
    Forumowicz

    Tak paczka virtualbox-ext-vnc znajduje się w repozytorium ale to jest plugin rozszerzający funkcjonalność VNC.
    Paczka virtualbox-ext-oracle (z AUR lub instalowana ręcznie) to zupełnie co innego dodaje/rozszerza zupełnie inne funkcjonalności : Support for USB 2.0 and USB 3.0 devices, VirtualBox RDP, disk encryption, NVMe and PXE boot for Intel cards.

    Manjaro KDE/Xfce - CPU - i5-7300HQ - GPU - Intel/NVIDIA GP107M [GeForce GTX 1050 Mobile]

    #7443
    Avatar photoazja
    Moderator

    @warsztat-dom – > kilka uwag dla użytkownika Debiana:
    # Arch i Manjaro (oraz inne dystrybucje oparte o Arch’a), to dystrybucje typu rolling-release, czyli ciągłe. Charakteryzują się m.in. tym, że nie mają 'przejścia pomiędzy wersjami’ (poza liniami stable, unstable, etc… są tylko dwie wersje systemu: nieaktualna i aktualna), a pakiety występujące w dystrybucji, są w jednej, jedynie słusznej wersji. Dzięki temu system zachowuje stabilność. Masz go regularnie aktualizować – wszystko; albo zatrzymujesz się na jakimś snapshot’ie i nie aktualizujesz niczego.
    # Generalnie, poprawne źródła pakietów w dystrybucjach arch’owych, to repozytoria danej dystrybucji i AUR (ten ostatni, z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności). Jeżeli instalujesz pakiety spoza tego zestawu, to ryzykujesz utratę stabilności systemu i jeżeli sam, ręcznie o to nie dbasz, to – wcześniej lub później – coś Ci się rozjedzie. Podobnie, jeżeli mieszasz pakiety z różnych dystrybucji. Jak i wtedy, gdy nie aktualizujesz systemu, tylko pojedyncze paczki.
    # Jeżeli chcesz sprawnie i z satysfakcją używać dystrybucji rolling-release, to zmień nawyki, zmień sposób myślenia.

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

    #7444
    pavbaranov
    Forumowicz

    Paczka virtualbox-ext-oracle (z AUR lub instalowana ręcznie) to zupełnie co innego dodaje/rozszerza zupełnie inne funkcjonalności

    UPS, mea culpa i uszy po sobie.
    Zatem @warsztat-dom – masz zainstalować paczkę virtualbox-ext-oracle, oficjalnie tak:
    1. Upewnić się, czy grupa base-devel jest zainstalowana, jeśli nie – zainstalować.
    2. Odinstalować do spodu paczkę wskazaną przez Ciebie w pierwszym wątku, czyli z https://www.techworld.com/. W razie problemów należy system wyczyścić z całego VB i jego różnych pozostałości (przełącznik dla pacmana: -Rcns, ale ostrożnie). Ewentualnie jeszcze przeglądnąć, czy to z techworld, gdzieś się nie posiało po systemie. W razie wątpliwości pytaj.
    3. Wykonać:

    git clone https://aur.archlinux.org/virtualbox-ext-oracle.git
    cd virtualbox-ext-oracle
    makepkg -sirc
    #7445
    czapnaper
    Forumowicz

    Aby odinstalowania paczkę rozszerzeń można użyć polecenie sudo VBoxManage extpack uninstall 'Oracle VM VirtualBox Extension Pack' lub z poziomu interfejsu ale musisz uruchomić virtualboxa z uprawnieniami root bez nich skończy się to zawieszeniem się programu.

    Manjaro KDE/Xfce - CPU - i5-7300HQ - GPU - Intel/NVIDIA GP107M [GeForce GTX 1050 Mobile]

    #7446
    pavbaranov
    Forumowicz

    @warsztat-dom – Zatem w pierwszej kolejności, bezwzględnie wykonujesz to o czym napisał @czapnaper, a potem to co podałem. Potem ponowna instalacja VB (najlepiej też jakieś wersje dkms) i reszta, o której pisałem. Ma działać. Jeśli nie będzie, to wówczas przeczytaj to z wiki Archa i rozeznaj się w systemie, co i jak to wygląda. Jeśli będziesz miał jakieś problemy – zgłoś.

    #7448
    warsztat-dom
    Forumowicz

    1. Moderator azja ma rację, mam silne nawyki z debiana/minta/buntu pierwszego kupionego z gazetką w kiosku ruchu a do tego synaptic / apt-get/ apt.
    2. Podejrzewałem że paczka vnc to nie to ale nie znalazłem innej z ext w nazwie w menadżerze pakietów Manjaro wiec tak jak robiłem czasami w ubuntu pobrałem wersję w postaci instalowanej spod virtualboxa którego musiałem uruchomić z uprawnieniami rota i wtedy paczka się wgrała.
    Tylko ten jeden raz podniosłem virtualboxa przez sudo. Windows na 30 dni ale wszystko działa i nic się nie sypie. Aktywację zrobię po reinstalacji virtualboxa.
    Dziękuję koledze czapnaper za potwierdzenie domysłów, to jest ta odpowiedź.
    3. Ponieważ pracuję cały dzień nie zdążyłem jeszcze poczytać jak używać znaczników by moje wypowiedzi wyglądały tak jak Wasze. Mam nadzieję że zdążę to zrobić w najbliższy weekend.
    Znajdę czas i zrobię jak radzicie ze względu na aktualizacje.
    Dziękuję i pozdrawiam.

    #7453
    Avatar photoazja
    Moderator

    … przyciski znaczników masz na pasku, nad polem text’owym. Zaznaczasz text i klikasz na odpowiedni przycisk. Z czasem, gdy będziesz niektórych używał częściej, to będziesz je pobierał z cache’u w korze czołowej.

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

    #7454
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    Ponieważ pracuję cały dzień nie zdążyłem jeszcze poczytać jak używać znaczników by moje wypowiedzi wyglądały tak jak Wasze. Mam nadzieję że zdążę to zrobić w najbliższy weekend.

    Oj zdaje mi się że w weekend na edycję swoich postów nie masz co liczyć, ponieważ można go edytować w ciągu 24 h od wysłania. Mnie też to lekko irytuje, moim zdaniem powinno być to bardziej wydłużone.

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #7455
    Avatar photoazja
    Moderator

    OT, więc krótko (jeżeli jest taka potrzeba, to proponuję nowy wątek):
    # 24 godzinny czas edycji podyktowany jest względami techniczno-organizacyjnymi (ktoś już, to wyjaśniał, ale nie pamiętam kto i w jakim wątku – zainteresowani? szukajcie);
    # jeżeli edytuję wątek sprzed tygodnia, to musiałby on być sygnalizowany jako nowy/zmodyfikowany, bo inaczej śledzący przeoczą zmianę. Jeżeli taka możliwość byłaby powszechnie dostępna, to zapanowałby chaos, albo należałoby skomplikować konstrukcję forum (czytaj: zapewne zmienić oprogramowanie do jego obsługi).

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

    #7456
    Avatar photoUlther
    Moderator

    Panowie, proszę zwrócić uwagę na tytuł postu, oraz jego ostatnie posty zawarte przez was.

    #7459
    warsztat-dom
    Forumowicz

    Witam.
    Zrobiłem jak kazaliście i… działa :) Tak że Gratulacje.
    Na Manjaro zauważyłem że na moim leciwym lapku (6710b) filmy 720/1080p wyglądają lepiej (nie widać tak szarpania obrazu w poprzek ekranu przy zmianie scen) a i windows na virtualboxie jakby płynny. Aż dziw bierze jak ten złom odżył.
    Pozdrawiam.

    ps.Teraz męczę heimdall ale nic o tym u Was na forum nie widzę.

    #7461
    Avatar photoazja
    Moderator

    … jeżeli niczego nie znalazłeś, to sprawdź na innych forach / utwórz nowy wątek – może ktoś będzie coś wiedział lub podsunie Ci jakiś trop.

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

Oglądasz 13 posty - 16 do 28 (z 28 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.