Wstrzymanie i hibernacja

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia Podstawy Wstrzymanie i hibernacja

Oglądasz 1 post (z 1 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #8070
    Avatar photoazja
    Moderator

    drobne uzupełnienie innego wątku:
    # Suspend to RAM = Suspend = Wstrzymanie
    Polega na tym, że wyłączane, są wszystkie urządzenia, za wyjątkiem RAM’u (aktualny stan jest cały czas podtrzymywany – dopóki jest dostępne napięcie, rzecz jasna) i te odpowiedzialne za oczekiwanie na sygnał i wyprowadzanie ze stanu czuwania/wstrzymania. Zazwyczaj, objawia się to leniwym gaszeniem i zapalaniem diody od zasilania.
    # Suspend to Disk = Hibernation = Hibernacja
    Zawartość RAM’u jest zapisywana na dysk (Windows – plik w głównym katalogu partycji z systemem. Linux – partycja SWAP). Maszyna jest wyłączana, a po ponownym włączeniu, stan jest odtwarzany z pliku/partycji hibernacji.
    # Hybrid Sleep = … nie wiem jakie jest polskie tłumaczenie tego terminu. Ciekawe rozwiązanie, które najpierw zrzuca stan na dysk (hibernacja), a potem zasypia (wstrzymanie). Jeżeli wszystko jest OK, to komputer jest szybko wybudzany z RAM’u, a jeżeli coś poszło nie tak (np. zanik zasilania), to wstaje z hibernacji.

    wszystkie sposoby działają w Windows’ach i Linux’ie. Do pełnej funkcjonalności potrzebne jest ACPI – w razie braku, pojawiają się ograniczenia.

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

Oglądasz 1 post (z 1 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.