Wysoka pozycja Manjaro

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Różności Luźne rozmowy Wysoka pozycja Manjaro

Oglądasz 15 posty - 1 do 15 (z 16 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #3114
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    Ostatnio przeglądając ranking najpopularniejszych dystrybucji Linuxa, na distrowatch.com zauważyłem że moje ukochane Manjaro jest na wysokiej 3 pozycji. Bardzo mnie ten fakt cieszy, może ludzie w końcu dostrzegli i przekonali się o stabilności tegoż systemu.distrowatch.com

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #3555
    macieslaw
    Forumowicz

    Też się zastanawiam dlaczego Manjaro jest tak wysoko. Fajne distro ale Antergos troszkę lepszy.

    #3557
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    @macieslaw A na jakiej podstawie twierdzisz że Antergos jest lepszy od Manjaro? Pamiętam jak raz zainstalowałem Antergos-a wybierając środowisko Cinnamon i po dalszym zaznaczyłem żeby zainstalował stery do mojej karty graficznej tj. NVidia, i z przykrością muszę stwierdzić że po zakończonej instalacji i przy pierwszym uruchomieniu system się odpalił lecz z czarnym ekranem. Natomiast Manjaro po zaznaczeniu opcji (non-free drivers) pięknie się instaluje jak i póżniej normalnie się uruchamia. Więc co do stabilności to Manjaro przebija o głowę wspomnianego Antergos-a.

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #3562
    macieslaw
    Forumowicz

    Ja z kolei miałem mniej problemów z antergosem niż z manjaro, szczególnie linux-ck zainstalowalem bez problemu. System szybki, stabilny, ma swieze pakiety. Manjaro cenie sobie szczegolnie za wygląd plasmy. Motyw Breath zainstalowalem sobie w antergosie i jest identyczny jak w manjaro.
    W manjaro kilka razy sie zawiodlem co mnie zniechecilo i przesiadlem sie na antergos. Np. ostatnio zrobilem aktualke systemu, jądro sie zainstalowalo ale po restarcie system juz nie wstal. Antergos Tez fajne distro polecam sprobowac.

    #3563
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    Antergos Tez fajne distro polecam sprobowac.

    Dziękuje, ale nie skorzystam. Dla mnie systemem numer jeden jest właśnie Manjaro, mimo że mam zainstalowany jako drugi system ROSA Fresh to i tak w większości korzystam z systemu Manjaro.

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #3564
    Mojz3sz
    Forumowicz
    #3565
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    najlepiej radzą sobie z nim zaawansowani użytkownicy – początkujący mogą napotkać problemy.

    Gówno prawda ja jestem początkującym użytkownikiem systemu Manjaro i jakoś daje sobie radę.

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #3566
    Avatar photoaquila
    Moderator

    @Robert75 czytaj ze zrozumieniem. Jest tam napisane:

    Arch ma jednak zasadniczą wadę: najlepiej radzą sobie z nim zaawansowani użytkownicy – początkujący mogą napotkać problemy.

    Czyli odnosi sie to do Archa nie Manjaro.

    #3567
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    Sorry moje niedopatrzenie.

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #4335
    Zanonimizowany
    Forumowicz

    Mnie zastanawia wysoka pozycja Debiana. Na jakiej zasadzie działają te rankingi? Ściągnięte dystrybucje, czy wpisywanie fraz w wyszuiwarki?

    #4337
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    Mnie zastanawia wysoka pozycja Debiana. Na jakiej zasadzie działają te rankingi? Ściągnięte dystrybucje, czy wpisywanie fraz w wyszuiwarki?

    Nie mam pojęcia na jakiej zasadzie to działa.
    Ale ważne że moje ukochane Manjaro jest na wysokiej 3-ej pozycji :).

    EDIT: Znalazłem tylko to.
    distrowatch.com

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #4341
    Avatar photoGary58
    Forumowicz

    Mnie zastanawia wysoka pozycja Debiana. Na jakiej zasadzie działają te rankingi? Ściągnięte dystrybucje, czy wpisywanie fraz w wyszuiwarki?

    Z tego co tam pisze to jedno wejście z adresu IP na stronę danej dystrybucji dziennie. Reszty można się domyśleć. Wskazuje to na wejścia na stronę a nie to, że tyle osób korzysta z danej dystrybucji.

    #6552
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    Dzisiaj przeglądając ranking najpopularniejszych dystrybucji na distrowatch, zauważyłem że Manjaro jest na 1 miejscu. :)

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #6557
    Zanonimizowany
    Forumowicz

    @up, można to sobie tłumaczyć tym, że Ubuntu/Mint stały się tym czym miały być w założeniu – systemami, przy których nie trzeba nic grzebać, perpetum momile :)

    Mnie zastanawia wysoka pozycja Debiana. Na jakiej zasadzie działają te rankingi? Ściągnięte dystrybucje, czy wpisywanie fraz w wyszuiwarki?

    Z tego co tam pisze to jedno wejście z adresu IP na stronę danej dystrybucji dziennie. Reszty można się domyśleć. Wskazuje to na wejścia na stronę a nie to, że tyle osób korzysta z danej dystrybucji.

    #6596
    michaldybczak
    Forumowicz

    Co do Manjaro kontra Antergos to podobne systemy ale trochę pod innych użytkowników. Atergos to po prostu łatwo instalowany Arch z gotowymi ustawieniami. Poza tym jest dość pusty co zwykle podoba się wielu zaawansowanym użytkownikom. Ma plusy i minusy Archa. Manjaro z kolei to gotowy system dla zwykłego użytkownika, więc zawiera domyślnie więcej narzędzi i programów. Dla jednych będzie to bloat, dla innych plus, że po prostu wszystko co potrzebne do różnych rzeczy jest i nie trzeba szukać, więc dobre dla nowicjuszy lub lubiących gotowe, pełne systemy. No i aktualizacje zbiorcze są dla jednych plusem dla innych minusem. Ja osobiście wolę je niż ciągłe nowe pakiety codziennie na Archu.

    No i sprawa sprzętu, czasem Manjaro lepiej się sprawdza na danym kompie a czasem Antergos. Obie dystrybucje są dobre i potrzebne. Są po prostu inne, ale obie to Arch w podstawie, więc lepsze niż ubunciaki :).

    A co do ogólnej popularności:
    – Manjaro ma fajną nazwę
    – Manjaro ma bardzo dobre logo
    – Manjaro ma atrakcyjne założenia: arch, własna, dodatkowa warstwa repo, AUR, rolling, system gotowy do użycia (out of box).

    Ludzie, którzy używali Ubuntu lub Minta i chcą dalej systemu pełnego, mającego działać (z różnymi narzędziami) a szukającym czegoś w miarę przyjaznego, szybkiego i rolling znajdują Manjaro, które ma wszystkie cechy, których szukają.

Oglądasz 15 posty - 1 do 15 (z 16 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.