Wysoka pozycja Manjaro

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Różności Luźne rozmowy Wysoka pozycja Manjaro

Oglądasz 16 post (z 16 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #6692
    Avatar photoazja
    Moderator

    @michaldybczak -> z ust moich wyjęte – nie pozostaje mi nic innego, jak tylko podpisać się pod tym. Dokładnie te cechy, wymienione przez Ciebie, zadecydowały o tym, że wybrałem Manjaro – po kilku latach poszukiwań i testów. Mimo ogromnych sentymentów do BSD (dokładniej, spoglądałem z nadzieją na GhostBSD).
    … zawsze mam, przy okazji wzrostu popularności rozwiązania używanego przeze mnie, poważny dylemat – dobrze to, czy źle?
    # ŹLE, bo jeżeli wzrasta zainteresowanie użytkowników, to wzrasta również poziom możliwości brzydkiej jej monetyzacji – źli ludzie zwracają uwagę na Twoje rozwiązanie, bo mogą więcej ukraść – polepsza się stosunek kosztów do zysków (jeden z powodów większego niebezpieczeństwa, jakie wiąże się z używaniem Windows’ów).
    ŹLE, bo zwiększone zainteresowanie danym rozwiązaniem, może wiązać się z tym, że firma lub społeczność nie zdoła stanąć na wysokości zadania i nie będzie potrafiła zapanować nad dalszym rozwojem, który może wymknąć się spod kontroli albo zabrnąć w ślepą uliczkę.
    # DOBRZE, bo większe zainteresowanie, to więcej użytkowników i develope’rów, a więc i więcej informacji zwrotnych, beta-tester’ów, koderskiej siły roboczej. To pozwala doskonalić rozwiązanie, powiększać zakres funkcjonalności i ułatwia zdobycie informacji.
    DOBRZE, bo wywołuje miłe uczucie – skoro tak wielu dokonało takiego wyboru, to coś musi w tym być. Skoro jest nas tak wielu, to stanowimy realną siłę i miło jest być jej częścią. Jest to, rzecz jasna, złudne i niebezpieczne – opiera się na podświadomych mechanizmach. Dlatego nie był, to znaczący powód mojej decyzji – ale mile łechce korę mózgową.

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

Oglądasz 16 post (z 16 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.