[SOLVED] Nie mogę aktualizować systemu!

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia Podstawy [SOLVED] Nie mogę aktualizować systemu!

Oglądasz 9 posty - 1 do 9 (z 9 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #7577
    Artur
    Forumowicz

    Witam!

    Po dłuższej przerwie nie używania Manjaro, postanowiłem odpalić laptopa z linuxem. Zdziwiło mnie to, że nic się nie aktualizowało. Miałem działające Jądro: Linux 4.14.48 (o długim okresie wsparcia). Postanowiłem więc zainstalować nowsze jądro i tak przeszedłem na wersję 4.17.0. zrestartowałem system i nic. żadnych aktualizacji. potem w konsoli wklepałem sudo pacman -Syyuu ale po drodze wyskoczyło mi to co w załączniku…(https://ibb.co/gBgwtT). Potem chciałem aktualizować normalnie w trybie graficznym ale wyskoczyło mi to co jest w załączniku (Zrzut ekranu Deepin_wybierz-obszar_20180610013556). Co zrobić?

    #7579
    Avatar photoaquila
    Moderator

    Temat już był. Słabo szukałeś lub w ogóle. Kłania się pkt. 7 regulaminu forum

    #7580
    Artur
    Forumowicz

    wpisuję libx265 na szukaj na forum i nie znajduje mi takiego tematu. Proszę w takim razie o link?

    #7581
    Avatar photoaquila
    Moderator

    Przecież całe pierwsze zdanie w moim poprzednim wpisie jest linkiem do wątku. Masz odinstalować ffmpeg2.8.

    #7585
    Avatar photoazja
    Moderator

    … duch nieszczęsnego ffmpeg’a snuje się po murach i straszy turystów. Ciekawe jak długo jeszcze.
    @Artur -> nawet jeżeli nie używasz systemu regularnie, to staraj się czasem go uruchomić i zaktualizować, np. pierwszego, każdego miesiąca. Uwaga nie odnosi się bezpośrednio do tematu wątku, tylko: ’Po dłuższej przerwie nie używania Manjaro’.
    ————-
    EDIT-20180611-1433 … @Artur -> ffmpeg2.8 występuje zapewne jako zależność innego pakietu, który(-e) również będziesz musiał odinstalować, razem z ffmpeg’iem. Jeżeli będziesz chciał nadal go używać, to zmuszony będziesz do wysiłku – szczegóły w link’u jaki wrzucił @aquila.

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

    #7595
    Artur
    Forumowicz

    dobra udało mi się jakoś naprawić to wszystko. Aktualizuje się już elegancko. Ale występuje migotanie ekranu zwłaszcza po wznowieniu działania systemu… Co to może być?

    #7603
    Avatar photoazja
    Moderator

    … to może być temat nowego wątku.
    … czy udało Ci się rozwiązać problem? – z tego co piszesz, to chyba tak. Czy poprzez odinstalowanie ffmpeg’a? Potwierdź, napisz dwa słowa wyjaśnienia, aby inni, którzy trafią na ten wątek, mieli z niego pożytek.

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

    #7608
    Artur
    Forumowicz

    Aby rozwiązać mój problem, wpisałem komendę w wierszu poleceń:

    pacman -R ffmpeg2.8

    #7615
    Avatar photoazja
    Moderator

    … czyli odinstalowałeś problematyczny pakiet. Rozwiązane.

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

Oglądasz 9 posty - 1 do 9 (z 9 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.