NVidia GeForce 7600 GT, Cinnamon problem

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia Sprzęt i sterowniki NVidia GeForce 7600 GT, Cinnamon problem

Oglądasz 9 posty - 31 do 39 (z 39 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #2508
    michaldybczak
    Forumowicz

    Ja mam nvidię i na moje oko wszystko wygląda w porządku. Też podobnie mi pokazuje. Chociaż ja mam bumblebee, wiec nie mam dostępu do ustawień nvidii w zwykły sposób. Ten cały problem może nie mieć z gpu nic wspólnego.

    Możesz jeszcze raz opisać co się dzieje w tym momencie, bo nie do końca rozumiemy.

    1) czy możesz się normalnie zalogować do systemu i sesji X?
    2) co jest nie tak po zalogowaniu się do systemu?
    3) co robisz dokładnie, żeby zaczęło działać?
    4) czy masz jakieś logi błędów czy screeny, które pokazywałyby problem?
    5) czy podczas startu systemu masz jakieś przestoje czy komunikaty błędów, które zwracałyby na siebie uwagę?

    #2509
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    Przecież używam code

    [robson@amd ~]$ glxinfo | grep OpenGL
    OpenGL vendor string: NVIDIA Corporation
    OpenGL renderer string: GeForce 7600 GT/PCIe/SSE2
    OpenGL version string: 2.1.2 NVIDIA 304.134
    OpenGL shading language version string: 1.20 NVIDIA via Cg compiler
    OpenGL extensions:
    OpenGL ES profile version string: OpenGL ES 2.0 NVIDIA 304.134 304.134
    OpenGL ES profile shading language version string: OpenGL ES GLSL ES 1.00
    OpenGL ES profile extensions:
    [robson@amd ~]$
    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #2510
    pavbaranov
    Forumowicz

    Nie, nie używasz code, które wygląda tak.


    @aquila
    – Sterownik jest prawidłowy. Sterowniki 340 i 370 oraz 375 nie obsługują tej karty.

    Tak na prawdę, to do 2 stron próbujemy wyciągnąć od autora wątku co jest „nie tak”. U mnie na forum, ten wątek już by poleciał do kosza :)

    #2511
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    @michaldybczak: To jeszcze raz odpowiem. Ja mam ustawiony system bez hasła przy logowaniu ponieważ nie mam na swoim piecu tak ważnych informacji które bym musiał chronić hasłem. System mi się uruchamia w niespełna 20 sekund ` [robson@amd ~]$ systemd-analyze
    Startup finished in 4.452s (kernel) + 15.064s (userspace) = 19.516s
    [robson@amd ~]$
    Ale jest problem z tą NVidią, ponieważ zapisane ustawienia nie startują przy logowaniu, a więc muszę uruchomić NVidia X Server settings wtedy kolory wracają. I co ważne nie muszę od nowa konfigurować X Servera wystarczy tylko uruchomić i zamknąć.

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #2513
    pavbaranov
    Forumowicz

    Zdecydowanie Michałowi nie o to chodziło, zatem raz jeszcze:
    Pyt. 1 – Chodziło o to, czy startują Xy (środowisko itd.) – Tu okracznie, ale informację mamy.
    Pyt. 2 – Chodziło o to, że system (środowisko) po jego uruchomieniu się Twoim zdaniem wygląda nie tak, jak tego oczekujesz. Dalej nie mamy odpowiedzi, pomimo pytania Ciebie o to już bodaj 3 raz. Co to znaczy „kolory wracają”. Jasny gwint, nikt nie jest przy Twoim komputerze i nikt z nas – pomimo chęci – nie jest w stanie wiedzieć jak wygląda pulpit po podniesieniu się środowiska.
    Pyt. 3 – Chodziło o to, abyś podał co zmieniasz, by działało, a także jak to robisz. Dalej nie mamy informacji, oprócz tego, że coś masz ustawione w NVidia X Server Settings i to coś daje efekty dopiero wówczas, gdy uruchomisz ten program. Załączony zrzut ekranu oferuje nam jedynie dokładnie taką samą wiedzę, jaką już – i to pełniejszą – mamy dzięki np. inxi.
    Pyt. 4 i 5 – Wydają się jasne, ale i tak nie mamy odpowiedzi.
    Log z błędami Xów masz w ~/.local/share/xorg/, logi systemowe da Ci polecenie journalctl. Konfiguracji – przy pierwszym uruchomieniu – dokonujesz poleceniem (jeśli automatyczna): # nvidia-xconfig o czym wyraźnie napisane jest w wiki, do którego już 2 razy zdążyłem Cię skierować. W ogóle zerknąłeś tam? Plik konfiguracyjny NVidii leży sobie w /etc/X11/xorg.conf.d/20-nvidia.conf o czym również na wiki. Masz w ogóle taki plik?

    Na mój gust, ale to jedynie domysły, bo nie chcesz z nami współpracować, wygląda to tak, jakbyś nie miał skonfigurowanego sterownika NVidii, konfigurował go sobie wyłącznie na okres danej sesji (graficznym NVidia X Server Settings), które działa tylko na prawach usera, zatem nie jest w stanie „na trwale” ich zapisać. Powtarzam – to tylko domysły.

    #2514
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    Jak co znaczy że kolory wracają? Po prostu obraz jest ostrzejszy a kolory są żywe a nie blade, chyba konfigurowałeś serwer graficzny to widać jaka jest różnica przed a po. Tak wchodziłem na to wiki Archa i próbowałem zalecane tam metody ale jak widać bez efektu. Gdyby nie było problemu to bym nikomu nie zawracał gitary. A poza tym zamykam temat bo i tak nic z tego nie będzie.

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #2515
    michaldybczak
    Forumowicz

    Ok, chyba rozumiem lepiej co się dzieje. System działa ok, tylko obraz wygląda źle i dopiero po uruchomieniu konfiguracji „zaskakuje”.

    Nie jest to typowy i oczywisty problem, więc tak z ręki ciężko coś powiedzieć. Dla mnie wygląda na jakiś błąd przy dostępie plików konfiguracyjnych. Może coś nam wpadnie, ale rozumiem twoją frustrację. Spróbuj szukać na googlu: „nvidia-x settings doesn’t load after boot” albo „nvidia-x settings aren’t applied after boot” lub kombinacji.

    Może jeszcze jeden test. Zrób nowego użytkownika i się na niego zaloguj. Sprawdź czy problem tam istnieje.
    Popatrz się jeszcze też czy masz jakąś grupę nvidia, dodaj się do tej grupy i przeloguj.

    #2516
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    Obraz nie wygląda żle wszystko jest ok, tylko że bez kolorów wygląda blado jakby matowo. Dodałem do grupy nvidia i utworzyłem nowego użytkownika i się przelogowałem. I jest bez zmian. Naprawdę zakończmy ten temat bo to nie ma sensu. Bardzo dziękuje wszystkim którzy próbowali mi pomóc.

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #2518
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    W końcu odinstalowałem stery od grafy i teraz mam spokój.

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
Oglądasz 9 posty - 31 do 39 (z 39 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.