Udzielone Odpowiedzi
- AutorPosty
- ZanonimizowanyForumowicz
Przeinstalowałem i teraz działa.
Dziękuję, można zamknąć.ZanonimizowanyForumowiczTakie coś wyskakuje:
[me@me ~]$ pacman -Qs ewmh local/python-ewmh 0.1.6-1 A python implementation of EWMH (Extended Window Manager Hints) local/wmctrl 1.07-5 Control your EWMH compliant window manager from command line [me@me ~]$
Czyli – o ile dobrze rozumiem – wersja powinna być wystarczająco nowa.
ZanonimizowanyForumowiczJeszcze raz dzięki wszystkim za pomoc :-) A to Twoje zaklęcie @azja bardzo sprytne, ale mi się dłuuugo aktualizowało…
ZanonimizowanyForumowicz@aquila, taki jak wyżej na screenie. Chodzi o kolor samych katalogów. Ni to żółty ni to jaki.
A wcześniej było tak:
Świetnie się komponowało ze stylem Xfce-Winter. Cóż, będę się pewnie musiał przyzwyczaić.ZanonimizowanyForumowiczDo aktualizacji zawsze używam zaklęcia:
sudo pacman -Scc --noconfirm && sudo pacman-mirrors -m rank && sudo pacman -Syu
.
Przed tym wpisuję:sudo pacman -Sc sudo pacman -Scc
oraz
sudo pacman-optimize && sync
.
To ostatnie przestało jakiś czas temu działać – wyskakujesudo: pacman-optimize: nie znaleziono polecenia
. Co się stało, że przestało działać?Co mogę w powyższym usprawnić?
Niedawno zmieniono motyw wyglądu Elementary Xfce, z którego korzystam. Nie przypadł mi on do gustu i trochę kombinowałem, skutkiem czego było usunięcie Menadżera ustawień (nie wiem jakim cudem), musiałem doinstalowywać. Być może to było przyczyną bałaganu?
ZanonimizowanyForumowiczCzyli nabroiłem jednak? Przy próbie przeprowadzenia pełnej aktualizacji (
sudo pacman -Scc --noconfirm && sudo pacman-mirrors -m rank && sudo pacman -Syu
) niby „nie ma niczego do zrobienia”. Obecnie mam icu 63.1-2, zaś zależnościmanjaro-settings-manager
wyglądają tak:[me@me ~]$ pacman -Si manjaro-settings-manager Repozytorium : extra Nazwa : manjaro-settings-manager Wersja : 0.5.5-2 Opis : Manjaro Linux System Settings Tool Architektura : x86_64 Adres url : https://gitlab.manjaro.org/applications/manjaro-settings-manager Licencje : GPL Grupy : Brak Dostarcza : Brak Zależy od : icu<63.2 qt5-base>=5.9.1 hwinfo kitemmodels kauth . kcoreaddons ckbcomp xdg-utils Opcjonalne zależności : manjaro-settings-manager-notifier: qt-based manjaro-settings-manager-knotifier: knotifications-based Komfliktuje z : kcm-msm Zastępuje : Brak Do pobrania : 2,15 MiB Rozmiar po instalacji : 3,81 MiB Autor pakietu : Philip Mueller <philm@manjaro.org> Data zbudowania : wto, 30 paź 2018, 19:24:23 Potwierdzone przez : Suma MD5 Suma SHA256 Podpis
Te Linuksy są dla mnie za trudne.
Co powinienem zrobić?
Dziękuję @pavbaranovZanonimizowanyForumowiczChyba już wszystko w porządku. Najpierw
sudo pacman -Syyu --ignore icu --ignore lib32-icu
, później reboot (coś dłuuugo się uruchamiało, więc Shift+Ctrl+F3, a następniestartx
), i po załadowaniu (z jakimiś błędami)sudo pacman -Syyu
.Conky gdzieś mi zniknęło, ale zaraz to sobie poprawię.
Dzięki!ZanonimizowanyForumowiczU mnie też nawiązanie do Windowsów. Motyw ikon to Elementary XFCE:
Niestety, po ostatniej aktualizacji, ciesząca oko, niebieska barwa katalogów zmieniła się na barwę porannej kupy po jabolach.
Czy da się w łatwy sposób przywrócić poprzedni kolor katalogów?Elementary XFCE to mój ulubiony motyw, bo wszystkie rodzaje rozszerzeń, nawet te mało popularne, są bardzo charakterystycznie „zasymbolizowane”. Od razu widać, że coś jest .pdf, coś innego .exe, a jeszcze innego .epub. Eksperymentowałem z różnymi motywami, ale Elementary wygrywa, jest mocno czytelnie.
ZanonimizowanyForumowiczNa Steamie jest Metro 2033 za darmo do pobrania. Tutaj więcej informacji.
8 października 2018 o 18:25 W odpowiedzi do: [SOLVED] Problem z usypianiem skrótem klawiszowym #8383ZanonimizowanyForumowiczUprzednio przedwcześnie napisałem, że Fn+F10 działa. Wyszło na to, że
xfce4-session-logout --suspend
zostało przyporządkowane tylko i wyłącznie jednemu klawiszowi, Fn, czyli – i tu nie wiele rozumiem – albo „XF86Sleep” albo „XF86WakeUp” – raz tak się pokazywało, raz inaczej w ustawieniach. Myślę, że różnie ten klawisz Fn jest przez Manjaro interpretowany. Ów zabieg spowodował, że po uśpieniu laptopa i po wybudzeniu, laptop bez przerwy sam się usypiał, aż musiałem użyć wyłącznika/włącznika fizycznego.Ustawiłem sobie teraz kombinację Super + F4 do usypiania, zaś wybudzam Fn. Satysfakcjonuje mnie to rozwiązanie i na razie odpuszczam, bo można też mapować klawisze tym sposobem, co nie jest prostą zabawą, przynajmniej dla mnie.
Myślę, że temat można już zamknąć i to z dopiskiem [SOLVED], bo przecież usypiam z wykorzystaniem kombinacji klawiszy :-)
Dziękuję @azja za poświęcony czas.7 października 2018 o 11:09 W odpowiedzi do: [SOLVED] Problem z usypianiem skrótem klawiszowym #8379ZanonimizowanyForumowiczUstawiłem sobie by kombinacja Fn+F10 usypiała. Działa.
6 października 2018 o 13:46 W odpowiedzi do: [SOLVED] Problem z usypianiem skrótem klawiszowym #8378ZanonimizowanyForumowiczDziałało, ale zdaje się, że musiałem samodzielnie mapować, miałem z tym duże problemy. To, co działa ze skrótów klawiszowych w kombinacji z Fn, to:
– wyłączanie sieci bezprzewodowej – Fn+F5
– ustawienia ekranu – Fn+F7
– ściemnianie/rozjaśnianie – Fn+Home/EndXF86Sleep – takie coś pojawia się gdy wciskam kombinację klawiszy Fn+F4, w graficznym konfiguratorze ustawień.
Próbowałem na gościu oraz na sesji live. Nie działa, w graficznym konfiguratorze ustawień nawet nie jest, to przypisane.
Pamiętam, że w Ubuntu/Mincie wszystko działało „od kopa”, nawet nazwa mojego modelu laptopa była wyświetlana w terminalu. W Maboxie (bo mam Maboxa z dogranym XFCE) zdaje się, że musiałem nieco kombinować.
5 października 2018 o 23:39 W odpowiedzi do: [SOLVED] NetworkManager: brak info o prędkości łącza WiFi. #8372ZanonimizowanyForumowiczNawet nie wiedziałem, że takie coś jest. Pytanie tylko czemu ma służyć? Jeżeli chcesz w miarę wiarygodnych informacji o połączeniu, to skorzystaj np. ze strony speedtest.pl
@Robert75 , ukryłeś swoje ip IPv4, za to udostępniłeś IPv6. Nie znam się i nie wiem, czy takie udostępnianie może zaszkodzić ;-)
Ja to IPv6 mam całkiem wyłączone i właściwie nie wiem czemu ono służy.
Sorry za OT :-)ZanonimizowanyForumowiczSam też korzystam z Thunderbirda i nie wiem gdzie jest ta opcja, jednak nie jest mi ona do niczego potrzebna. Też byłem swojego czasu atakowany spamem i poradziłem sobie w sposób jak wyżej, czyli wyszukałem w treści wiadomości pisane drobniutką czcionką, zwykle na końcu wiadomości, czegoś w stylu „Mamy nadzieję, że lubisz nasze newslettery. Jeśli nie, możesz się wypisać.”, klikałem dla każdego „spamera” osobno i mam spokój.
Sprawę można załatwić również z poziomu jakiejkolwiek przeglądarki internetowej. Mowa tutaj o mailach z polskich domen, bo co jakiś czas – ale bardzo rzadko – dostaję wiadomości od jakichś Katrin z dziwnych krain z linkami do ich fotek. Te drugie jeżeli już przychodzą, to automatycznie wędrują do <niechcianych>, bez mojej ingerencji.U Ciebie nie ma takich linków do rezygnacji z subskrypcji?
Jeszcze dodam, że wcześniej wyrażałem zgodę na otrzymywanie tego spamu. Ale najwyraźniej u Ciebie sytuacja jest inna.
ZanonimizowanyForumowiczA nie ma na dole we wiadomości czegoś w stylu
„Mamy nadzieję, że lubisz nasze newslettery. Jeśli nie, możesz się wypisać.”
?
„możesz się wypisać” powinno być podkreślone i klikając w nie automatycznie rezygnuje się z subskrypcji. - AutorPosty