MANJARO 17.0.2-RC2 RELEASED (G,K,X)

Manjaro Gellivara jest świetnym wydaniem!  Dzisiaj wyszło drugie wydanie z wersji v17.0.2, która rozwiązuje wiele problemów z oryginalnym wydaniem Gellivar. Zajęło to prawie dwa miesiące, aby przygotować to wydanie. Tym razem dostarczono nam obrazy ISO XFCE, KDE oraz wydanie Gnome w systemach 32 i 64-bitowych. Prawdopodobnie jest to ostatnie wydanie, przed wersją stabilną.

XFCE jako flagowa wersja Manjaro, zostało zaktualizowane do wersji 4.12. Dużą uwagę zwrócono na menadżer okien, pulpicie i pozostałych elementów z poziomu użytkownika. To wydanie przeszło na nowy motyw Vertex-Maia, znanego z KDE jako Maia.

W KDE została zaktualizowana Plasma 5.10, oraz najnowsze KDE-Apps 17.04. 

GNOME jest silnym, przyjaznym dla użytkownika, łatwym w użyciu, konfigurowalnym i w pełni dostępnym środowiskiem graficznym GTK3 +, zespół Manjaro postanowił zaoferować wydanie GNOME jako trzeci oficjalny smak z wydaniem 17.0. Wydanie Manjaro Gnome pozostaje w przyjaźni z vanila GNOME, podczas gdy jest ono niestandardowe i skonfigurowane do użycia poza domem dzięki wszystkim sprawdzonym cechom Manjaro, takimi jak Manjaro-Hardware-Detection, Manjaro-Settings-Manager, zarządzanie pakietami Pamac oraz nowy ekran powitalny Manjaro-Hello.

Menedżer ustawień Manjaro (MSM) zapewnia teraz łatwy w obsłudze graficzny interfejs do instalowania i usuwania wielu serii krenelii. Wybór gotowych kerneli Manjaro pozostaje najbardziej rozbudowaną spośród wszystkich dystrybucji Linuksa, o której wiemy. W tym wydaniu dziesięć serii kernelii jest dostępnych bezpośrednio z naszych repozytoriów binarnych, począwszy od starych i sprawdzonych serii 3.10 do najnowszego wydania 4.11. Dodatkowo są oferowane dwie serie kernelii w czasie rzeczywistym. Tak szeroki wachlarz dostępnych opcji kernelii zapewnia rozbudowaną obsługę sprzętu, wykorzystując w pełni Twój system, niezależnie od tego czy jest stary czy nowy.

 

Zaktualizowane funkcje w tym wydaniu:

  • Zaktualizowano jądro do linux49 4.9 LTS.
  • Zaktualizowana seria Xorg-Stock do serii v1.19.
  • Wydany Pamac v4.3 z natywnym wsparciem AUR.
  • Ulepszono i udoskonalono Manjaro Tools & Profiles.
  • MHWD – przyjęty bardziej skuteczny sposób obsługiwania binarek libglx.
  • Niektóre z motywów zostały zaprojektowane i dodane.
  • Najnowsze manjaro-settings-manager i manjaro-hardware-detection.
  • Najnowszy Calamares (chenlog).
  • Najnowsza Plasma5, Apps and Framework i QT.

Napiszcie w komentarzach co myślicie o wydaniu Gellivar.

 

Źródło(officialne forum)

Tu można ściągnąć.

2 komentarze do “MANJARO 17.0.2-RC2 RELEASED (G,K,X)”

Dodaj komentarz