Manjaro Linux 15.12 wydane

12 komentarzy do “Manjaro Linux 15.12 wydane”

   • Pasek w KDE nie zawsze ładuje się poprawnie, logowanie się wymaga wielokrotnego wpisywania hasła. Być może jest tak w przypadku tylko mojego komputera, tego nie wykluczam, bo już na xfce nie mam takich problemów.

    • Jeśli dobrze rozumiem kwestie związane z owym paskiem, to mi na to w 90% pomogło przejście paczki z repozytorium mesa-git (to dla Archa i nie polecam w Manjaro) – problem zatem jakby leżący po stronie sterowników. Druga kwestia, to użyty temat w KDE. Plasma 5 jest jeszcze bardziej na to wrażliwa od KDE4, a mam wrażenie, że obecny temat w Manjaro nie najlepiej stosuje się do jej standardów. Spróbuj przywrócić domyślne tematy jak Breeze, z domyślnymi ikonami itd. Wiem, że może Ci się wówczas nie podobać wystrój, ale będzie wiadomo przynajmniej gdzie leży błąd. Przeczyść też cache i Trollitecha, szczególnie, gdy wcześniej miałeś KDE4.
     Druga kwestia swego czasu (ale to już bardzo dawno) występowała mi na SDDM (ale to nie jest częścią KDE). W celu eliminacji możesz spróbować skorzystać z innego menedżera logowania (chyba, że jest to problem zasygnalizowany przez Aquilę) lub zbudować SDDM-Git (przypominam, że obecnie można wprowadzić zmiany pliku w /etc/pam.d/, które w niektórych przypadkach nie prowadzą do konieczności ponownego wpisania hasła np. do sieci wifi, po zalogowaniu się do systemu).
     Inna sprawa, że to co opisujesz, to nie jest raczej problem ze stabilnością, a bardziej funkcjonalnością, ale to już jedynie semantyka.

Dodaj komentarz