Manjaro LXQt 17.0 (net edition)

Zespół manjaro (artoo i philm) rozszerzył w ostatnich miesiącach calamares i przeja wszystkie cechy by wprowadzić je do net-installacji. W oparciu o ich pracę, jesteśmy w stanie wydać manjaro lxqt 17.0 (dokładniej ISOs systemd.)

Nowy manjaro lxqt 17.0 jest zupełnie inny od poprzednich:

  1. W poprzedniej wersji manjaro, ISO działały w ten sposób: można uruchomić plik livecd i manjaro lxqt pojawił się na ekranie. Można było się bawić i zainstalować na dysku twardym (przy użyciu instalatora calamares). Calamares instalowało (prawie) wszystkie pakiety z livecd na dysk twardy. Najprawdopodobniej musiałeś zaktualizować niektóre pakiety do najnowszej wersji po uruchomieniu systemu.
  2. Manjaro lxqt 17.0 działa w podobny sposób: można uruchomić plik livecd i manjaro lxqt pojawi się na ekranie. Można się bawić i zacząć instalację z calamares. Calamares oferuje wybór pakietów, które można zainstalować. Wszystkie pakiety, które wybierzesz, są pobierane z serwerów lustrzanych manjaro (najnowsze wersje tych pakietów. Zaczekaj, aż do zakończenia pobierania!) I zainstaluj na dysku twardym.

    • Jeśli nie wybierzesz żadnych dodatkowych pakietów, manjaro jest instalowany w minimalnej wersji. System uruchomi się w trybie tekstowym i musi posiadać połączenie z internetem (ponieważ tylko „bazowa” grupa pakietów, kernel, boot loader, networkmanager i 10 niezbędnych pakietów manjaro zostaną zainstalowane). OSTRZEŻENIE!: Jeśli nie masz połączenia z siecią, wybierz (potrzebne) pakiety „network-extra”. Taka minimalna instalacja jest znacznie prostsza niż poprzednio wydana wersja net-minimal manjaro44. Jeśli wiesz, co robisz, możesz wyłączyć pakiety w calamares i zainstalować jeszcze lżejszy system.

    • Jeśli wybierzesz wszystkie pakiety, na dysku twardym zainstalowany zostanie w pełni funkcjonalny system lxqt. Ta metoda instalacji jest zalecana dla początkujących, którzy chcą zainstalować system manjaro lxqt.

 

Obecnie trwają próby utworzenia instalatora CLI57 dla linuksa manjaro. Taki instalator CLI może znacznie zmniejszyć rozmiar ISO w stosunku do manjaro lxqt 17.0. Zamiast tego chcą przedstawić użytkownikowi dość przyjemny system lxqt, który posiada już kilka narzędzi ratowniczych:

  • qupzilla (lekka przeglądarka internetowa).
  • manjaro-tools-base (bazowe ustawienia).
  • imagewriter (kreator LiveUSB)\
  • partitionmanager (partycjoner dysku)

Nadal istnieją pewne niedociągnięcia. Niemniej jednak zachęcamy do zapoznania się.

Pobierz

Źródło(oficialne forum)

Dodaj komentarz