Manjaro Community
Manjaro Community skupia wielu ludzi w różnych dziedzinach, tworząc system przyjaźniejszym dla użytkownika. Wielu z nas korzysta z Manjaro w różnych celach, poprzez programowanie, design, po zwykłych użytkowników desktopowych. Manjaro jako system oparty na Arch Linux, posiada to co w nim najlepsze, zarazem ułatwia szybką instalację – wszystkie te cechy sprawiają że Manjaro staje się coraz bardziej popularnym systemem, wybieranym zarówno przez użytkowników bardziej zaawansowanych jak i początkujących niebojących się nowych wrażeń.
Bug Raport – nie chodzi o boga, to tylko błąd
Użytkownicy mogą wesprzeć swoją ulubioną dystrybucję w rozmaity sposób. Jednym z takich rozwiązań jest komunikowanie developerów o znalezionych błędach/bugach w systemie, co ułatwi szybsze ich zdiagnozowanie i naprawienie. Aby powiadamiać o błędach warto zaglądać na główne forum manjaro oraz na stronę poświęconą właśnie tym rzeczom: https://bugs.manjaro.org gdzie w łatwy i szybki sposób można otworzyć zgłoszenie raportowe.
Wiele chyba nie trzeba tłumaczyć, łatwy i przejrzysty interface, pole tytułowe, pole na treść naszego znalezionego błędu oraz najważniejsze – możliwość dołączenia załącznika. Pole wyboru grupy, to miejsce, w którym wybieramy do kogo lub czego ma dotyczyć treść naszego błędu, są to: Developerzy, Strona Główna, Twitter oraz Użytkownicy. Obok zaś znajdziemy status, zamknięty lub nowy.
Code – troszkę linijek kodu dla strudzonego
Programiści, to chyba najliczniejsza grupa użytkowników Manjaro, stąd przygotowany został dla was github, przecież kto z niego nie korzysta w dzisiejszych czasach? To właśnie dzięki waszemu wysiłkowi możemy się cieszyć w pełni funkcjonalnym systemem, bez błędów i różnych przygód. Na chwilę obecną są dostępne działy: pamac, manjaro-tools, release-plan, mhwd, iso-profiles, calamares oraz wiele więcej, zresztą co tu opisywać, sami zajrzycie i wiecie co z tym zrobić :)
Translations – tłumaczył się winny, został błogosławiony
Tą działką zajmują się ludzie znający język angielski, z odrobiną programowania. Jeśli chcemy by nasz system pracował w naszym rodzimym języku powinno Cię to zainteresować. Język angielski stał się językiem międzynarodowym, dla wielu z nas nie stanowi bariery, ale nadal znajdują się ludzie, którzy go nie znają i muszą korzystać z języka polskiego. Jeśli nie dla nas samych to chociaż dla osób trzecich zróbmy wyjątek i pomóżmy, zachęcając do korzystania z Manjaro, także osoby starsze! Jeśli chcesz być częścią tej działki społeczności zajrzyj na https://www.transifex.com/manjarolinux/public/. Do chwili obecnej jest uruchomionych 7 projektów, w których bierze sporo ludzi: manjaro-hello, manjaro-pacman, manjaro-pacman-mirrors, manjaro-pamac, manjaro-settings-manager, manjaro-thus, manjaro-turbulence.
I need help – Gdzie szukać pomocy
Skoro już wiemy gdzie można wspomóc, to co z osobami mniej zaawansowanymi, które korzystają z dystrybucji do tzw. przeglądania internetu i innych prac biurowych. Dla takich osób jest przygotowane przez społeczność:
- Główne anglojęzyczne forum oraz nasze Polskie forum Manjaro.
- IRC na serwerze freenode kanały anglojęzyczne #manjaro #manjaro-community oraz polskojęzyczne #manjaropl
Jeśli czujesz że czegoś tu brakuje, lub chcesz podzielić się informacją, która powinna znaleźć się w tym artykule – napisz komentarz :)
Dzięki. Używam Manjaro 2,5 roku i jakoś do tej pory nie wpadłem na infomacje o stronie, gdzie zgłasza się bugi… Jakoś nikt o niej nie wspominał do tej pory. Na szczęście zgłaszanie problemów na forum działa dość dobrze. Mimo wszystko, dobrze wiedzieć, że jest bugtracker dla samego distro.
Hej!
Niedawno przeniosłem się z Fedora właśnie na Manjaro i jestem pod sporym wrażeniem, bardzo intuicyjny spora baz programów choć konsola to inna bajka niż np dnf to lubię wyznania i na pewno pozostanę przy tym systemie na dłużej ;)
Pozdrawiam Linux Amator :P