Manjaro Linux 15.12 wydane

Po blisko trzech miesiącach pracy, deweloperzy Manjaro z dumą prezentują najnowsze wydanie 15.12 (Capella). W tym wydaniu znajdziemy XFCE 4.12, KDE Plasma 5.5, a całość napędzana jest przez jądro z długoterminowym wsparciem – 4.1.

https://www.youtube.com/watch?v=KNSfwgGbrTA

Więcej informacji w oficjalnym ogłoszeniu.

Pobieranie

12 przemyśleń nt. „Manjaro Linux 15.12 wydane

 1. Pierwszy raz spotykam się z tak przyjemną w działaniu i wizualnie dystrybucją Linuxa. Bardzo przyjemny system przy którym chciałbym zostać. Używam wersji z KDE Plasma 5.5.

 2. Bardzo przyjemna w działaniu jak i wizualnie dystrybucja Linuxa. Zainstalowałem wersję z KDE Plasma 5.5 64bit

 3. Całkiem dobrze, ale jeszcze jest wiele do poprawy w zakresie stabilności.

 4. Pasek w KDE nie zawsze ładuje się poprawnie, logowanie się wymaga wielokrotnego wpisywania hasła. Być może jest tak w przypadku tylko mojego komputera, tego nie wykluczam, bo już na xfce nie mam takich problemów.

 5. Używam Plasmy 5 (KDE) na kilku kompach, i nie zauważyłem tego typu problemów. Może to kwestia tego że pierwsze co robię po instalacji to wyłączenie przeszkadzajek czyli tzw. Efektów pulpitu ;)

 6. Jeśli dobrze rozumiem kwestie związane z owym paskiem, to mi na to w 90% pomogło przejście paczki z repozytorium mesa-git (to dla Archa i nie polecam w Manjaro) – problem zatem jakby leżący po stronie sterowników. Druga kwestia, to użyty temat w KDE. Plasma 5 jest jeszcze bardziej na to wrażliwa od KDE4, a mam wrażenie, że obecny temat w Manjaro nie najlepiej stosuje się do jej standardów. Spróbuj przywrócić domyślne tematy jak Breeze, z domyślnymi ikonami itd. Wiem, że może Ci się wówczas nie podobać wystrój, ale będzie wiadomo przynajmniej gdzie leży błąd. Przeczyść też cache i Trollitecha, szczególnie, gdy wcześniej miałeś KDE4.
  Druga kwestia swego czasu (ale to już bardzo dawno) występowała mi na SDDM (ale to nie jest częścią KDE). W celu eliminacji możesz spróbować skorzystać z innego menedżera logowania (chyba, że jest to problem zasygnalizowany przez Aquilę) lub zbudować SDDM-Git (przypominam, że obecnie można wprowadzić zmiany pliku w /etc/pam.d/, które w niektórych przypadkach nie prowadzą do konieczności ponownego wpisania hasła np. do sieci wifi, po zalogowaniu się do systemu).
  Inna sprawa, że to co opisujesz, to nie jest raczej problem ze stabilnością, a bardziej funkcjonalnością, ale to już jedynie semantyka.

 7. Skoro zależy Ci na animacjach to nie lepsze będzie XFCE + Compiz Manjaro + Beryl + Compiz Fusion Icon? np.:

  https://www.youtube.com/watch?v=RbURMj87WQY

  Więcej animacji, dużo lżejsze, dużo więcej możliwości konfiguracji i stabilniejsze (w przypadku Compiz Manjaro, bo Compiz np. na Xubuntu to masakra).

Dodaj komentarz