Automatyczna instalacja sterownika nvidia

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia Sprzęt i sterowniki Automatyczna instalacja sterownika nvidia

Oglądasz 15 posty - 16 do 30 (z 62 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #5056
    pavbaranov
    Forumowicz

    Zobacz sobie na różnice między Archem i Manjaro (które używałem). Teraz sobie odpowiedz na pytanie. I w końcu daj odpowiedź, albowiem to nie nasza prywatna rozmowa.

    #5057
    Nencio
    Forumowicz

    Przecież dałem odpowiedź jak uruchomić na bumblebee program przy użyciu karty nvidi łącznie z przykładowymi wynikami co do każdej proponowanej opcji.
    Lub poprzez mhwd odinstalować hybrydę i zainstalować video-nvidia, ale wówczas na stałe będzie ta karta jako domyślna. Doradzam użycie mhwd na konsoli nie przez gui które może spowodować błędy.
    Jeszcze mogę podać wydajność intela:

    glxgears
    307 frames in 5.0 seconds = 61.397 FPS
    301 frames in 5.0 seconds = 60.021 FPS
    301 frames in 5.0 seconds = 60.021 FPS
    301 frames in 5.0 seconds = 60.018 FPS
    301 frames in 5.0 seconds = 60.018 FPS
    #5058
    nikczemnik
    Forumowicz

    Zgłupiałem:-) Za cienki chyba jestem i nie ogarniam połowy tego co piszecie. Dobra jak macie czas i cierpliwość to podpowiedzcie coś jeszcze a jak nie to rozumiem i dzięki za naprowadzenie.:-)
    Generalnie podpowiedzcie jak odinstalować bumblebee i zainstalować nvidia 340xx? No chyba, że ta opcja z bumblebee jest lepsza a jeśli tak to czemu?

    #5059
    Nencio
    Forumowicz

    @nikczemnik napisz co konkretnie chcesz. Czy uruchomić na bumblebee program przy użyciu karty nvidia czy chcesz zainstalować na stałe i domyślnie kartę nvidia w systemie z pominięciem korzystania z karty intela.
    Bumblebee i korzystanie z intela daje ci mniejsze zużycie energii i mniejsze temperatury a używanie karty nvidi możesz wykonać przez odpowiednią opcję dla danego programu.

    #5060
    nikczemnik
    Forumowicz

    @Nencio skoro bumblebee daje mi taką przewagę to wolałbym w ten sposób. Niestety komendy które podałeś nie działają. Generalnie zależy mi na wydajności ale jakby dało się wybierać było by super:-)

    #5061
    Nencio
    Forumowicz

    @nikczemnik na początek podaj mi:
    mhwd -li i inxi -G. Oczywiście w konsoli to wpisz i jakie środowisko.

    #5062
    nikczemnik
    Forumowicz

    $ mhwd -li

    > Installed PCI configs:
    --------------------------------------------------------------------------------
                      NAME               VERSION          FREEDRIVER           TYPE
    --------------------------------------------------------------------------------
             network-r8168            2016.04.20                true            PCI
    video-hybrid-intel-nvidia-bumblebee            2017.03.12               false            PCI

    $ inxi -G

    Resuming in non X mode: xrandr not found. For package install advice run: inxi --recommends
    Graphics:  Card-1: Intel 4th Gen Core Processor Integrated Graphics Controller
               Card-2: NVIDIA GM108M [GeForce 840M]
               Display Server: N/A driver: modesetting tty size: 88x28
    #5063
    Nencio
    Forumowicz

    Popatrz na

    i w konsoli wpisz to w miejsce nazwa programu wpisz to co chcesz uruchomić.
    Np:
    vblank_mode=0 primusrun glxgears gdzie glxgears jest nazwą programu. I czy Ci się uruchomi.

    #5064
    nikczemnik
    Forumowicz

    $ vblank_mode=0 primusrun fgfs
    FlightGear: Version 2017.2.1
    FlightGear: Build Type Dev
    Built with GNU C++ version 6.3
    Jenkins number/ID 0:none
    platform default fg_root = Path „/usr/share/flightgear/data”
    Reading global defaults
    Finished Reading global defaults
    Reading user settings from Path „/home/hary/.fgfs/autosave_2017_2.xml”
    init package root at:Path „/home/hary/.fgfs/Aircraft”
    No user specified aircraft, using default
    Loading aircraft -set file from:Path „/usr/share/flightgear/data/Aircraft/c172p/c172p-set.xml”
    Found language resource for: pl_PL
    Reading localized strings for 'en’ from Path „/usr/share/flightgear/data/Translations/en/sys.xml”
    Reading localized strings for 'pl’ from Path „/usr/share/flightgear/data/Translations/pl/sys.xml”
    Reading localized strings for 'en’ from Path „/usr/share/flightgear/data/Translations/en/atc.xml”
    Reading localized strings for 'pl’ from Path „/usr/share/flightgear/data/Translations/en/atc.xml”
    Reading localized strings for 'en’ from Path „/usr/share/flightgear/data/Translations/en/tips.xml”
    No path in /sim[0]/intl[0]/locale[6]/strings[0]/tips.
    Using default download dir: Path „/home/hary/.fgfs”
    read-allowed path not found:Path „/home/hary/.fgfs/AI”
    read-allowed path not found:Path „/home/hary/.fgfs/Liveries”
    Using TerraSync dir: Path „/home/hary/.fgfs/TerraSync”
    initializing cloud layers
    ATTENTION: default value of option vblank_mode overridden by environment.
    ATTENTION: default value of option vblank_mode overridden by environment.
    Enabling ATI/AMD viewport hack
    Configuration State
    ======= ==============
    aircraft-dir = „/usr/share/flightgear/data/Aircraft/c172p”
    fghome-dir = „Path „/home/hary/.fgfs””
    download-dir = „/home/hary/.fgfs”
    terrasync-dir = „/home/hary/.fgfs/TerraSync”
    aircraft-search-paths =

    scenery-search-paths =
    /home/hary/.fgfs/TerraSync
    /usr/share/flightgear/data/Scenery
    Błąd szyny (zrzut pamięci)

    #5065
    Nencio
    Forumowicz

    A druga opcja? To jest jakaś gra? Coś dokładniej napisz co to jest.

    #5066
    nikczemnik
    Forumowicz

    Druga opcja też nie działa. Tak to gra Flightgear:-). Ale nie jest mi niezbędna do życia więc jak masz coś ciekawszego do roboty to nic się nie dzieje. Po prostu po 8 albo 9 latach zmieniłem system z *buntu na Manjaro i chcę się upewnić czy dobrze zrobiłem, bo co chwila to jakaś niespodzianka:-).

    #5067
    Nencio
    Forumowicz

    Ale to gra pod windowsa czyli uruchamiasz poprzez wine? Jeśli tak to masz zainstalowane VirtualGL?

    #5068
    nikczemnik
    Forumowicz

    Nie nie to gra natywnie pod linux. http://www.flightgear.org/

    #5069
    Nencio
    Forumowicz

    Instalowana z repozytorium? Bo jest.

    #5070
    nikczemnik
    Forumowicz

    Przez Octopi, wersja „normalna” nie z AUR.

Oglądasz 15 posty - 16 do 30 (z 62 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.