Automatyczna instalacja sterownika nvidia

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia Sprzęt i sterowniki Automatyczna instalacja sterownika nvidia

Oglądasz 2 posty - 61 do 62 (z 62 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #5121
    Avatar photoazja
    Moderator

    … zdarza się czasem przy kompilacji z obszernych źródeł, którym nie styka miejsca, albo gdy wykonasz parę operacji, które nie usuwają od razu wszystkiego po sobie.

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

    #5156
    michaldybczak
    Forumowicz

    OK pytam, bo tak jak napisałem wcześniej na ubuntu miałem zainstalowane tylko nvidia 374 i wszystko działało. Wydaje mi się, że wydajność była lepsza. Odpaliłem sobie przed chwilą Flightgear i trochę się tnie a na Ubuntu z nvidia działało OK. Jeszcze chyba trochę za gadek po przesiadce przede mną:-).

    Generalnie na archach masz bumblebee zamiast prima. Niby da się zainstalować prime (jest taki post na manjaro forum jak to zrobić, komuś się udało), ale nie jest to proste i łatwo skopać system. Tutaj masz temat:

    https://forum.manjaro.org/t/nvidia-prime-synchronization/18404

    Uważaj, bo było to napisane trochę miesięcy temu i nie ma gwarancji, że dalej zadziała.

    Była prośba do devów Manjaro, żeby wprowadzili możliwość automatycznej instalacji primie i powiedzieli, że „pomyślą na tym” i pewnie olali z braku czasu, bo na razie cisza.

    Ja mam odwrotne doświadczenie odnośnie prime vs. bumblebee. Na starym laptopie Skyrim był grywalny na niższych ustawieniach graficznych na Manjaro. Takie same ustawienia i prime na Ubuntu, efekt: parę klatek na sekundę max. Ale to chyba zależy od sprzętu, bo często te same rzeczy chodzą lepiej lub gorzej przy danym hardware.

    Musisz też wiedzieć, że bumblebee po prostu uruchamia dany proces/program na nvidii, a sterownik masz ten sam, bo najnowszy i co więcej, nie musisz go ręcznie instalować jak na Ubuntu. Jedyny minus bumblebee jest to, że trzeba uruchamiać coś z parametrem w terminalu lub dopisać go do menu lub pliku desktop (ta opcja jest polecana jak coś zawsze lub często uruchamiasz na nvidii).

Oglądasz 2 posty - 61 do 62 (z 62 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.