MSI GL62 z hybrydą w grafice (Intel + Nvidia) – problem z instalacją systemu

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia Podstawy MSI GL62 z hybrydą w grafice (Intel + Nvidia) – problem z instalacją systemu

Oglądasz 9 posty - 106 do 114 (z 114 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #5533
    zbigg
    Forumowicz

    @azja muszę się zgodzić: o Manjaro już nie ma wiele. Usilnie próbuję uruchomić Linuxa na sprzęcie, który nie jest do tego przeznaczony raczej. A przy tym mam skąpą wiedzę na ten temat. Wątek rzeczywiście wielostronicowy i łatwo się pogubić.


    @pavbaranov
    próbuję stosować się do Twoich sugestii. IRC to dobry pomysł zapewne. Próbuję.

    #5534
    Deleted
    Member

    Wątek z udzielaniem pomocy w sprawie nie dotyczącej Manjaro, i to tak przewlekły, nie powinien się tutaj znaleźć. Przypadkowy użytkownik Manjaro, nie wczytujący się zbyt mocno w szczegóły, może sobie narobić szkód w systemie, polegając na tych poradach „z innej parafii”.

    #5535
    zbigg
    Forumowicz

    Koledzy, dziękuję za cierpliwość. Pozdrawiam.
    Wątek do zamknięcia.

    #5537
    Avatar photoaquila
    Moderator

    Koledzy, dziękuję za cierpliwość. Pozdrawiam.
    Wątek do zamknięcia.

    Co ma to znaczyć:
    – rozwiązany,
    – rezygnacja,
    – do kosza?

    #5538
    Avatar photoazja
    Moderator

    … do kosza bym nie wrzucał. Sporo się działo i byłoby szkoda, bo – mimo wielowątkowości i braku spektakularnego sukcesu – może się komuś przydać.

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

    #5539
    pavbaranov
    Forumowicz

    Cóż – wobec powyższego:

    @zbigg
    – W sprawie instalacji Archa masz bbs Archa (jeśli znasz angielski = tu zaleta, że są osoby, które tworzą Archa, są też osoby, które tworzą wpisy na wiki), forum, które Ci podałem i gdzie zapraszam oraz IRC.

    Mi pozostaje jedynie wylogować się z rozentuzjazmowanego tłumu, dziękując za współpracę.

    #5541
    Avatar photoazja
    Moderator

    @zbigg -> wolni ludzie, wolny wybór. Nie chodzi o to, żebyś używał czegoś jedynie słusznego, tylko dokonał właściwego dla Ciebie wyboru:
    # jeżeli potrzebujesz systemu do używania, chcesz zainstalować i z marszu używać, to wybierz, to co zadziała od razu na tym sprzęcie i będzie dla Ciebie satysfakcjonujące pod innymi względami. Jeżeli zależy Ci również na tym, aby był, to system Arch-like, to wybierz Manjaro albo inny arch’owy, ze wstępnie skonfigurowanym środowiskiem. Jeżeli zależy Ci na tym, aby tym systemem był Arch, to musisz szukać pośród dystrybucji, które, w niewielkim stopniu ingerują w Arch’a i są, w zasadzie, Arch’em ze środowiskiem graficznym, wstępną konfiguracją i oparte, są o repozytoria arch’owe – Manjaro bazuje na Arch’u, ale idzie własną ścieżką, więc różnice, są wyraźne.
    # jeżeli szukasz systemu, który chcesz poznać od wewnątrz, zgłębić go, nauczyć się przebiegu wszystkich jego jelit, a przy tym użytecznego i dobrze zrobionego – masz przy tym czas i sprzęt, który chcesz na tą naukę przeznaczyć – to Arch będzie wdzięcznym obiektem zainteresowania. Ale i wtedy możesz podejść do tematu na dwa sposoby:
    metodą ’na rympał’, czyli instalujesz prekonfigurowany system, który poznajesz schodząc coraz niżej i głębiej;
    metodą ’na upierdliwego’, gdzie instalujesz minimum, zaczynasz od podstaw i idziesz 'w górę’, a środowisko graficzne będzie tylko ukoronowaniem Twoich starań i wisienką na torcie.

    … jakiegokolwiek wyboru dokonasz, mam nadzieję, że będziesz zadowolony, bo widzę, że nie jesteś gościem, którego byle problem zniechęca.

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

    #5545
    Nencio
    Forumowicz

    @pavbaranov czytałem Twoją wypowiedź wczorajszą przed zmianą jej i napiszę tak:
    Wnosisz tu konkretną pomoc dla ludzi którzy chcą używać Manjaro a więc i Archa bo to są pokrewne dystrybucje i Manjaro by nie istniało bez Archa więc nie przejmuj się wytykami co niektórych co mają dużo do napisania ale nic z tego ich pisania nie wynika oprócz bicia piany i ulżenia sobie.
    W tym temacie użytkownik miał/ma problem z odpaleniem jakiejkolwiek dystrybucji linuxa, a co za tym idzie i Manjaro. Ważne jest żeby ustalić źródło problemu dlaczego nie można zainstalować i nie ważne jakim sposobem dojść do tego dlaczego ponieważ jeśli znajdzie się odpowiedź dlaczego tak jest to będzie można dzięki temu zainstalować i Manjaro.
    Jeśli podejście administracji i moderatorów jest takie a nie inne to niech oni się czynnie produkują i pomagają i to bez bicia piany tylko konkretnie. Czego niestety nie ma, a bez konkretnej pomocy użytkownikom polski oficjalny czy też nieoficjalny suport Manjaro jest bezsensowny bo będzie można go nazwać suportem widmem.
    Także @pavbaranov nie przejmuj się wypowiedziami nabijaczy piany.
    Pozdrawiam

    PS
    Efekt takich wytyków jest taki, że użytkownik sobie poszedł na inne forum po uzyskanie pomocy i zrezygnował z waszego suportu.

    #5557
    zbigg
    Forumowicz

    Koledzy

    Nie spodziewałem się, że mój ostatni wpis wywoła takie emocje. Ja naprawdę dziękuję Wam wszystkim za cierpliwość, bo byliście bardzo cierpliwi. W tym wątku było wszystko, tylko właściwie niewiele na temat Manjaro. Dlatego krytyczne uwagi uznałem za słuszne i uzasadnione.

    Dziękuję

Oglądasz 9 posty - 106 do 114 (z 114 ogółem)
  • Wątek ‘MSI GL62 z hybrydą w grafice (Intel + Nvidia) – problem z instalacją systemu’ jest zamknięty.