Mabox Linux 20.02 gotowy do pobrania

Mam przyjemność ogłosić oficjalne wydanie Mabox Linux 20.02 Calanthe.
Mabox to powstająca w Polsce dystrybucja na bazie Manjaro, z prekonfigurowanym lekkim menedżerem okien Openbox oraz kilkoma specjalnie opracowanymi programami i narzędziami.
Radzi sobie znakomicie nawet na słabszych komputerach. Domyślnie Mabox jest wyposażony w najnowsze jądro z serii 5.4 LTS z wydłużonym okresem wsparcia .
Podobnie jak w Manjaro możemy w bardzo prosty sposób doinstalować inne kernele i decydować który uruchomimy podczas startu systemu.
Instalator oferuje możliwość wybrania sterowników wolnych lub własnościowych – podczas bootowania należy wybrać opcję free lub non-free.

Co nowego?

Centrum Sterowania

Przepisane Centrum Sterowania Mabox, czyli program skupiający w jednym miejscu wszelkie dostępne narzędzia służące do konfiguracji zarówno wyglądu jak i zachowania Maboxa.

Nowe menu, panele boczne

Oparte na jgmenu – nowe menu umożliwia teraz wyszukiwanie – po prostu należy zacząć pisać, gdy menu jest aktywne.

Całkowitą nowością są panele boczne – wywoływane skrótami klawiszowymi bądź przy pomocy myszy – z testów wynika, że mogę one znacząco podnieść komfort oraz szybkość pracy. Zachęcam do wypróbowania.

Nowości dopełniają narzędzie do zrzutów ekranu oraz ekran wylogowania, stworzone również na bazie jgmenu.

Oczywiście Mabox bazujący na Manjaro dostarcza też najnowsze pakiety w nim dostępne. Warto wymienić choćby graficzny menadżer pakietów Pamac, który opcjonalnie oferuje dostęp do AUR (Arch User Repository), a także pakietów Snap.

Mabox 20.02 jest dostępny tylko w wersji 64bitowej.

Pobieranie wersja POLSKA:mabox-20.02-calanthe-PL-x86_64.iso 1,6 GB
Wersja angielska (ENGLISH VERSION): maboxlinux.org

Suma MD5: a5943d1ba8bd7cb6875c381212189d15

Strona domowa: pl.maboxlinux.org

Dodaj komentarz