Nowinki ze świata Manjaro

Jest nowy nośnik instalacyjny z Manjaro 17.1.8. Dla Xfce i KDE to najnowsze aktualizacje pakietów,
jak LibreOffice 6.0.3 , Pamac 6.2.7 i Calamares 3.1.13 , lecz największe są dla Manjaro Gnome , które jest w wersji  3.28.1

Więcej można przeczytaj na stronie GNOME ale trzeba wspomnieć o  nowości tego wydania. Automatyczne pobieranie systemów operacyjnych w  Boxes  (pakiet gnome-boxes), która podejmuje pracę na tworzenie i uruchamianie maszyn wirtualnych – wystarczy wybrać system operacyjny, który chcesz utworzyć  a Boxes  pobierze i zainstaluje.

Manjaro podjęło współpracę z CEO OSDN i od teraz na japońskich serwerach znajdą się obrazy ISO wydań
oficjalnych i społecznościowych naszej dystrybucji. Developerzy są bardzo zadowoleni z szybkości transmisji,
stabilność i przede wszystkim wsparcia osobistego.

Dla znudzonych stabilnością swojego systemu jest propozycja instalacji wersji Alpha o nazwie Illyria z numerkiem 18.0-a-2
Zachęcam do testowania i zgłaszania błędów. Nie dość, że rozwijamy naszą dystrybucję to wiele możemy nauczyć się
przy pewnych wychodzących problemach i naprawianiu ich. Stajemy się również czynnymi użytkownikami, nie tylko bierzemy ale i dajemy coś od siebie. Bo na tym, m.in. polega Open Source. :)

Na koniec twórcy przypominają (chwalą się :D), że można pobrać Manjaro z co najmniej 12 różnych konfiguracjach, (instalator manjaro z gotowym środowiskiem graficznym), co rzeczywiście budzi spory podziw.

Są to:

* XFCE ,
* KDE
* GNOME
* Awesome,
* Bspwm,
* Budgie,
* Cinnamon,
* Deepin,
* I3,
* Lxde,
* Mate,
oraz Architect, gdzie sami od początku tworzymy swój system. Od siebie dodam, że jest jeszcze Mabox (naszego admina napcoka) z Openboksem.

Dodaj komentarz