[SOLVED] Modem Huawei pomoc

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia Sprzęt i sterowniki [SOLVED] Modem Huawei pomoc

Oglądasz 15 posty - 46 do 60 (z 127 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #4630
    lysyy
    Forumowicz

    U mnie po komendzie pwd jest home / …. , a na zdjeciu z netu w tym miejscu jest root a wszystko robie tak samo i czy to ma znaczenie

    #4633
    Avatar photoazja
    Moderator

    … 'install’ wydaje mi się nie przystawać do struktury folderów, stąd errory o braku plików. Ale za cienki jestem w skryptologii, więc może ktoś, to zinterpretuje:

    struktura folderów w pliku [HUAWEI Data Cards Linux Driver.zip]
    https://pastebin.com/uzan41E1
    install
    https://pastebin.com/JKnePq3f

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

    #4634
    pavbaranov
    Forumowicz

    Ok, bo zamieszanie wielkie.
    1. Polecenie „install” musi działać z uprawnieniami roota, zatem wydajesz je przez:
    sudo ./install
    (tyle – nic więcej)
    2. Polecenie wydajesz będąc w katalogu rozpakowanego sterownika.
    3. Musisz mieć zainstalowane linux*-headers tego kernela, na którym pracujesz (z dotychczasowych danych wynika, że to linux49).
    4. Po błędzie (pewnie Ci się ponownie pojawi), walisz Enter i reboot. Zobaczymy co się dzieje.
    5. Prawdopodobnie to jest sterownik… windowsowy, zatem chce mieć zainstalowany pakiet ndiswrapper-dkms. Przed wykonaniem pkt. 4 możesz wydać polecenie zainstalowania tej paczki.

    #4635
    Avatar photoazja
    Moderator

    pavbaranov –> czy jak masz 'su’, to potrzebujesz jeszcze 'sudo’ ?
    … w środku leżą pliki linux’owe, same ELF’y i .sh
    … spójrz na, to co wrzuciłem.
    ————-
    EDIT: struktura folderów bardziej user friendly:
    https://pastebin.com/W2qE04f2
    ————-

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

    #4637
    pavbaranov
    Forumowicz

    Nie, jak masz „su” nie potrzebujesz „sudo”. To oczywiste. Po prostu burdel się z tym niezły zrobił i kompletnie nie wiadomo co i jak i kiedy robi wiini. Dlatego napisałem, że polecenie ./install wydaje się z uprawnieniami roota. Owe „sudo” był to przykład, który nie jest związany z instrukcją z pliku (*.txt). Oczywiście może być również „su”.
    BTW. @wiini – w miejscu, które jest wskazane w poście, po wydaniu „su”, jesteś już na uprawnieniach administratora. To są absolutne podstawy podstaw.

    #4638
    lysyy
    Forumowicz

    PO 4 pk laptop się zrestartował i nic więcej nie zauważyłem

    Czy mam zainstalowac ndiswrapper-dkms ?

    #4639
    Avatar photoazja
    Moderator

    … Panowie, moim zdaniem zaorać i od początku, bo się z tego kaczka z dziwaczką zrobiła. To pierwsze primo, a drugie: nadal mam podejrzenia, co do prawidłowości skryptu i byłoby miło, gdyby ktoś znający się na rzeczy przyjrzał się skryptowi i strukturze folderów, które wrzuciłem na pastebin oraz screen’owi z error’ami (’Nie ma takiego pliku…’) od lysyy.

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

    #4641
    wiini
    Forumowicz

    Nie, jak masz „su” nie potrzebujesz „sudo”. To oczywiste. Po prostu burdel się z tym niezły zrobił i kompletnie nie wiadomo co i jak i kiedy robi wiini. Dlatego napisałem, że polecenie ./install wydaje się z uprawnieniami roota. Owe „sudo” był to przykład, który nie jest związany z instrukcją z pliku (*.txt). Oczywiście może być również „su”. BTW. @wiini – w miejscu, które jest wskazane w poście, po wydaniu „su”, jesteś już na uprawnieniach administratora. To są absolutne podstawy podstaw.

    Nie bardzo rozumiem dlaczego mnie się obrywa :(, ja tylko wskazałem jak i który plik zainstalować (linux*-headers) tak bardziej dla laika, a potem grzecznie napisałem, że więcej nie pomogę bo się nie znam.

    #4642
    Avatar photoazja
    Moderator

    … spoko, wytrzymaj, da radę. Nadal proponuję zaorać i od nowa, bo nie mamy pewności, czy wszystkie kroki zostały wykonane prawidłowo. Ale póki co, to możesz w graficznym manager’ze plików (cokolwiek tam masz) sprawdzić zawartość folderu 'driver’, na pulpicie (czy w ogóle coś tam jest), oraz jego rozmiar.

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

    #4643
    pavbaranov
    Forumowicz

    Absolutnie zaorać.
    I od początku.

    @wiini
    : Jeśli próbowałeś instalować, to w katalogu znajdziesz Uninstall. Wykonaj (oczywiście root).
    Skrypt dopiernicza się do katalogów autostart w ~/.config, jeśli je znajdzie, zatem pokasuj te pliki. Zauważysz łatwo, bo huawei w nazwie.
    Nie wykonuj skryptu.
    Po wszystkim (czyli odinstalowaniu) restart.
    I wracamy do początku.
    Będzie po jednym pytaniu i jednej odpowiedzi. Cóż, będzie długo i pewnie już – dzisiaj – beze mnie, ale coś się uda.
    Upewniasz się, że masz zainstalowane paczki:
    – modemmanager
    – mobile-broadband-provider-info
    – usb_modeswitch.
    (wszystko jesteś w stanie znaleźć w pamac lub w pacman -Q nazwa).
    Upewniasz się, czy masz podniesioną usługę ModemManager (wielkie litery mają znaczenie).
    Polecenie „systemctl status”, jeśli nie to:
    sudo systemctl enable ModemManager && sudo systemctl start ModemManager
    Wkładasz modem do USB.
    Zdajesz dokładną relację z tego co się dzieje. Pomocne będą wyniki w konsoli wydanego polecenia:
    journalctl -b
    dmesg
    To ostatnie może być z „| tail”, ale bezpośrednio po włożeniu modemu.
    W tym momencie opisujesz też jak się zachowuje pulpit, a w szczególności, czy system zauważył nowy nośnik.
    Jeśli możesz, to prosimy o czytelny tekst (w tagach), a nie screeny, które różnie wyglądają, tną się i generalnie lupy niekiedy trzeba, by zobaczyć co w nich jest, a ja – przynajmniej ja – stary i ślepy już jestem.


    @azja
    – Zostawmy tę nieszczęsną aplikację w spokoju (choć i tak się może przydać).

    #4645
    wiini
    Forumowicz

    Ech, temat jest lysyy nie wiini (mój był z aktualizacją i został rozwiązany) – niepotrzebnie się wtrącałem tłumaczac lyssy jak zainstalowac linux*-headers i teraz zamieszanie.
    Zamilknę zatem i życzę powodzenia.

    pozdrawiam

    #4646
    lysyy
    Forumowicz

    … spoko, wytrzymaj, da radę. Nadal proponuję zaorać i od nowa, bo nie mamy pewności, czy wszystkie kroki zostały wykonane prawidłowo. Ale póki co, to możesz w graficznym manager’ze plików (cokolwiek tam masz) sprawdzić zawartość folderu ‚driver’, na pulpicie (czy w ogóle coś tam jest), oraz jego rozmiar.

    #4649
    pavbaranov
    Forumowicz

    @lysyy – I co z tego zrzutu wynika? Absolutnie nic. Jak już z @azja napisaliśmy – zaorać i od początku, bo inaczej do niczego nie dojdziemy.

    @wiini
    – sorry za pomylenie.

    #4650
    lysyy
    Forumowicz

    @lysyy – I co z tego zrzutu wynika? Absolutnie nic. Jak już z @azja napisaliśmy – zaorać i od początku, bo inaczej do niczego nie dojdziemy. @wiini – sorry za pomylenie.

    To jest pobrany folder driver . chciałem pokazać ze nie jest pusty

    #4651
    pavbaranov
    Forumowicz

    Ale to (przynajmniej ja) wiem. Wróć do tego momentu i od początku.

Oglądasz 15 posty - 46 do 60 (z 127 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.