[SOLVED] Modem Huawei pomoc

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia Sprzęt i sterowniki [SOLVED] Modem Huawei pomoc

Oglądasz 15 posty - 106 do 120 (z 127 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #4711
    lysyy
    Forumowicz

    Z finansami, to był żart.
    Ja juz mam dosyć siedzenia nad tym i nie żaruje z $ jesli mi to ktos uaktywni

    Wróćmy do początku, bo znów się burdel robi. Najpierw musimy wskazać systemowi, że to co odkrywa jako dysk jest też modemem. W tym poście wskazałem Ci co masz zrobić. Co się dzieje po wykonaniu tych poleceń?

    Nie ma reakcji

    #4712
    lysyy
    Forumowicz

    W takim razie masz podobny model do mojego. Z tym modemem NIE DZIAŁA modemmanager. Ten modem (Huawei E3131) jest widziany jako „Połączenie przewodowe”! I zdarza się błędne szukanie… modemu, hehe! Tutaj pomaga to, co opisałem w punktach wyżej i adres internetowy do zarządzania tym modemem, czyli http://192.168.1.1 Jak masz taką możliwość, to zapuść system z Live i spróbuj uruchomić ten nieszczęsny Huawei. Zadziała. Nawet nie musisz niczego doinstalowywać. Przy okazji, na stronie internetowej zarządzania modemem warto w zakładce Settings ustawić „Auto connect”.

    Mój laptop nie może sie połączyć z 192.168.1.1

    #4713
    pavbaranov
    Forumowicz

    I nie będzie mógł, dopóki system będzie go widział jako pamięć masową a nie jako modem. Ile razy mam to napisać?

    #4714
    Deleted
    Member

    Wiesz, po „wydziwianiu” przez dwa dni… Spróbuj, jeżeli masz możliwość i chęci, czy uda się połączyć z Internetem po zastartowaniu z jakiegoś obrazu Live Manjaro.
    Wielokrotnie instalowałem „tu i tam” Manjaro korzystając z tego popularnego modemu Huawei E3131 i zawsze się ten nieszczęsny modem bezbłędnie łączył z Internetem. A sposób łączenia był wciąż taki, jaki podałem w punktach powyżej.
    Prawdopodobnie masz „nasyfione” tymi rozmaitymi poradami i system z lekka zdurniał od tego.
    Co Ci mogę doradzić? Próby z Live i… jeżeli się uda (ta próba), to ponownej instalacji systemu, ale bez sztuczek, tylko z spokojnym, metodycznym wykonaniem punkt po punkcie poleceń, które Ci zaproponowałem. To tyle.

    #4715
    pavbaranov
    Forumowicz

    @diatryba – Dzięki za „nasyfienie” poradami, ale wróć i przeglądnij to co lysyy’emu wypisuje dmesg.
    Potem porozmawiamy.

    #4717
    Deleted
    Member

    Ojej! Proszę niczego z moich „bełkotów” nie brać zbyt DOSŁOWNIE. Ponad 3 lata korzystam (m. in.) z tego modelu i nadal czytam tu i tam, co to za „badziewny” modem. A to „coś” działa super przyzwoicie i bezproblemowo. Większość użyszkodników ma płonną nadzieję, że ten model im się uaktywni jako… modem. A tak nie jest. To tyle.

    #4718
    pavbaranov
    Forumowicz

    @diatryba – Działa Twój model, bowiem takie, a nie inne ma reguły usb_modemswitch i przede wszystkim udev. Inny modem – inne mogą być reguły i takie są.
    Sorry – odpuszczam, bo nie jestem w stanie z tego wątku zrobić czegoś konstruktywnego.

    #4719
    Deleted
    Member

    Panie Pawle,
    wiadomo. Ten dłuuugaśny wątek pobił wszelkie dotychczasowe rekordy (m. in. cierpliwości).
    Modem identyczny, system takoż. Jedynie użyszkodnik jakiś… inny. Propozycje sprawdzenia w czystym systemie Live (wielokrotnie ponawiane) obyły się niczym. Co tutaj można? Można się zająć czymś bardziej pożytecznym.

    #4720
    pavbaranov
    Forumowicz

    Jedyne co mogę zaproponować, to ten wątek do kosza, lysyy – jeśli chce – niech założy nowy. Ja się już nie wtrącam.

    #4721
    Deleted
    Member

    Z bólem wewnętrznym potwierdzam, że nie da się (prawdopodobnie) tego zawiłego wątku sensownie zakończyć. Imć @pb ma rację.

    #4722
    Avatar photoazja
    Moderator

    … no to ja jeszcze się dopiszę. Może wskoczy na dziewiątą stronę. Wolę dziewiątkę od ósemki, ładniejsza.
    … bardziej serio, to parę osób wypisało w tym wątku o rekordowym przyroście dobowym, co umiało. Całkiem spory chaos, ale i całkiem spory kawałek wiedzy. Zapewne nie dowiemy się, co jest skutecznym lekarstwem na chorobę, która trawi nieszczęsny modem, ale fajna nawałnica moozg’owa była. Gdybym miał taki problem i do dyspozycji tak pełne wiadro różnych pomysłów na jego rozwiązanie, to uśmiech na mojej mordzie kończyłby się na potylicy. To zaszczyt był, Panowie, zmagać się z takim problemem w tak doborowym towarzystwie.
    … już dziewiąta strona jest? Nie dowiem się, jeżeli nie skończę …

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

    #4723
    lysyy
    Forumowicz

    W takim razie dziękuję wszystkim za poświęcony czasz i cierpliwosc przy moim problemie

    Jeszcze się spytam nieśmiało, a cz z tym
     drugie rozwiązanie – zdalny dostęp (AUR: teamviewer,anydesk; imPcRemote Instant)

    #4730
    pavbaranov
    Forumowicz

    Jeśli tylko znajdziesz chętnego… :)

    Jeszcze raz napiszę: zbyt wszyscy chciecli Ci pomóc i szukaliśmy (przynajmniej ja) prostackich (tj. rodem z Windows) rozwiazań. Rozwiązanie istnieje i jest proste. Wymaga sprawdzenia u Ciebie.
    Biorąc pod uwagę, że w tym wątku do ładu i składu się już nie dojdzie (nie bez mojej przyczyny), propozycje są trzy:
    1. powiedzieć sobie stop i założyć nowy, a ten do kosza
    2. powiedzieć stop w tym miejscu i rozpocząć mimo wszystko od nowa (choć już coś takiego 2x zostało tu zaproponowane),
    3. sam – na podstawie wskazanego linka do wiki Archa robisz analogicznie.
    Wszystkie rozwiązania wymagają odkręcenia instalki sterownika HUAWEI, który wskazałem Ci wcześniej, a który pochodzi z ich strony (w końcu już nawet nie wiem, czy to zrobiłeś, czy nie) i tego nie jesteśmy w stanie sprawdzić, bo nikt z nas jego nie ma. Wszystkie wskazówki jak to zrobić – masz. Wszystkie wymagają też podstawowej wiedzy z Twojej strony w zakresie obsługi linuksa. Nikt bowiem nie jest i nie pewnie nie będzie Twoim prywatnym jego nauczycielem. Pierwsze dwa wymagają też współpracy z Twojej strony, czyli m.in. wykonywania poleceń i zdawania z nich relacji. Inaczej nikt nie jest w sstanie stwierdzić co się u Ciebhie dzieje. Wiem, że wątpliwości, jakie się pojawiają są naturalne, jednakże wynikają one właśnie – prawdopodobnie – z dość elementarnych braków w zakresie Twojej wiedzy. Trzecie z rozwiązań jest dość samodzielne, wymaga jedynie lekkich poprawek w dostosowaniu tego, co tam napisane do modelu modemu, jaki masz. Na wiki Archa jest jeszcze opis instalacji kilku innych Huawei, ale ten wydaje się być najbardziej zbliżony do Twojego przynajmniej jeśli chodzi o sposób postępowania.

    Jeśli wybierzesz jedno z pierwszych rozwiązań, to dla porządku (wiem, że są w tym wątku, ale on już jest zbyt duży i każdy się pogubi) poinformuj nas o:
    1. Czy odinstalowałeś sterownik HUAWEI z ich strony.
    2. Model modemu
    3. Wynik
    dmesg | tail
    bezpośrednio po włożeniu modemu.
    4. Wynik
    lsusb
    5. Czy podniesiona usługa ModemManager (tę Manjaro podnosi bodaj zawsze, czy potrzeba, czy nie, ale lepiej wiedzieć).
    6. Czy po włożeniu Modemu zachowuje się on jak „pendrive” (widzisz go w menedżerze plików, możesz na niego kopiować pliki, kopiować z niego; przy okazji – jest tam jakaś zawartość? jaka?)
    7. Upewnij nas o zainstalowaniu usb_modeswitch (i jego wersji).

    #4736
    Avatar photoazja
    Moderator

    … ModemManager (w ten sposób pisany) jest uruchamiany z default’u – chyba, że ręcznie wyłączysz.
    ————-
    EDIT: uwaga nt. sposobu pisania jest dla lysyy – przykładaj dużą wagę do prawidłowej, precyzyjnej pisowni, zarówno gdy przekazujesz informacje innym, jak i wtedy, gdy wykonujesz jakieś komendy w Terminalu.
    ————-

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

    #4827
    lysyy
    Forumowicz

    Muszę na spokojnie ten cały wontek jeszcze raz przestudiować i od początku wszystko zacząć, prawdopodobnie zainstaluje Manjaro od początku

    Ta wersję zainstaluje

    Manjaro Cinnamon 17.0.2-rc

Oglądasz 15 posty - 106 do 120 (z 127 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.