[SOLVED] Modem Huawei pomoc

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia Sprzęt i sterowniki [SOLVED] Modem Huawei pomoc

Oglądasz 15 posty - 91 do 105 (z 127 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #4694
    Avatar photoazja
    Moderator

    … sześć stron wątku w dobę, nieźle. Trochę się wszyscy zamotaliśmy. lysyy, nie wiem, na jakim etapie jesteś, w którym punkcie tego chaosu, ale – po drzemce – widzę temat jaśniej. Małe podsumowanie:

    # Sprzęt (na podstawie dmesg, screen’u i wiedzy ogólnej):
    – czytnik kart SD;
    – 'napęd CD’ z oprogramowaniem firmowym, zapewne windows’owym (driver’y, etc.), stąd error po pozwoleniu na automatyczne uruchomienie programu (może brak Wine’a, może nie uruchomi się);
    – modem.

    # Problem:
    – SD i CD, są widoczne, bez problemu, ale system nie widzi modemu.

    # Rozwiązanie problemu:
    – instalacja sterowników ze strony producenta i podłączenie modemu (włożenie do gniazda USB) – w takiej kolejności. Standardowa procedura w przypadku urządzeń USB, niezależna (jak sądzę) od rodzaju systemu.

    # Dlaczego prosta recepta na prostą dolegliwość nie działa:
    – chaos informacyjny, założenia i chodzenie na skróty.

    # Co teraz, jak żyć:
    pierwsze rozwiązanie – zaorać raz jeszcze i od nowa, ale teraz systematycznie, krok po kroku:
    — A: instrukcja
    — B: wykonanie instrukcji
    — B: informacja zwrotna do A
    — A: kolejna instrukcja
    — …
    drugie rozwiązanie – zdalny dostęp (AUR: teamviewer,anydesk; imPcRemote Instant)
    ————-
    EDIT: Oczywiście, uruchomienie oprogramowania do zdalnego dostępu również będzie wymagało przekazania instrukcji, ale to już jest trywialne, w porównaniu do instalacji tego nieszczęsnego modemu.
    ————-

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

    #4695
    pavbaranov
    Forumowicz

    – instalacja sterowników ze strony producenta i podłączenie modemu (włożenie do gniazda USB) – w takiej kolejności. Standardowa procedura w przypadku urządzeń USB, niezależna (jak sądzę) od rodzaju systemu.

    Nie, absolutnie nie. Skończyliśmy z tym dwie strony wcześniej jako drogą w ślepy zaułek. Sterowniki HUAWEI to NDIS nadto dostosowane do starych wydań niektórych dystrybucji linuksa. Prawdopodobieństwo, że się to zmusi do działania – nikłe, a nadto – jak to bywa z ndisami – może, ale nie musi dobrze pracować.
    Tymczasem jest rozwiązanie natywne i to obecne w systemie lysyy’ego.
    USB_modeswitch wie co robić z tym modemem. Ma odpowiednie reguły. Nie został on jedynie o tym poinformowany. Komputerowi dostarczamy pewne urządzenie, które może być X, albo Y. Jak na razie stosuje regułę X, albowiem nie wie, że użytkownik chce widzieć je jako Y. Musimy zatem doprowadzić do tej drugiej sytuacji.
    Tutaj, przykładowo, opisana jest podobna sytuacja z modemem tejże firmy, jedynie innym modelem. Problemu – teoretycznie – nie ma. W każdym bądź razie nie wiemy czy jest, czy nie, do chwili, gdy nie wykonamy odpowiednich instrukcji.

    #4697
    lysyy
    Forumowicz

    – drugie rozwiązanie – zdalny dostęp (AUR: teamviewer,anydesk; imPcRemote Instant)

    Jak dobrze rozumiem to po zainstaowaniu tego oprogramowania , bedzie ktoś mógł zdalnie zainstalowac ten moj nieszczesny modem , jesli tak to jestem ZA
    Dodam że ten modem działal na Ubuntu 16

    #4698
    Avatar photoazja
    Moderator

    pavbaranov –> z technicznego punktu widzenia, obaj mamy rację. Proponowane przez Ciebie rozwiązanie (jeżeli jest coś natywnego i działa podobnie lub lepiej, to nie trzeba mnie namawiać do jego wykorzystania) jest niczym innym, jak 'instalacją sterowników’, czyli dostarczeniem systemowi informacji o urządzeniu i sposobie jego obsługi. Więc, jeżeli dostarczymy systemowi takich informacji lub podsuniemy mu narzędzia, dzięki którym sam rozpozna urządzenie, to wtedy będzie mógł je obsłużyć. Ze szczęśliwej historii, jaka została zamieszczona na końcu linkowanej przez Ciebie instrukcji, wynika, że system może sam znaleźć modem, jeżeli będzie miał zainstalowane odpowiednie pakiety (usb_modeswitch, modemmanager). Teoretycznie.

    lysyy –> tak, po zainstalowaniu (imPcRemote Instant nie wymaga instalacji – ściągasz, rozpakowujesz, uruchamiasz), wskazanego przeze mnie, oprogramowania do zdalnego dostępu, jest możliwość podłączenia się do Twojego pulpitu, bez znaczenia czy masz zewnętrzny adres, czy jesteś za firewall’em. Jednak, tego typu działania wykraczają nieco poza standardowe zwyczaje forumowe i muszą, moim zdaniem, opierać się na wzajemnej zgodzie na takie podejście do doradztwa. O ile forum jest po to, aby wymieniać informacje i służyć wzajemnym wsparciem, to bezpośrednie połączenie wykracza poza ten oczywisty standard. Tym bardziej, że takie działania mają inny charakter – ograniczone, są do dwóch stron i mają inny poziom interakcji.

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

    #4700
    pavbaranov
    Forumowicz

    Jak dobrze rozumiem to po zainstaowaniu tego oprogramowania , bedzie ktoś mógł zdalnie zainstalowac ten moj nieszczesny modem , jesli tak to jestem ZA

    A ja się spytam podle: a ile płacisz?

    #4701
    Avatar photoazja
    Moderator

    … ha ha ha, no właśnie – dlatego napisałem, że tego typu praktyki wykraczają poza forumowe standardy, bez wdawania się w szczegóły. Ale pavbaranov ujął, to dość trafnie – finanse nie wyczerpują problemu, ale doskonale ilustrują odmienność charakteru tego typu kontaktów. Zazwyczaj, dotyczą one związków natury zawodowo-komercyjnej lub prywatnych (zaprzyjaźnione instalacje).

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

    #4702
    Deleted
    Member

    Może to komuś się przyda?
    Mój Huawei E3131 wymaga dla uruchomienia:

    1. W Aplet NetworkManager “Modyfikuj połączenia”
    2. “Dodaj”
    3. Wybór typu połączenia: Komórkowe i “Utwórz”
    4. Ustawienia połączenia komórkowego i “Dalej”
    5. Wybór kraju i regionu dostawcy: Polska
    6. Wybór dostawcy: Ja wybieram swojego, czyli “Play online”
    7. Potwierdzenie ustawień połączenia komórkowego: Zastosuj

    I taki drobiazg na zakończenie. Administrowanie tym modemem jest pod adresem:
    http://192.168.1.1/html/index.html

    #4703
    lysyy
    Forumowicz

    Jak dobrze rozumiem to po zainstaowaniu tego oprogramowania , bedzie ktoś mógł zdalnie zainstalowac ten moj nieszczesny modem , jesli tak to jestem ZA

    A ja się spytam podle: a ile płacisz?

    Jak mi to uruchomisz to na pewno sie dogadamy , mozna tutaj pisac PW , bo jeszcze nie jestem tak zaznajomiony z tym forum.
    Zeby nie bylo tak łatwo to dla mnie instrukcja łopatologiczna lub telefoniczna (mogę zadzwonic)

    #4704
    lysyy
    Forumowicz

    Może to komuś się przyda? Mój Huawei E3131 wymaga dla uruchomienia:
    1. W Aplet NetworkManager “Modyfikuj połączenia” 2. “Dodaj” 3. Wybór typu połączenia: Komórkowe i “Utwórz” 4. Ustawienia połączenia komórkowego i “Dalej” 5. Wybór kraju i regionu dostawcy: Polska 6. Wybór dostawcy: Ja wybieram swojego, czyli “Play online” 7. Potwierdzenie ustawień połączenia komórkowego: Zastosuj
    I taki drobiazg na zakończenie. Administrowanie tym modemem jest pod adresem: http://192.168.1.1/html/index.html

    Robiłem tak kilka razy , ale nie było wogóle widac połączenia komórkowego , teraz widac (nagle i nie wiem dla czego ) ale nie che sie z nim połaczyc

    #4705
    Deleted
    Member

    W takim razie spróbuj wejść na adres http://192.168.1.1/html/index.html (jeżeli masz taki, sprawdź) i tam spróbuj włączyć modem niejako bezpośrednio klikając „connect”.

    Czasem pomaga ponowne włączenie komputera/laptopa i wetknięcie modemu w gniazdo USB dopiero, gdy system już się całkowicie załaduje. A czasem pomaga wyjęcie i wetknięcie w inne gniazdo USB. Bywają problemy ze startem w USB 3.0

    #4706
    lysyy
    Forumowicz

    Próbowałem ale na adres 192.168.1.1 nie chce się połączyc , resetowałem i wyjmowałem i wkładałem modem

    #4707
    Deleted
    Member

    Może to będzie jakiś trop?
    Doinstalowałem specjalnie u siebie USBview (http://www.kroah.com/linux/usb/) z repozytorium Manjaro i taki mam wynik:

    HUAWEI HiLink
    Manufacturer: HUAWEI
    Speed: 12Mb/s (full)
    USB Version: 2.00
    Device Class: 02(comm.)
    Device Subclass: 00
    Device Protocol: 00
    Maximum Default Endpoint Size: 64
    Number of Configurations: 1
    Vendor Id: 12d1
    Product Id: 14db
    Revision Number: 1.02

    Config Number: 1
    Number of Interfaces: 2
    Attributes: 80
    MaxPower Needed: 500mA

    Interface Number: 0
    Name: cdc_ether
    Alternate Number: 0
    Class: 02(comm.)
    Sub Class: 06
    Protocol: 00
    Number of Endpoints: 1

    Endpoint Address: 81
    Direction: in
    Attribute: 3
    Type: Int.
    Max Packet Size: 64
    Interval: 5ms

    Interface Number: 1
    Name: cdc_ether
    Alternate Number: 0
    Class: 0a(data )
    Sub Class: 06
    Protocol: 00
    Number of Endpoints: 2

    Endpoint Address: 82
    Direction: in
    Attribute: 2
    Type: Bulk
    Max Packet Size: 64
    Interval: 0ms

    Endpoint Address: 01
    Direction: out
    Attribute: 2
    Type: Bulk
    Max Packet Size: 64
    Interval: 0ms

    A tak przy okazji, bo najwidoczniej mi umknęło, więc zapytam jaki masz model tego Twojego modemu?

    #4708
    lysyy
    Forumowicz

    E3131

    #4709
    Deleted
    Member

    W takim razie masz podobny model do mojego. Z tym modemem NIE DZIAŁA modemmanager. Ten modem (Huawei E3131) jest widziany jako „Połączenie przewodowe”! I zdarza się błędne szukanie… modemu, hehe! Tutaj pomaga to, co opisałem w punktach wyżej i adres internetowy do zarządzania tym modemem, czyli http://192.168.1.1
    Jak masz taką możliwość, to zapuść system z Live i spróbuj uruchomić ten nieszczęsny Huawei. Zadziała. Nawet nie musisz niczego doinstalowywać.
    Przy okazji, na stronie internetowej zarządzania modemem warto w zakładce Settings ustawić „Auto connect”.

    #4710
    pavbaranov
    Forumowicz

    Z finansami, to był żart.
    Wróćmy do początku, bo znów się burdel robi.
    Najpierw musimy wskazać systemowi, że to co odkrywa jako dysk jest też modemem.
    W tym poście wskazałem Ci co masz zrobić. Co się dzieje po wykonaniu tych poleceń?

Oglądasz 15 posty - 91 do 105 (z 127 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.