[SOLVED] Modem Huawei pomoc

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia Sprzęt i sterowniki [SOLVED] Modem Huawei pomoc

Oglądasz 15 posty - 76 do 90 (z 127 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #4672
    lysyy
    Forumowicz

    Sorry, ale to nie są problemy do rozwiązywania na forum. To są absolutnie podstawowe:) podstawy pracy z systemem, które po prostu trzeba znać.

    No ja wiem ale gdzie o tych podstawach systemu moge poczytać ?

    #4673
    pavbaranov
    Forumowicz

    No ja wiem ale gdzie o tych podstawach systemu moge poczytać ?

    Tam, gdzie my wszyscy, gdy zaczynaliśmy: są książki nt. linuksa (polecenia konsolowe są takie same we wszystkich), jest od groma różnych poradników w sieci, są wiki m.in. Manjaro. Czy doprawdy tak trudno wpisać: podstawy linuksa w przysłowiowego Google’a?

    Mniejsza o to – co wpis, to schodzimy na manowce i wątek ten zaczyna przypominać poemat barokowy. Wykonuj, proszę, polecenia, o których wykonanie się Ciebie prosi i dziel się tym co widzisz. Inaczej do mej śmierci nie rozwiążemy trywialnego problemu.

    #4674
    lysyy
    Forumowicz

    Polecenie drugie wydaj w chwilę po włożeniu modemu i dopóki nie wykonasz żadnych innych działań oprócz włożenia modemu.
    Twój modem jest wspierany przez usb_modeswitch, zob.:
    usb_modeswitch /usr/share/usb_modeswitch/12d1:14fe
    Twój idVendor to 12d1, a idProduct to 14fe.
    Jak na razie po prostu nie „wpina się” w system jako modem i trzeba system poinstruować, że w chwili, gdy zobaczy urządzenie o takich ID to ma je widzieć jako modem. Wpierw konieczne jest jednak ewentualne odwrócenie zmian dokonanych przez program ze strony Huawei. Musimy to „wyzerować”.

    Po tej komendzie wyświetla sie

    [grzegorz@gelo ~]$ usb_modeswitch /usr/share/usb_modeswitch/12d1:14fe
    No default vendor/product ID given. Abort

    #4675
    pavbaranov
    Forumowicz

    Po tej komendzie wyświetla sie

    [grzegorz@gelo ~]$ usb_modeswitch /usr/share/usb_modeswitch/12d1:14fe
    No default vendor/product ID given. Abort

    Gdzie ja Ci podałem takie polecenie? Pytam o co innego, a Ty co innego podajesz.
    Ta linijka jest akurat wynikiem wyświetlenia polecenia:
    pacman -Ql usb_modeswitch | grep 14fe
    wykonana dla sprawdzenia i pokazania Ci, że modem jest wspierany przez usb_modeswitch. Absolutnie nie jest poleceniem do wykonania. Gdy piszę, że masz coś wykonać, to to piszę: „wykonaj coś”. Kiedy piszę „zob.:” to tylko dla pokazania Ci czegoś.

    I znów tracę czas, albowiem ze względu na Twój brak współpracy absolutnie nie wiem, w którym miejscu jesteś. Nie siedzę przy Tobie, nie widzę co wykonujesz, nie jestem telepatą – skąd zatem mam to wiedzieć?

    #4677
    lysyy
    Forumowicz

    3. Znaleźć katalog z autostartem Cinnamona. Winien być w ścieżce ~/.config/autostart i sprawdzić, czy nie ma tam jakiegoś pliku z huawei w nazwie, a jeśli tak, to go skasować. Nie mam na tym komputerze Twojego środowiska – mi zainstalował się w ww. położeniu. Być może u Ciebie trzeba będzie chwilę poczekać.

    W tym katalogu nie ma nic , jest pusty

    I zaczynamy od tego momentu.
    Raz zatem jeszcze. Odpal komputer (reset itp.) i włóż modem. Odczekaj chwilę. Powiedz nam, czy system zgłosił Ci możliwość otwarcia nowego dysku i/lub pojawiła się ikona dysku na pulpicie.
    Do tej pory bowiem ów modem, który – przynajmniej wg tego co dotychczas pokazałeś – zawiera oprócz karty modemu komórkowego również kość pamięci masowej jest widziany przez system właśnie jako „zwykły” (powiedzmy) pendrive, a nie jako modem. W takiej sytuacji system powinien chcieć go otworzyć jako ową pamięć masową (dysk, urządzenie).

    Modem jest wykrywany jako pamięc masowa i oprócz karty modemu komórkowego posiada wejście na karte

    #4678
    pavbaranov
    Forumowicz

    To wiem, bo napisałeś już uprzednio. Pozostałe rzeczy z postu. Co wykonane oraz jakie są efekty.

    #4679
    lysyy
    Forumowicz
    #4680
    lysyy
    Forumowicz
    #4681
    pavbaranov
    Forumowicz

    Włożyłeś modem?
    Pozostałe informacje.

    PS. Czy będziemy się tak dalej bawić w kotka i myszkę? Całość informacji proszę.

    #4682
    lysyy
    Forumowicz

    Po włożeniu modemu pokazuje się okno o „Nośnik zawiera oprogramowanie do automatycznego uruchomienia ” i po kliknięciu na uruchom wyskakuje „błąd podczas uruchomienia”

    Przy próbie odinstalowania weskakuje błąd , tak odinstalowuje

    #4684
    pavbaranov
    Forumowicz

    Ok. Załóżmy, że wiem co zrobiłeś. Teraz wykonujesz:
    1. Restart komputera (tak dla pewności) i logowanie itd.
    2. Wkładasz modem i w nic nie klikasz, niczego nie uruchamiasz
    3. Otwierasz terminal, gdzie wpisujesz:
    /lib/udev/usb_modeswitch --vendor 0x12d1 --product 0x14fe --type option-zerocd
    sudo modprobe usbserial vendor=0x12d1 product=0x14fe
    Teoretycznie po chwili powinieneś mieć możliwość nawiązania i skonfigurowania (to jest „formularz”, który wypełniasz na zasadzie ustawiania odpowiednich opcji i wciskania „dalej”) połączenia modemowego.
    Oczywiście usługę ModemManager musisz mieć podniesioną.
    Jeśli tak się stanie, to można myśleć o zrobieniu czegoś takiego na stałe. Jeśli ja miałbym Ci w tym pomóc – musisz poczekać, bo inna praca przede mną. Wzorzec działania można znaleźć przy poszczególnych modemach Huawei np. na wiki Archa.

    #4685
    lysyy
    Forumowicz

    Upewniasz się, czy masz podniesioną usługę ModemManager

    [grzegorz@gelo ~]$ systemctl status
    ● gelo
        State: running
         Jobs: 0 queued
       Failed: 0 units
        Since: Wed 2017-06-21 10:49:05 CEST; 2h 6min ago
       CGroup: /
               ├─user.slice
               │ └─user-1000.slice
               │   ├─user@1000.service
               │   │ ├─gnome-terminal-server.service
               │   │ │ ├─4996 /usr/lib/gnome-terminal/gnome-terminal-server
               │   │ │ ├─5002 bash
               │   │ │ ├─5039 systemctl status
               │   │ │ └─5040 less
               │   │ ├─obex.service
               │   │ │ └─1246 /usr/lib/bluetooth/obexd
               │   │ ├─pulseaudio.service
               │   │ │ ├─1069 /usr/bin/pulseaudio --daemonize=no
               │   │ │ └─1093 /usr/lib/pulse/gconf-helper
               │   │ ├─gvfs-gphoto2-volume-monitor.service
               │   │ │ └─1177 /usr/lib/gvfs/gvfs-gphoto2-volume-monitor
               │   │ ├─at-spi-dbus-bus.service
               │   │ │ ├─977 /usr/lib/at-spi2-core/at-spi-bus-launcher
    lines 1-23
    #4687
    pavbaranov
    Forumowicz

    To ostatnie było już wcześniej. Systemd – na ile to możliwe – jest też dość dobrze wytłumaczony na wiki Archa (i Fedory), gdzie odsyłam.
    Z Twojego zrzutu nic nie wynika (bo urwany).
    Status (czyli działanie) określonej usługi widzisz wydając polecenie:
    systemctl status nazwa_usługi
    W zasadzie, to możesz ją zastartować raz jeszcze – nic się złego nie stanie :)

    #4688
    lysyy
    Forumowicz
    ● ModemManager.service - Modem Manager
       Loaded: loaded (/usr/lib/systemd/system/ModemManager.service; enabled; vendor
       Active: active (running) since Wed 2017-06-21 13:02:25 CEST; 28min ago
     Main PID: 563 (ModemManager)
        Tasks: 3 (limit: 4915)
       CGroup: /system.slice/ModemManager.service
               └─563 /usr/bin/ModemManager
    
    cze 21 13:02:23 gelo ModemManager[563]: <info>  ModemManager (version 1.6.6) sta
    cze 21 13:02:28 gelo ModemManager[563]: <info>  Couldn't check support for devic
    cze 21 13:02:28 gelo ModemManager[563]: <info>  Couldn't check support for devic
    cze 21 13:02:21 gelo systemd[1]: Starting Modem Manager...
    cze 21 13:02:25 gelo systemd[1]: Started Modem Manager.
    Prosimy o używanie znaczników code – admini
    #4692
    pavbaranov
    Forumowicz

    No dobrze, ale o co chodzi? Ty masz się upewnić. I upewniasz się, albowiem jest tam napisane, że ustługa jest „loaded” oraz „active”. Czyli wszystko ok. Teraz reszta.

Oglądasz 15 posty - 76 do 90 (z 127 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.