Udzielone Odpowiedzi
- AutorPosty
- JaOrazInniForumowicz
W instrukcji masz napisane:
„(pamiętajmy o dodaniu klucza GPG, albo o ominięciu jego sprawdzania przy budowaniu – czego oczywiście nie polecam).”JaOrazInniForumowiczTo z triple buffering widziałem ale tutaj synchronizacja by działała zawsze nawet w grach niezależnie od ustawień gry. a nie zawsze jest mi ona potrzebna.
I nie jestem jeszcze ogarnięty jeżeli idzie o KDE bo całe życie siedziałem na gnome a wcześniej na fluxboksie itp…Tylko droga jaką wybiera Gnome3 przestaje mi się podobać.JaOrazInniForumowiczOk znalazłem rozwiązanie…
Odpalamy nvidia-settings w trybie administratora. Wchodzimy w zakładkę X Server Display Configuration i wybieramy Advenced.
Tam zaznaczamy Force Composition Pipeline oraz Force Full Comosition Pipeline.
Klikamy apply i potwierdzamy.
Później klikamy na Save to X Configuration File i zamieniamy to /etc/X11/xorg.conf na to /etc/X11/mhwd.d/nvidia.config No i zapisujemy. Dzięki temu ustawienie będzie działać po restarcie systemu.No i wsio śmiga jak mało co.
@napock można zamknąć temat.
JaOrazInniForumowiczMoże inaczej chociaż specjalistą nie jestem… Ale próbowałem kilka razy rozwiązać wyżej opisany problem (co mi się nie udało).
Jeżeli wywali się flage boot z windowsowej partycji boot/efi (ta zrobiona przez Windowsa) to marne szanse na to, że grub wykryje Windowsa. Jednak flaga boot nie jest potrzebna by grub z manjaro i windowsem działał jeżeli jest to partycja boot/efi robiona na potrzeby Linuksa.
Funkcje BOOT (dopartycji linuksowej efi)dodałem bo dzięki temu Windows nie widzi tej partycji jak każdej normalnej i nie przypisuje do niej literki.JaOrazInniForumowiczNo cóż jako, że nie mogłem znaleźć odpowiedzi na moje pytanie w internecie to poszedłem trochę inną drogą.
Stworzyłem drugą partycje boot/efi dla manjaro (chociaż zaczynam tęsknić za Antergosem i Gnome3) i oprócz dodania wymaganej flagi ESP dodałem też flagę BOOT. Dzięki takiemu zabiegowi partycja nie jest widoczna w Windowsi oraz nie można dopisać do niej litery w aplikacji zarządzanie dyskami.
KDE pokazuje wszystkie partycje w przeglądarce plików oprócz swojej /boot/efi i SWAP tak więc do tej stworzonej przez Windowsa dodałem flagę HIDDEN.Mam nadzieję, ze napisałem zrozumiale ^^
JaOrazInniForumowiczNo to zgłupiałem do reszty…
Postanowiłem raz jeszcze zainstalować Manjaro wykorzystując partycje boot/efi, którą stworzył Windows.
No i nie działa. Gdyu wybieram botowanie w BIOSIE dla linuksa to system wraca do BIOSuJednak Gdy wybiorę w biosie pendrive’a z Manjaro i tam w menu przed uruchomieniem systemu live wejdę w opcje „Pokaz instalacje EFI” (albo coś w tym sylu bo z głowy mi uciekło) i tam wybiorę sobie Efi dev/sda2 to wtedy Grub się pojawia i wszystko działa (mam do wyboru oba systemy).
No ale nie będę za każdym razem podpinał pena by wybrać manjaro…JaOrazInniForumowiczBo mimo, ze wybralem gotową partycje boot/efi to grub nie dzialal…nie wiem co było powodem.
Zaskoczyło dopiero po zrobieniu nowej.JaOrazInniForumowicz@Ulther @Azja
No i tak właśnie zrobiłem (na potrzeby screena dodałem literę do dysku)
Ale windows również ma partycję boot/efi, której sobie nie montuje a przecież ma takie same parametry co ta od linuksa.
Pytałem tylko z ciekawości bo widoczność partycji wydaje się dziwna. Szczególnie, że po coś daj się flagę ESP. Do tego paratycja linuksowa boot/Efi (F) nie jest oznaczona jako eFI system partition jak to się ma z tą od windowsa (100mb)
Partycje są w EXT4 tylko EaseUS źle widzi ich format.
JaOrazInniForumowiczKiedyś na tym forum wspominałem o tym, że ghostery zamula ff. Olałem go i korzystam z ublock origin oraz disconnect. Polecam.
JaOrazInniForumowiczJeżeli zakładasz, że to tylko wina zmienionego wpisu w pliku, o którym wspomniałeś to zbootuj linuksa na penie albo cd i zmień to co zrąbałeś…No chyba, że partycja była szyfrowana ^^
z drugiej strony do gruba idzie się dostać wciskając e gdy pojawi się jego okno (do jakiejś jego części)
JaOrazInniForumowicznie korzystam z manjaro ale wyaje mi się, że jakiś czas temu dodana została obsługa kart 10x gdyż wcześniej też miałem z tym problem…Tak więc gdy odpala się pendrive musisz wybrać odpalenie systemu z oficjalnymi sterownikami od nvidii(nofree)…Chociaż zapewne sprawa się komplikuje bo masz również karte od intela. Co to za model laptopa, w którym nie da się wyląćzyć karty w biosie?
Problem i zawiecha instalacji może być też gdy źle rozpiszesz partycje robiąc to manualnie. Wtedy system zatrzyma się przy tworzeniu partycji.Nie pamiętam jak wygląda instalator manjaro ale wydaje mi się, że jest tam opcja zerknięcia co jest nie tak i co w danej chwili jest robione…
JaOrazInniForumowiczUsuń folder .kodi w katalogu domowym oraz w katalogu .config (również znajduje się w wspomnianym katalogu). Jako, że jest to folder ukryty musisz włączyć pokazywnie ukrytych folderów lub też np skorzystać z mc…
1 listopada 2017 o 17:22 W odpowiedzi do: Problem z włączeniem manjaro po zainstalowaniu sterowników NVIDIA #6215JaOrazInniForumowiczJaka gpu (to istotne), które środowisko i zapewne ktoś bardziej ogarnięty będzie chciał (CHYBA) coś z tej komendy journalctl -b
Do tego odpal sobie system w trybie tekstowym…
Gdy pojawi się GRUB wciśnij e i dopisz na końcu linijki zaczynającej się od linux to systemd.unit=multi-user.target
poteem ctrl+x i system startuje w trybie tekstowym…7 października 2017 o 12:23 W odpowiedzi do: [SOLVED] Brak możliwości restartu/wyłączenia systemu – A stop job for running… #6018JaOrazInniForumowiczNie mam manjaro i na dobrą sprawe przeczytałem tylko dwie pierwsze linijki tematu ale zapewne warto zainstalować watchdoga:
1: # pacman -S watchdog 2: # systemctl enable watchdog.service 3: # systemctl start watchdog.service
Po tym już nie będziesz musiał czekać na restart/wyłączenie systemu.
JaOrazInniForumowiczNie mam pojęcia jak rozwiązać ten problem ^^ ale qtwebkit jest dostępny w bibliotekach AUR(instalacja jest banalnie prosta) https://aur.archlinux.org/packages/qtwebkit/.
BTW ktoś z pewnościa zapyta się jaką wersje manjaro i jakie środowisko graficzne posiadasz więc dopisz to…
- AutorPosty